انتظار می‌رود که نوسانات قیمت بیت کوین قبل از انقضای 430 میلیون دلاری آپشن بیت کوین در روز جمعه باشد


به همین دلیل است که خرس‌های بیت‌کوین آماده هستند تا از انقضای گزینه‌های بیت کوین 430 میلیون دلاری این هفته سود ببرند.

بیت کوین (BTC) در 19 روز گذشته زیر مقاومت 18600 دلاری باقی مانده است و در حالی که خرس ها با موفقیت حمایت 16000 دلاری را در 21 نوامبر شکستند، محدوده 8 درصد برای یک طبقه دارایی با نوسانات سالانه 60 درصد بسیار محدود است.

این به سرمایه گذاران دلیل خوبی می دهد تا شک کنند که قیمت بیت کوین سود فعلی گزینه 430 میلیون دلاری بیت کوین را تا 2 دسامبر حفظ خواهد کرد.

شاخص قیمت بیت کوین/دلار، نمودار 12 ساعته. منبع: TradingView

سرمایه گذاران هنوز مطمئن نیستند که آیا 15500 دلار کف بیت کوین است یا خیر، و عواقب فروپاشی FTX و Alameda Research همچنان ظاهر می شود. آخرین قربانی عفونت Auros Global بود، یک شرکت تجارت الگوریتمی و سازنده بازار که بازپرداخت وام مالی غیرمتمرکز را از دست داد.

عدم قطعیت نظارتی همچنان رشد قیمت بیت کوین را محدود می کند، به ویژه پس از آن که سناتور ایالات متحده الیزابت وارن بر اهمیت محدود کردن قرار گرفتن در معرض مستقیم موسسات مالی بیمه شده و “فعالیت سفته بازانه بالا، بسیار اهرمی و آسیب پذیر” فضای کریپتو تاکید کرد.

با توجه به این خطرات، به نظر می رسد که گاوها باید قبل از منقضی شدن گزینه های دوم دسامبر، از 17000 دلار دفاع کنند.

خرس ها بیشتر شرط های خود را زیر 16500 دلار گذاشته اند

سود باز برای انقضای گزینه دوم دسامبر 430 میلیون دلار است، اما رقم واقعی کمتر خواهد بود زیرا خرس ها بیش از حد خوشبین هستند. این معامله گران پس از از دست دادن پشتیبانی 16000 دلاری بیت کوین در 21 نوامبر، با قرار دادن شرط های نزولی بین 12000 تا 15000 دلار به طور کامل هدف را از دست دادند.

گزینه های بیت کوین برای 2 دسامبر سود باز دارد. منبع: CoinGlass

نسبت خرید به فروش 0.88 نشان‌دهنده برتری 230 میلیون دلاری سود باز فروش (فروش) در مقابل 200 میلیون دلار گزینه خرید (خرید) است. با این حال، بیشتر شرط‌بندی‌های نزولی احتمالاً بی‌ارزش خواهند شد زیرا بیت‌کوین نزدیک به 17000 دلار است.

اگر قیمت بیت کوین در تاریخ 2 دسامبر در ساعت 08:00 UTC بالای 17000 دلار بماند، تنها 4 میلیون دلار از این گزینه های فروش (فروش) در دسترس خواهد بود. این تفاوت به این دلیل است که اگر بیت کوین در زمان انقضا بالاتر از این سطح معامله شود، حق فروش بیت کوین به قیمت 16000 یا 17000 دلار بی ارزش است.

گاوها هنوز شانس کمی دارند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار بیت کوین موجود برای ابزارهای خرید (خریدی) و فروش (خرسی) در 2 دسامبر بسته به قیمت انقضا متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر دو طرف باعث ایجاد سود نظری می شود:

  • بین 15500 تا 16500 دلار: 600 تماس و 3100 تماس. نتیجه خالص از ابزارهای put (خرس) 40 میلیون دلار پشتیبانی می کند.
  • بین 16500 تا 17000 دلار: 1400 فروش در مقابل 1700 تماس. نتیجه خالص بین خرید و فروش متعادل است.
  • بین 17000 تا 18000 دلار: 100 فروش در مقابل 6200 تماس. نتیجه خالص از ابزارهای خرید (گاو) تا 110 میلیون دلار پشتیبانی می کند.
  • بین 18000 تا 19000 دلار: 0 قرار دادن در مقابل 8600 تماس. نتیجه خالص 160 میلیون دلار از ابزارهای خرید (گاو) پشتیبانی می کند.

این تخمین تقریبی، گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های خرید را به‌طور خاص در معاملات خنثی صعودی در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند یک گزینه فروش را با قرار گرفتن موثر در معرض بیت کوین بالاتر از یک قیمت مشخص بفروشد، اما متأسفانه، هیچ راه آسانی برای پیش بینی این اثر وجود ندارد.

مربوط: رئیس CFTC می گوید بیت کوین تنها کالا پس از سقوط FTX است

مقررات معلق و ریسک سرایت به افزایش ترس سرمایه گذاران کمک می کند

در طول بازارهای نزولی، به دلیل تأثیر شدید جریان اخبار منفی بر بازار ارزهای دیجیتال، تأثیر منفی بر قیمت بیت کوین آسان تر است.

به عنوان مثال، صرافی بایننس ۲ میلیارد دلار بیت کوین را در ۲۸ نوامبر جابه‌جا کرد و نگرانی‌هایی را در جامعه ایجاد کرد.

این تراکنش باعث برانگیختن ابروی سرمایه‌گذاران شد زیرا Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، قبلاً اعلام کرده بود که این خبر بدی برای صرافی‌ها است که مقادیر زیادی ارز دیجیتال برای اثبات آدرس کیف پول حمل کنند. در نتیجه، خرس‌ها احتمالاً می‌توانند قیمت بیت‌کوین را به زیر 17000 دلار برسانند و از ضرر احتمالی 110 میلیون دلاری جلوگیری کنند.

مهمتر از آن، بهترین سناریو برای گاوها به پمپی بیش از 18000 دلار نیاز دارد تا سود آنها را به 160 میلیون دلار برساند – که با توجه به خطرات نظارتی و سرایتی در حال انجام بسیار بعید است. بنابراین، با وجود اعتماد بیش از حد، در حال حاضر، به نظر می رسد خرس ها بر پایان جمعه کنترل دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید