قیمت بیت کوین به دنبال آزمایش مجدد 20000 دلار در بالاترین سطح تاریخ در سال 2017 است - تحلیل

قیمت بیت کوین به دنبال آزمایش مجدد 20000 دلار در بالاترین سطح تاریخ در سال 2017 است – تحلیل


با نزدیک‌تر شدن 20000 دلار، اقدام قیمت بیت‌کوین سطوح مقاومت را پایین می‌آورد، اما بسیاری معتقد نیستند که روند صعودی بیت‌کوین طولانی‌تر خواهد بود.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 13 ژانویه نزدیک به 19000 دلار باقی ماند و معامله گران امیدوارند که یک هفته سودهای سریع ادامه یابد.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

قیمت BTC “همچنان شاهد شکست یا تقلبی است”

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که با شروع معاملات سهام ایالات متحده، BTC/USD از 19000 دلار عبور کرد.

این جفت به سرعت نقدینگی سمت فروش را در یک شب منتشر کرد و تا سطح 20,000 دلاری پیش‌بینی مواد آنالیز منابع زنجیره‌ای خود افزایش یافت.

“به نظر می رسد BTC در اجلاس 2017 دوباره خود را برای آزمایش مقاومت آماده می کند.” نوشت به عنوان بخشی از یک بحث توییتری روز قبل.

وی ادامه داد: «هنوز مشخص نیست که آیا ما شاهد یک شکست واقعی خواهیم بود یا یک خروج جعلی. زمان صبر و انضباط فرا رسیده است.”

یک عکس فوری از دفتر سفارش Binance تأیید می کند که گاوها چندین دیوار فروش را شکسته اند.

Material Indicators در نظرات به نمودار افزود: “چیزها اکنون جالب شده اند.”

داده های دفتر سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

برخی دیگر، به‌عنوان مشخصه شرایط فعلی، علیرغم نزدیک شدن به 20 درصد رشد بیت‌کوین، همچنان به شدت ریسک‌گریز در بیت‌کوین باقی مانده‌اند.

در میان آنها معامله گر محبوب به سبک کلاسیک Crypto of Crypto Il Capo بود. مشخصات قیمت فعلی به عنوان “یکی از بزرگترین تله های گاو نر که تا به حال دیده ام”.

او افزود: “شوق گاو نر واقعی است و قیمت هنوز زیر 20 هزار است.”

الان رای بدهید!

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، به طور مشابه در مورد واکنش های بیش از حد خوش بینانه به عملکرد قیمت BTC هشدار داد.

“هر چند خنده دار است، اگر به رسانه های اجتماعی نگاه کنید، شور و شوق محض است. او گفت: «اگر نمودار را تماشا می‌کنید، باید خیلی بزرگ‌نمایی کنید تا کل نمودار را ببینید. گفتم.

بیت کوین در مقایسه با 15 ماه قبل هنوز 50000 دلار است.

بیت کوین از “خواب نوسان” خود بیدار شد

صرف نظر از قدرت ماندگاری آن، رشد اخیر بیت کوین به شدت با فقدان نوسان آشکاری که از زمان رونق FTX در اوایل نوامبر شاهد بودیم، در تضاد است.

مطالب مرتبط: بیت کوین در سال قبل از آخرین هاوینگ 300 درصد افزایش یافت – آیا سال 2023 متفاوت است؟

برای شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، چنین رفتاری احتمالاً زودتر از دیرتر از یک تکان ناشی می شود، به ویژه با توجه به اینکه تا پایان شمع سالانه 2022 ادامه داشت.

هفته نامه خبری «The Week On-Chain» در ژانویه منتشر شد: «دوره تعطیلات 2022-23 از نظر تاریخی آرام بوده است و به ندرت چنین شرایطی برای مدت طولانی ادامه دارد.

موارد تاریخی که در آن نوسانات بیت کوین و اتریوم به این میزان پایین بود، قبل از محیط های بازار بسیار نوسان با نمونه های گذشته، هم بالاتر و هم پایین تر معامله می شدند.

Glassnode با نام این پدیده “خواب نوسان” اضافه کرد که “علیرغم افزایش کوتاه مدت پس از FTX، فعالیت روی زنجیره برای این دو شرکت بسیار ضعیف باقی ماند.”

با استفاده از هر دو فعالیت روی زنجیره و افت مرزی که رخ می دهد، می توان با اطمینان گفت که مازاد بر H2-2021 تا حد زیادی از سیستم خارج شده است.

این فرآیند برای سرمایه گذاران دردناک بوده است، اما ارزش گذاری های بازار را به مبانی اساسی نزدیک تر کرده است.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉