قیمت بیت کوین به 31.8 هزار دلار افزایش یافت، اما داده های مشتقات مزیت خرس های BTC را برجسته می کند.


قیمت بیت کوین با افزایش نزدیک به 32000 دلار، جای پای XRP را دنبال می کند، اما قیمت می تواند در برابر انقضای گزینه 720 میلیون دلاری این هفته کاهش یابد.

این انقضای گزینه های هفتگی بیت کوین در 14 ژوئیه پتانسیل این را دارد که یک نقطه عطف بزرگ برای احساسات بازار باشد که به طور بالقوه منجر به شکستن به زیر سطح حمایت بحرانی 30000 دلار می شود.

علیرغم افزایش صعودی اولیه ناشی از تقاضای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF)، آخرین داده های اقتصاد کلان برای دارایی های ریسک چندان مطلوب نیستند.

تجزیه و تحلیل احساسات بازار برای ارزیابی شانس باقی ماندن بیت کوین (BTC) در بالای 30000 دلار تا 14 جولای بسیار مهم است. این سطح به عنوان آستانه ای عمل می کند که می تواند فرصتی عالی برای خرس ها برای کسب درآمد تا سقف 120 میلیون دلار در انقضای آپشن هفتگی فراهم کند.

کاهش تورم ایالات متحده در کوتاه مدت برای بیت کوین مضر است

در ماه ژوئن، شاخص قیمت مصرف کننده در ایالات متحده 3.0 درصد ثبت شد که پایین ترین سطح از مارس 2021 است. دلیل اصلی این امر افت 16.7 درصدی شاخص انرژی بوده است. در حالی که این نشانه کاهش نرخ تورم است، اما بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو باقی می ماند که برای بیت کوین مضر است زیرا نرخ های بهره بالا سرمایه گذاران را تشویق می کند به سمت سرمایه گذاری های با درآمد ثابت حرکت کنند.

می توان ادعا کرد که در کوتاه مدت، کاهش تورم نشان دهنده مداخله موفق فدرال رزرو است و می تواند به عنوان یک عامل مثبت برای حرکت صعودی بیت کوین در نظر گرفته شود. با این حال، شاخص دلار آمریکا که قدرت دلار در برابر ارزهای خارجی اصلی را اندازه گیری می کند، در 12 ژوئیه به پایین ترین حد در 14 ماه گذشته رسید.

اساساً، به نظر می رسد اعتماد سرمایه گذاران به توانایی فدرال رزرو برای جلوگیری از رکود در حال کاهش است. جرمی سیگل، پروفسور وارتون، معتقد است که اقتصاد ایالات متحده “به خوبی در حال اجراست” و به نظر می رسد مصرف کنندگان تحت تاثیر هزینه های بالای وام گیری قرار نگرفته اند. با این حال، سیگل معتقد است که مصرف کنندگان در حال حاضر از آخرین ذخایر نقدی خود برای سفر و لذت بردن از تابستان استفاده می کنند.

نرخ تایید ETF پس از بیانیه SEC کاهش می یابد

قانع‌کننده‌ترین استدلال برای گاوها برای حمایت از سود بیشتر و نگه داشتن قیمت معاملاتی بیت کوین بالای 31000 دلار در 14 ژوئیه در تایید بالقوه ETF واقعی نهفته است. اما آخرین اظهارات گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) منفی بود.

Gensler در 12 ژوئیه اشاره کرد که صرافی های رمزنگاری اغلب خدمات متناقضی از جمله تجارت مستقیم علیه مشتریان خود را ارائه می دهند. همچنین نسبت به اعمال محدود نظارت بر ریسک که توسط پلتفرم‌های کریپتو استفاده می‌شود، هشدار داد که آنها را در برابر دستکاری‌های بازار مانند تجارت شستشو آسیب‌پذیر می‌کند.

طی سال‌ها، SEC درخواست‌های متعدد برای ETF بیت‌کوین را رد کرده است و دلیل آن قیمت‌گذاری قابل توجهی است که در پلتفرم‌های معاملاتی غیرقانونی رخ می‌دهد. رگولاتور همچنین در مورد توانایی ارائه دهندگان ETF برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر اقدامات کلاهبرداری و دستکاری ابراز نگرانی کرد.

تعداد سازهای خرس بیشتر بود اما موقعیت بهتری داشتند

قیمت بیت کوین در 4 ژوئیه بالای 31000 دلار معامله شد و به شرط بندی های صعودی توسط معامله گران با استفاده از قراردادهای اختیار معامله دامن زد. تلاش ناموفق دیگری برای شکستن مقاومت در 6 ژوئیه توضیح می دهد که چرا گاوها بر روی قیمت بیت کوین که بالای 31000 دلار معامله می شوند تمرکز می کنند.

Deribit کل بهره باز گزینه های بیت کوین برای 14 جولای. منبع: Deribit

نسبت قرارداد به تماس 0.53 منعکس کننده تفاوت بهره باز بین 470 میلیون دلار گزینه خرید (خرید) و 250 میلیون دلار گزینه خرید (خرید) است. با این حال، از آنجایی که گاوها بیش از حد اعتماد به نفس دارند، نتیجه کمتر از مجموع پوزیشن های باز 720 میلیون دلاری خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در 14 جولای در ساعت 08:00 UTC با 30500 دلار معامله شود، تنها 30 میلیون دلار گزینه تماس در نظر گرفته می شود. این تمایز به این دلیل است که اگر بیت کوین در سررسید کمتر از این سطوح معامله شود، حق خرید بیت کوین با قیمت 31000 دلار یا 32000 دلار باطل است.

مرتبط: اولین قرارداد آتی بیت کوین در آرژانتین راه اندازی شد

خرس‌های بیت‌کوین می‌توانند جدول را تغییر دهند و ۱۲۰ میلیون دلار سود کنند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله موجود برای خرید (خرید) و فروش (فروش) ابزار در 14 ژوئیه بسته به قیمت انقضا متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر دو طرف باعث ایجاد سود نظری می شود:

  • بین 28000 تا 30000 دلار: 200 تماس و 4100 تماس. نتیجه خالص از 120 میلیون دلار ابزار فروش (فروش) پشتیبانی می کند.
  • بین 30000 تا 31000 دلار: 1100 فروش در مقابل 1000 تماس. نتیجه خالص بین ابزارهای خرید و فروش متعادل است.
  • بین 31000 تا 32000 دلار: 200 فروش در مقابل 4200 تماس. نتیجه خالص از ابزارهای خرید (خرید) 125 میلیون دلار پشتیبانی می کند.
  • بین 32000 تا 33000 دلار: 0 قرار دادن در مقابل 6400 تماس. نتیجه خالص 210 میلیون دلار ابزار خرید (خرید) را پشتیبانی می کند.

با توجه به آخرین داده‌های اقتصاد کلان که از افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت می‌کند و نظرات منفی جنسلر در مورد توانایی صرافی‌ها برای ارائه مبنایی برای تایید ETF بیت‌کوین لحظه‌ای، خرس‌ها این فرصت را دارند که از حمایت قیمت 30000 دلاری عبور کرده و 120 میلیون دلار سود کسب کنند. انقضای آتی گزینه های هفتگی

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *