قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در 10 ماه گذشته رسید زیرا داده های CPI انتظارات را شکست داد


عملکرد قیمت بیت کوین از داده های قوی تورم ایالات متحده حمایت تازه ای دریافت می کند و گاوهای بیت کوین شاهد شکست روند پاک هستند.

بیت کوین (BTC) پیش از افتتاحیه وال استریت در 12 آوریل افزایش یافت زیرا داده های تورم ایالات متحده بهتر از پیش بینی های بازار بود.

نمودار کندل استیک 1 دقیقه ای BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

CPI “فشار تورمی عظیم” را برای گاوهای نر ریسک پذیر ارائه می دهد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به دنبال BTC/USD بودند که در Bitstamp به بالاترین حد ده ماه اخیر نزدیک شدند.

نوسانات پیش بینی شده به طور کلی بلافاصله پس از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) مارس وارد شد. این تا حد زیادی مطابق با انتظارات بود، به طوری که افزایش سال به سال، مفروضات را 0.2٪ کاهش داد.

در بیانیه مطبوعاتی اداره آمار کار ایالات متحده آمده است: “شاخص همه اقلام برای 12 ماه منتهی به مارس 5.0 درصد افزایش یافت که کمترین افزایش 12 ماهه از دوره پایانی می 2021 است.”

با این حال، این کافی بود تا خوش‌بینی را در بازارهای کریپتو قبل از افتتاح وال استریت ایجاد کند، و پتانسیل افزایش بیشتر در راستای سهام در آینده وجود دارد.

مفسر بازار Tedtalksmacro به نام شما نتیجه “فشار تورمی عظیم برای گاوها” است.

با این حال، با توجه به اینکه CPI به عنوان یک کاتالیزور کلاسیک برای اقدامات قیمتی “جعلی” شناخته می شود، فعالان بازار احتیاط را خواستار شدند.

منبع تحلیلی محبوب Skew تخمین زده “بازار مانند هر روز شاخص قیمت مصرف کننده به دنبال نقدینگی خواهد بود” با حرکت های قابل توجهی که ممکن است منجر به نقدینگی در بازارهای سهام شود.

در پست دیگری در توییتر آمده است: «CPI می گوید تورم به طور کلی در حال کاهش است. نظر داد در مورد مسیر احتمالی سیاست اقتصاد کلان ایالات متحده

«احتمالاً یک پیاده روی دیگر. برای اینکه فدرال رزرو واقعاً یک مکث در چرخه راه رفتن را در نظر بگیرد، داده های ماه می باید شوک افزایش نرخ را تأیید کند.

موارد مرتبط: چک‌های رمزنگاری و پاداش‌های باگ شکسته شده‌اند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است

با وجود بهبود داده های CPI، انتظارات بازار برای افزایش نرخ بهره محدود باقی ماند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، شانس افزایش در طی سه هفته در جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از 75 درصد قبل از انتشار به 65 درصد کاهش یافته است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

گاوهای بیت کوین به روند بلندمدت اعتماد می کنند

در همین حال، آخرین اقدام قیمت بیت کوین از شرط بندی های بلندمدت بیشتر حمایت کرده است که بیت کوین در حال شکست در بازار نزولی است.

مطالب مرتبط: بیت کوین 30000 دلار دارد، اما برخی از معامله گران حرفه ای نسبت به ادامه قیمت بیت کوین تردید دارند.

معامله‌گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital خاطرنشان کرد که جفت BTC/USD به رشد چشمگیر بسته شدن روزانه خود در 11 آوریل ادامه می‌دهد که آن را بالاتر از خط روند مقاومت اصلی قرار می‌دهد.

آخرین تحلیل او می گوید: “BTC اولین نشانه های آزمایش مجدد موفقیت آمیز مقاومت بالا در برابر پشتیبانی جدید را نشان می دهد.” اظهار داشت.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید