بازیابی بیت کوین به دلیل فشار SEC بر صرافی ها متوقف می شود و شانس تسلیم شدن قیمت بیت کوین را افزایش می دهد.


نگرانی های نظارتی همچنان بر کل بازار کریپتو تاثیر می گذارد و انقضای گزینه های BTC در این هفته می تواند نقش تعیین کننده ای در پایین آوردن قیمت بیت کوین به زیر 26000 دلار داشته باشد.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از آزمایش ناموفق مقاومت 27400 دلاری در 6 ژوئن، شتاب خود را از دست داد، که نشان می دهد سرمایه گذاران پس از اقدامات نظارتی اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه بایننس و کوین بیس، اعتماد کمتری دارند. هر دو صرافی به اتهامات متعددی از جمله عدم ثبت نام به عنوان کارگزاران دارای مجوز و ارائه اوراق بهادار ثبت نشده مورد شکایت قرار گرفته اند.

ممکن است شرایط دشواری پیش روی SEC باشد

به گفته کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین، SEC در تلاش است تا فرآیندهای رسمی قانون گذاری را دور بزند و مشارکت عمومی را رد کند. در همین حال، ویل پیج، تحلیلگر رمزنگاری Insider Intelligence، گفت که هدف SEC نظارت بر فضا از طریق اعمال در غیاب چارچوب نظارتی است.

این انتقادات توضیح می دهد که چرا سرمایه گذاران در جلسه استماع کمیته خدمات مالی ایالات متحده که برای 13 ژوئن برنامه ریزی شده است، به امید خود می چسبند.

بیش از حد بالقوه SEC باعث نوسانات چندین برابر شده است، از جمله توسط قانونگذار ایالات متحده. به عنوان مثال، سناتور بیل هاگرتی اظهار داشت که تنظیم کننده “نقش آنها را مسلح می کند” و علناً رئیس SEC، گری جنسلر را مورد خطاب قرار داد.

نکته دیگری که از این نظریه حمایت می‌کند که فضای ارزهای دیجیتال می‌تواند بدون بانک‌های رمزنگاری کار کند، زیرا صرافی‌های متمرکز به طور گسترده شناخته شده‌اند، افزایش حجم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

میانگین حجم معاملات در سه صرافی غیرمتمرکز برتر بین 5 تا 7 ژوئن 444 درصد افزایش یافته است. با افزایش حجم DEX، جریان خروجی خالص بایننس به 778 میلیون دلار رسید که تفاوت بین ارزش دارایی های ورودی و خروجی از بورس است.

بیت کوین در تلاش است تا حمایت 27000 دلاری را پس بگیرد، اما با توجه به اینکه گزینه هفتگی 670 میلیون دلاری در 9 ژوئن منقضی می شود، ممکن است سخت تر از حد انتظار باشد.

گاو نر از جریان اخبار منفی شگفت زده شد

شایان ذکر است که سود واقعی باز برای انقضای 9 ژوئن کمتر خواهد بود زیرا گاوها روی شرط بندی های خود روی 27000 دلار تمرکز می کنند. این معامله گران پس از اینکه قیمت بیت کوین بین 25 تا 29 می 9 درصد افزایش یافت، پس از آزمایش مقاومت 28000 دلاری، بیش از حد خوشبین بودند.

گزینه های بیت کوین، کل سود باز برای 9 ژوئن. منبع: CoinGlass

نسبت فروش به تماس 0.63 منعکس کننده عدم تعادل بین 410 میلیون دلار سود باز تماس (تماس) و 260 میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. با این حال، اگر قیمت بیت کوین در 9 ژوئن در ساعت 08:00 UTC نزدیک به 26500 دلار باقی بماند، ارزش آن تنها 38 میلیون دلار از گزینه های تماس (خرید) خواهد بود. این تفاوت به این دلیل است که اگر بیت کوین در زمان انقضا زیر آن سطح معامله شود، حق خرید بیت کوین با قیمت 27000 یا 28000 دلار بی فایده است.

مرتبط با: دادگاه منطقه ای ایالات متحده، Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance را به دلیل اقدام SEC احضار کرد

بیت کوین برای افزایش پرداخت ها به زیر 26000 دلار می رسد

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله موجود برای ابزارهای خرید (قیمت صعودی) و فروش (خرس) در 9 ژوئن بسته به قیمت انقضا متفاوت است.

عدم تعادل به نفع هر دو طرف باعث ایجاد سود نظری می شود:

  • بین 25000 تا 26000 دلار: 100 تماس و 5100 قرار. خرس ها با سود 125 میلیون دلاری کنترل کامل دارند.
  • بین 26000 تا 27000 دلار: 1500 تماس و 3900 تماس. نتیجه خالص 65 میلیون دلار به نفع ابزارهای فروش (فروش) است.
  • بین 27000 تا 28000 دلار: 1300 فروش در مقابل 4200 تماس. نتیجه خالص 80 میلیون دلار از ابزارهای خرید (گاو) پشتیبانی می کند.
  • بین 28000 تا 29000 دلار: 8700 تماس و 700 قرار. نتیجه خالص 225 میلیون دلار از ابزارهای خرید (گاو) پشتیبانی می کند.

این تخمین تقریبی، گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های خرید را به‌طور خاص در معاملات خنثی صعودی در نظر می‌گیرد. این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

با توجه به اینکه معاملات آتی بلند بیت کوین با استفاده از قراردادهای آتی در 5 ژوئن به مبلغ 100 میلیون دلار منحل شد، گاوها ممکن است حاشیه کمتری برای تلاش برای پمپ کردن قیمت بیت کوین به بالای مرز 27000 دلار داشته باشند. در مجموع، خرس‌ها به کسب سود مناسب نزدیک‌تر هستند زیرا آپشن‌ها در روز جمعه منقضی می‌شوند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید