پاول فدرال رزرو از تورم اجتناب می کند، در حالی که هدف قیمت بیت کوین شامل کاهش 14000 دلاری جدید است

پاول فدرال رزرو از تورم اجتناب می کند، در حالی که هدف قیمت بیت کوین شامل کاهش 14000 دلاری جدید است


هیچ کاتالیزور جدید قیمت بیت کوین از سوی فدرال رزرو وجود ندارد زیرا پاول رئیس هیئت مدیره به طور کامل به تورم اشاره نکرده است.

معامله گران بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 10 ژانویه پس از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده از اظهار نظر در مورد سیاست های آینده خودداری کرد، ناامید شدند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

پاول در مورد سیاست فدرال رزرو سکوت می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به دنبال ثابت ماندن BTC/USD در حدود 17000 دلار در Bitstamp بودند.

امیدها بر روی یک کاتالیزور جدید قیمت بیت کوین با حسن نیت فدرال رزرو تمرکز کردند، زیرا جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، صحبت کرد.

با این حال، پاول در سمپوزیوم استقلال بانک مرکزی بین‌المللی که در مقر بانک مرکزی سوئد در استکهلم برگزار شد، کاملاً از موضوع سیاست پولی ایالات متحده اجتناب کرد.

من به سه نکته اصلی خواهم پرداخت. اول، استقلال سیاست پولی فدرال رزرو یک ترتیبات نهادی مهم و مورد حمایت گسترده است که به خوبی به مردم آمریکا خدمت می کند.

ثانیاً، فدرال رزرو باید به طور مداوم این استقلال را با استفاده از ابزارهای ما برای دستیابی به اهداف ما در زمینه حداکثر اشتغال و ثبات قیمت، و با ارائه شفافیت برای تسهیل درک و نظارت مؤثر توسط مردم و نمایندگان منتخب آنها در کنگره به دست آورد. سوم، ما باید «به وب خود بچسبیم» و به دنبال مزایای اجتماعی ادراک شده که ارتباط محکمی با اهداف و اختیارات قانونی ما ندارند، نباشیم.»

نکته دوم به دخالت فدرال رزرو در بحث تغییرات آب و هوایی اشاره داشت.

در غیاب محرک‌های بازار، نه ارزهای دیجیتال و نه سهام ایالات متحده در اولین معامله ساعتی در وال استریت امیدوارکننده نبودند.

در تحلیل جدید امروز، Filbfilb، یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی Decentrader، اهداف بالقوه افزایش و کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت را مشخص کرد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نوسانات در 12 ژانویه، زمانی که داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) دسامبر منتشر شد، انتظار می رفت.

او با اشاره به چند میانگین متحرک هفتگی (WMA) که باید در نظر داشته باشید، به مشترکان کانال تلگرام گفت: «خریداران در 2 ماه زیر 16.5 هزار نفر بوده اند.

20 WMA نیز در حدود 18.3k نشسته است که در حال حاضر بالا، پشتیبانی قبلی و مقاومت تشخیصی است. اگر این سطح پایه را بشکند، بالای گوه هدف است، به علاوه 200 WMA حدود 24 هزار دلار.

در همین حال، در صورت بازگشت روند نزولی، سفر به 14000 دلار ممکن است.

Filbfilb ادامه داد: نقدینگی نشان می دهد که رسیدن به آن تا 24k می تواند کمی چالش برانگیز باشد.

“اگر یک توپ در گوشه ای به داخل مخلوط پرتاب شود، سوخت در مخزن وجود دارد که ما را به 14-14.5k برساند.”

نمودار توضیحی BTC/USDT. منبع: Filbfilb/ TradingView

Winklevoss مدیر عامل GBTC Silbert را به کلاهبرداری متهم می کند

در جاهای دیگر، تنش‌های مربوط به گروه ارز دیجیتال (DCG) در طول روز به تشدید ادامه یافت.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین CPI ایالات متحده را از بالاترین حد خود در 3 هفته گذشته تحسین کرد – 5 نکته در مورد بیت کوین در این هفته

کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران Exchange Gemini، نامه ای سرگشاده به مدیر عامل DCG، بری سیلبرت، که او را به کلاهبرداری متهم کرد و از هیئت مدیره شرکت خواست تا او را اخراج کند، ادامه داد.

بخشی از پیامدهای جهانی سقوط FTX، این شکست بر وجوه قفل شده مشتریان و عدم تمایل ادعایی سیلبرت به همکاری با مطالبات طلبکاران متمرکز است.

تلاش جداگانه‌ای با نام «Redeem GBTC» با هدف دسترسی به وجوه از طرف سرمایه‌گذاران در Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، بزرگترین وسیله سرمایه‌گذاری نهادی بیت‌کوین با بیش از 10 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت است.

خالق آن، دیوید بیلی، کارآفرین ارزهای دیجیتال، تعهد غیر رسمی گسترش دامنه کمپین مردمی برای شامل سایر صندوق های رمزنگاری که توسط Grayscale، یکی از شرکت های تابعه GBTC اداره می شود.

مانند قبل، این رویداد همچنان نتوانست فشار قیمتی قابل توجهی را بر خود بیت کوین وارد کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉