طرفداران بیت کوین به گزارش نیویورک تایمز در مورد استخراج بیت کوین پاسخ می دهند


طرفداران بیت کوین، نیویورک تایمز را متهم کردند که میزان انتشار شرکت های ماینینگ را بیش از حد برآورد کرده و حقایق مربوط به پذیرش فزاینده منابع انرژی تجدیدپذیر برای استخراج بیت کوین را نادیده گرفته است.

آخرین گزارش نیویورک تایمز در مورد استخراج بیت کوین (BTC) با عنوان “هزینه های جهانی واقعی رقابت دیجیتالی برای بیت کوین”، بسیاری از طرفداران بیت کوین را ناراحت کرده است. تعدادی از حامیان بیت کوین در توییتر به برخی از جنبه های گزارش «داده های تجمع شاد» اشاره کردند.

مقاله NYT استخراج بیت کوین را به عنوان یک اشتهای سیری ناپذیر توصیف می کند و ادعا می کند که استخراج بیت کوین به اندازه هر محل سکونت در شهر نیویورک انرژی مصرف می کند.

دانیل باتن، تحلیلگر محیط زیست، اجتماعی و حاکمیت بیت کوین (ESG) به دو نمونه مهم از جمع آوری داده ها اشاره کرد و از استفاده رو به رشد از انرژی های تجدیدپذیر در صنعت معدن غفلت کرد.

تخته سنگ ثبت شده است این که مقاله NYT در مورد استفاده واقعی از سوخت فسیلی برای استخراج کنندگان BTC ذکر شده اغراق می کند و میزان انتشار این ماینرها به طور متوسط ​​81.7٪ بیش از حد اعلام شده است. او افزود که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد «درصد واقعی انتشار سوخت‌های فسیلی به‌طور قابل‌توجهی اغراق‌آمیز شده است، و مجموعه داده‌های ناقص به‌طور عمده برای حمایت از یک پایان‌نامه استفاده می‌شوند».

باترن اضافه کرد که در مجموع 26 ماینر BTC در ایالات متحده و کانادا وجود دارد که 90 درصد از انرژی پایدار برای تامین انرژی عملیات استخراج خود استفاده می کنند. با این حال، مقاله NYT دو نفر از این 26 ماینر را انتخاب کرد. این گزارش بر روی سایت‌هایی که کمترین انرژی تجدیدپذیر را تامین می‌کنند در میان تمام شرکت‌های استخراج معدن BTC فعال در منطقه متمرکز شده است.

تروی کراس، یکی دیگر از حامیان بیت کوین، گفت که مقاله NYT از “حسابداری انتشارات حاشیه ای” برای اثبات روایت هایی استفاده می کند که فقط به طور انتخابی برای انتشار کربن اعمال می شود، نه در بین نسل ها.

دنیس پورتر، مدیر عامل صندوق قانون ساتوشی، به عدم دقت کافی در مقاله NYT اشاره کرد که این نشریه در مورد شهر اشتباه برای استخراج بیت کوین در تگزاس اشاره کرد اما بعداً آن را اصلاح کرد.

پیر روچارد، معاون تحقیقات شرکت معدنی BTC Riot، گفت: متهم مقاله NYT در مورد استفاده از بسیاری از “حسابداری کربن ذخیره کسری ساختگی” و “پختن کتاب ها برای مطابقت با انتشار”. یکی دیگر از کاربران توییتر هاکان مشخص شده است نسبت به بسیاری از اظهارات مبهم و ترس افکنی در مقاله.

در حالی که مصرف انرژی بالای بیت کوین برای استخراج مطمئناً موضوع بحث است، اما جایگاه مهمی در بلاک چین BTC دارد. استخراج بیت کوین نه تنها برای تأیید تراکنش ها استفاده می شود، بلکه بیت کوین را با اثبات کار (PoW) غیرمتمرکز می کند و لایه ای از امنیت را اضافه می کند.

مطالب مرتبط: لایحه حفاظت از حقوق استخراج بیت کوین در سنا و مجلس آرکانزاس تصویب شد

بر اساس گزارش شورای استخراج بیت کوین برای سه ماهه چهارم 2022، شبکه BTC در حال حاضر پیشرو در استفاده از انرژی پایدار است و 58.9 درصد از منابع انرژی آن از منابع تجدیدپذیر تامین می شود.

پایداری شبکه بیت کوین

استخراج بیت کوین همیشه یک موضوع بحث برانگیز بوده است که توسط اطلاعات نادرست که اغلب در نشریات رایج به اشتراک گذاشته می شود، تقویت می شود. هر سال، نشریات جریان اصلی گزارش هایی منتشر می کنند که ادعا می کنند استخراج بیت کوین آخرالزمان را برای محیط زیست به ارمغان می آورد. کمپین‌های فعالی برای تبدیل اجماع استخراج بیت‌کوین به اثبات سهام وجود دارد. با این حال، طرفداران بیت کوین به مبارزه با اطلاعات نادرست ادامه می دهند.

مجله کوین تلگراف: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *