این امکان وجود دارد که قیمت بیت کوین پس از از دست دادن رکورد و حذف اهرم، بازار سالم تری ایجاد کند


تجزیه و تحلیل زنجیره ای کاهش فروش و بهبود احساسات سرمایه گذار را برجسته می کند که می تواند به بهبود قیمت بیت کوین کمک کند.

قیمت بیت کوین (BTC) مقاومت قابل توجهی در سطح 17000 دلار از خود نشان می دهد و طبق داده های Glassnode، مجموعه ای از معیارها که بر سرعت فروش و رفتار زنجیره ای سرمایه گذاران نظارت می کنند، شروع به کاهش در عوامل محرک نشان می دهند. فروش شدید

ورشکستگی FTX باعث فروش تاریخی بیت کوین شد که منجر به زیان 4.4 میلیارد دلاری شد. تحلیلگران در Glassnode ضررهای تحقق یافته را با معیار میانگین وزنی روزانه تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که ضررهای زنجیره کاهش یافته است.

بر اساس گزارش گلس‌نود، بیت‌کوین از نظر نسبت ضرر در برابر سودهای واقعی به پایین‌ترین حد خود رسیده است. در پایان آخرین بازار صعودی، ضررهای متوجه شده 14 برابر بیشتر از سود بود که از نظر تاریخی با تغییر مثبت بازار همزمان بود.

بیت کوین متوجه سود و زیان شد. منبع: Glassnode

داده‌های زنجیره‌ای همچنین نشان می‌دهد که زیان‌های تحقق‌یافته در حال کاهش است و قیمت بیت‌کوین بالاتر از قیمت ثابت است و سقف تحقق یافته کاهش یافته است و نقدینگی مازاد تولید شده از دارایی‌های بیش از حد اهرمی را حذف می‌کند.

قیمت بیت کوین پایدار و دلتا. منبع: Glassnode

سقف تحقق یافته نشان می دهد که نقدینگی مازاد تخلیه شده است

سقف تحقق یافته، مجموع خالص ورودی و خروجی سرمایه بیت کوین از زمان راه اندازی بیت کوین است.

سقف تحقق یافته فعلی 2.6 درصد بیشتر از اوج ماه می 2021 است، که نشان می دهد بیت کوین از بالاترین رکورد خود بازگشته است و تمام نقدینگی اضافی ناشی از بدهی های بد و موسسات دارای اهرم بیش از حد از بازار خارج شده است.

روندهای پوشش تاریخی رخ داده است. منبع: Glassnode

در گذشته، با حذف بدهی های بد از اکوسیستم، سکوی پرتابی برای بازارهای صعودی آینده تعیین می شد.

حد تحقق بیت کوین منبع: Glassnode

به گفته تحلیلگران:

سقف در سال 11-2010 شاهد خروج سرمایه خالص معادل 24 درصد اوج بود. سقف در سال 15-2014 کمترین، اما نه ناچیز، خروج سرمایه 14 درصد را تجربه کرد. 2017-2018 کاهش 16.5 درصدی در سقف تحقق یافته را ثبت کرد که نزدیکترین به چرخه فعلی 17.0 درصد است. با این معیار، چرخه فعلی سومین خروجی سرمایه نسبی بزرگ را شاهد بود که اکنون چرخه 2018 را تحت الشعاع قرار داده است، که احتمالاً مرتبط ترین آنالوگ بازار بالغ است.

پایین احتمالاً می تواند داخل باشد

قیمت متوازن و قیمت دلتا تحلیل‌های الگوریتمی هستند که برای بازبینی چرخه‌های خرس قبلی استفاده می‌شوند. در چرخه های نزولی قبلی، قیمت بیت کوین 3.0 درصد بین قیمت پایدار و قیمت دلتا معامله شد.

محدوده قیمت ثابت فعلی بین 12000 تا 15500 دلار است و قیمت دلتای فعلی بین 18700 تا 22900 دلار متمرکز است. همزمان با بازارهای نزولی قبلی، قیمت بیت کوین بالاتر از قیمت ثابت است و در 15500 دلار پشتیبانی می شود.

مربوط: سطوح قیمت بیت کوین را باید تماشا کنید در حالی که بیت کوین 17000 دلار در بازار باز نگه می دارد

در حالی که هنوز پایگاهی در بازار پیدا نشده است و تعداد انگشت شماری از کاتالیزورهای نزولی بالقوه باقی مانده است، تجزیه و تحلیل زنجیره ای نشان می دهد که احساسات شرکت کنندگان در بازار به آرامی از افت شدید خارج می شود و به نظر می رسد اوج زیان های تحقق یافته و فروش اجباری به پایان می رسد. .

نگاه دقیق تر به هزینه خرید دارندگان بیت کوین نیز پیش بینی واکنش های احتمالی به نوسانات احتمالی را آسان تر می کند. مقدار زیادی از نقدینگی مازاد پراکنده شده است و احتمالاً کف قیمتی محکم تری برای بهبود پایدار قیمت بیت کوین ایجاد می کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید