افزایش قیمت بیت کوین: موفقیت یا تله گاوی؟  کارشناسان وزن می کنند

افزایش قیمت بیت کوین: موفقیت یا تله گاوی؟ کارشناسان وزن می کنند


بیت کوین تقریباً رکورد طولانی ترین سری روزانه شمع های قیمت سبز را در این ماه شکست، اما بسیاری معتقدند افزایش اخیر ممکن است کوتاه مدت باشد.

در حالی که بیت کوین (BTC) برای شروع سال جدید افزایش قیمت را تجربه می کند، بسیاری از کارشناسان صنعت متقاعد نشده اند که این ارز دیجیتال حداقل در کوتاه مدت تا میان مدت به مسیر صعودی خود ادامه دهد.

افزایش چشمگیر قیمتی که بیت کوین برای 14 روز متوالی در اوایل این ماه مشاهده کرد، بسیاری را بر آن داشت تا به این فکر کنند که آیا این افزایش یک شاخص “دستیابی به موفقیت” قابل توجه است یا یک “تله گاو” است.

جیمز ادواردز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در شرکت فاین تک استرالیایی فایندر، در 23 ژانویه به کوین تلگراف گفت که استدلال “تله گاو” قوی تر است و هشدار داد که افزایش اخیر می تواند “کوتاه” باشد.

او خاطرنشان کرد که با افزایش قیمت بیت کوین در آخر هفته، NASDAQ Composite و S&P 500 نیز افزایش‌هایی مشابه داشتند.

“این به من نشان می دهد که رالی در کریپتو منحصر به فرد نیست و در عوض بخشی از افزایش بازار گسترده تر است زیرا ارقام تورم متوقف می شوند و ریسک پذیری به سرمایه گذاری تبدیل می شود. بنابراین بیت کوین فقط از اثرات احساسات مثبتی که ظاهر شده است سود می برد. احتمالاً کوتاه مدت خواهد بود.»

ادواردز اضافه کرد که بازارهای کریپتو «برخی موانع بزرگ دارند که باید قبل از شروع یک بازار صعودی جدید برطرف شوند».

از جمله موانعی که او به آن اشاره می کند، پیامدهای ادامه دار سقوط FTX و ثبت آخرین فصل 11 توسط جنسیس در ژانویه است.

او گفت: «بنابراین، با تعدیل ترازنامه‌های خود و انتشار توکن‌ها برای بازپرداخت بدهی‌ها و تلاش برای ادامه حیات، شاهد فروش و کاهش بیشتر خواهیم بود.»

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالاهای اطلاعاتی بلومبرگ نیز از مسیر قیمت بیت کوین مطمئن نبود و در بیانیه ای به کوین تلگراف اظهار داشت که شرایط اقتصاد کلان رکود مانند آنقدر بزرگ است که بیت کوین نمی تواند بر آن غلبه کند.

از آنجایی که جهان به سمت رکود متمایل می شود و اکثر بانک های مرکزی در حال سخت شدن هستند، من فکر می کنم موج رکود اقتصاد کلان همچنان باد مخالف اصلی برای قیمت بیت کوین و کریپتو است.

این احساس در توییتر کریپتو نیز به اشتراک گذاشته شد، با تحلیلگر کریپتو و معامله گر سوئینگ “Capo of Crypto” که در 21 ژانویه به 710000 دنبال کننده توییتر خود گفت که شکستن مقاومت بیت کوین شبیه “بزرگترین تله گاو نر” است که او تاکنون دیده است:

با این حال، همه کارشناسان صنعت روند نزولی را نشان ندادند.

پلتفرم تحلیل بازار ارزهای دیجیتال IncomeSharks با ارسال یک نمودار “Wall St. Cheat Sheet” در 22 ژانویه برای 379300 دنبال کننده خود در توییتر، چرخشی صعودی به خود گرفت و “خرس ها” را که فکر می کردند اقدام اخیر قیمت یک “شاخص تله گاو نر” بود، طعنه زد. ”

سم آگتربرگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران ربات تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی CryptoSea نیز اخیرا به اشتراک گذاشته شده است سیل پست هایی که احساسات مثبت نسبت به اقدام قیمت بیت کوین را به 431700 دنبال کننده او در توییتر نشان می دهد نشان می دهد که ممکن است به زودی “شکستن پرچم خالی” به 25000 دلار برسد:

در همین حال، دیگران از حدس و گمان در مورد قیمت خودداری کرده اند، احتمالاً با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن بازارهای کریپتو.

مربوط: تثبیت قیمت بیت کوین راه را برای APE، MANA، AAVE و FIL باز می کند

بر اساس Alternative.me، بیت کوین (BTC) در حال حاضر 22738 دلار قیمت دارد، در حالی که شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال حاضر با امتیاز 50 از 100 “خنثی” است.

این ارز دیجیتال در 13 ژانویه پس از افزایش قیمت بیت کوین برای هفت روز متوالی، توانست از منطقه “ترس” خارج شود – که سپس امتیاز 31 را کسب کرد.

احساسات بازار بیت کوین در مقیاس 0-100 “شاخص ترس و طمع” بیان شد. منبع: جایگزین.من
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉