ریسک قیمت بیت کوین؟ تحلیلگر هشدار می دهد که قرارداد بدهی آمریکا باعث بحران نقدینگی 1 تریلیون دلاری خواهد شد


قیمت بیت کوین ممکن است در سه ماهه سوم به 20000 دلار کاهش یابد، زیرا نگرانی های فزاینده در مورد بحران نقدینگی نقدی احتمالی به رهبری وزارت خزانه داری ایالات متحده وجود دارد.

بیت کوین (BTC) پس از توافق قانونگذاران ایالات متحده برای افزایش سقف بدهی احتمالی در سه ماهه سوم سال 2023 به ضرر احتمالی است.

کسری نقدینگی یک تریلیون دلاری

افزایش سقف بدهی به این معنی است که خزانه داری ایالات متحده می تواند اوراق قرضه جدیدی برای جمع آوری پول نقد برای انجام تعهدات قبلی خود منتشر کند.

بر اساس آخرین برآوردهای وزارت خزانه داری، در نتیجه، انباشت نقدینگی در حساب عمومی خزانه داری ممکن است از 95 میلیارد دلار در ماه می به 550 میلیارد دلار در ژوئن و 600 میلیارد دلار در سه ماه آینده افزایش یابد.

محدودیت بدهی ایالات متحده در طول سال ها افزایش یافته است. منبع: بلومبرگ

آری برگمان، بنیانگذار شرکت مدیریت ریسک Penso Advisors، پیش بینی می کند که خزانه داری تا پایان سه ماهه سوم سال 2023 از 1 تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.

برگمان گفت: “بزرگترین نگرانی من این است که وقتی محدودیت بدهی حل شود – که فکر می کنم حل شود – شما یک تخلیه نقدینگی بسیار بسیار عمیق و فوری خواهید داشت.”

“این خیلی واضح نیست، اما بسیار واقعی است. ما قبلاً دیده بودیم که این نوع کاهش نقدینگی واقعاً بر بازارهای پرریسک مانند سهام و اعتبار تأثیر منفی می گذارد.”

به عبارت دیگر، پول نقد موجود برای خرید دارایی‌های پرریسک‌تر مانند سهام، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال احتمالاً در نقطه‌ای پس از افزایش سقف بدهی، فشار قیمتی نزولی را تجربه خواهد کرد.

بلومبرگ می افزاید:

رونق عرضه، که تخمین زده می شود در پایان سه ماهه سوم به بیش از یک تریلیون دلار برسد، به سرعت نقدینگی در بخش بانکی را تخلیه می کند، نرخ های تامین مالی کوتاه مدت را افزایش می دهد و پیچ های اقتصاد ایالات متحده را درست در اوج رکود محکم می کند. Bank of America Corp تخمین می زند که این همان تأثیر اقتصادی یک چهارم افزایش نرخ بهره را خواهد داشت.

آیا قیمت بیت کوین در محدوده محدود باقی می ماند؟

چنین موانع کلان اقتصادی می تواند مانع از صعود بیت کوین به بالای 30000 دلار در ماه های آینده شود. می گوید Revenue Sharks، تحلیلگر بازار مستقل.

این تحلیلگر افزود: “احتمالاً بین 20000 تا 30000 متغیر است و ما حتی یک فصل فرعی نیز دریافت می کنیم.”

“پول جدید نمی آید، همه چیز در حال چرخش است […] اگر یک روایت یا سهام جدید راهی برای بهبود پیدا نکند، انتخابات ایالات متحده در سال 2024 به احتمال زیاد کاتالیزور بزرگ بعدی خواهد بود.

در همین حال، اطلاعات فنی نمودار قیمت بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین/دلار آمریکا زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه خود (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) و نزدیک به 27650 دلار است.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

شکست قاطعانه بالای این ناحیه مقاومت کلیدی، شانس عقب نشینی را افزایش می دهد.

معامله گران باید مراقب یک اصلاح احتمالی نسبت به حوزه حمایتی اصلی بعدی یعنی متحرک نمایی 200 روزه نزدیک به 25000 دلار باشند، به خصوص اگر فدرال رزرو در ماه ژوئن 25 واحد پایه افزایش دهد.

مطالب مرتبط: بیت کوین، طلا و سقف بدهی – چیزی برای دادن؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید