بازده قیمت بیت کوین: شاخص های کلیدی و موارد دیگری که باید به آن توجه کرد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

حرکات اخیر قیمت بیت کوین یک ضربه بزرگ بوده است که با بهبودی جزئی پس از کاهش دو هفته اخیر مشخص می شود. به گفته Santiment، یک پلتفرم تحلیل بازار، بهبود بیت کوین کوتاه مدت بود، اما نشانه های امیدوارکننده ای وجود دارد که می تواند جهش قابل توجهی در افق باشد.

شاخص های کلیدی

تجزیه و تحلیل Santiment به موج مداوم احساسات منفی در میان جامعه ارزهای دیجیتال اشاره دارد. این بی حوصلگی فزاینده یک شاخص قابل توجه است که اغلب نشانه بازگشت احتمالی بازار است. شاخص کریپتو ترس و طمع در حال حاضر در ترس است که نشان دهنده بدبینی بازار است.

وقتی جمعیت به شدت بدبین می‌شود، می‌تواند نشان دهد که فشار فروش به فرسودگی نزدیک می‌شود و راه را برای بازگشت قیمت‌ها هموار می‌کند.

شاخص مهم دیگری که باید تماشا کرد، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) است. RSI که در حال حاضر تنها در پایین ترین سطح 36 قرار دارد، نشان می دهد که بیت کوین در حال نزدیک شدن به محدوده فروش بیش از حد است.

RSI یک نوسانگر مومنتوم است که سرعت و تغییر حرکات قیمت را اندازه گیری می کند. RSI زیر 30 به طور کلی بیش از حد فروش در نظر گرفته می شود که نشان دهنده یک فرصت خرید بالقوه است. اگرچه بیت کوین هنوز به این آستانه نرسیده است، اما نزدیکی آن به این آستانه می تواند به معنای نزدیک شدن به جهش باشد.

چه چیز دیگری باید جستجو کرد

علاوه بر RSI، سایر شاخص‌های فنی مانند میانگین متحرک (MA) نیز می‌توانند زمینه اضافی برای قیمت بیت کوین فراهم کنند. بیت کوین در حال حاضر زیر سطح روزانه SMA 50 با 66341 دلار معامله می شود و حرکت قوی بالاتر از این سطح می تواند نشانه آغاز یک روند صعودی جدید باشد.

در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، نظارت بر عوامل کلان که بر روندهای بازار گسترده‌تر تأثیر می‌گذارند نیز می‌تواند مهم باشد. داده های اقتصادی، اخبار نظارتی و رویدادهای جهانی می توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با 0.18 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته به 60877 دلار رسیده است.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید