دادگاه عالی دانمارک می گوید درآمد بیت کوین در شرایط خاصی مشمول مالیات است


دادگاه عالی این کشور دو حکم برای مواردی صادر کرده است که کاربران مختلف کریپتو از فروش و استخراج بیت کوین سود برده اند.

قضات دادگاه عالی دانمارک دو حکم در مورد اینکه آیا فروش بیت کوین تحت شرایط خاصی واجد شرایط مالیات است یا خیر، صادر کرده اند.

در اطلاعیه ای در 30 مارس، دادگاه عالی دانمارک گفت که طرفی که از طریق فروش بیت کوین (BTC) که از طریق چندین خرید و کمک مالی به دست می آید، سود کسب می کند، باید فروش را به عنوان یک رویداد مشمول مالیات اعلام کند و افزود که این خرید “برای اهداف سفته بازی انجام شده است”. در یک شکایت جداگانه، دادگاه حکم داد که کاربری که بیت کوین خود را صادر می کند و سپس ارزهای رمزنگاری شده را می فروشد، مشمول همان مالیات خواهد بود.

هر دو مورد بررسی شده توسط دادگاه عالی مربوط به خرید BTC بین سال‌های 2011 و 2013 و فروش بین سال‌های 2017 و 2018 بود که نشان از اختلاف قیمت هزاران دلاری دارد. دادگاه اعلام کرد که با استناد به بخش‌هایی از کد ملی مالیاتی این شهرستان، فروشنده اولیه قصد داشت در نهایت سکه‌ها را بر اساس پستی در انجمن بیت‌کوین ۲۰۱۱ بفروشد.

دادگاه عالی تصمیم گرفته است که بیت کوین های دریافتی باید دارایی هایی تلقی شوند که برای اهداف تایید بعدی به دست آمده اند. [the first party]در این قطعنامه آمده است: «یک تجارت مرتبط با توسعه نرم افزار و عملیات بیت کوین وجود دارد. آنها را نمی توان در زمان فروش منتقل شده در نظر گرفت. [their] اموال یا دارایی های خصوصی بر این اساس، دادگاه عالی دریافته است که رها کردن بیت کوین های دریافتی باعث درآمدزایی می شود. [their] تجارت غیر تجاری بنابراین، فروش موجب بدهی مالیاتی می شود.»

مرتبط با: جمع آوری ضرر مالیاتی کریپتو چیست و چگونه کار می کند؟

Coincub در سپتامبر 2022 گزارش داد که درآمد حاصل از کریپتو در دانمارک می تواند تقریباً 37٪ نرخ مالیات داشته باشد، اما بسته به اینکه کاربر درآمد بالایی دارد یا خیر، می تواند تا 52٪ افزایش یابد. این کشور را بسیار بالاتر از نرخ‌های مالیات ارزهای دیجیتالی قرار می‌دهد که توسط قوانین سود سرمایه در ایالات متحده کنترل می‌شود – بین ۰ تا ۳۷ درصد، بسته به اینکه مالیات‌دهنده دارایی‌های نگهداری شده بیش از یک سال یا کمتر و براکت درآمد را بفروشد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید