افزایش قیمت بیت کوین به 19.5 هزار دلار، تحلیلگران را بر آن می دارد تا بررسی کنند که قیمت بیت کوین ممکن است به کجا برسد

افزایش قیمت بیت کوین به 19.5 هزار دلار، تحلیلگران را بر آن می دارد تا بررسی کنند که قیمت بیت کوین ممکن است به کجا برسد


قیمت بیت کوین به سرعت به سمت سطح حیاتی 20000 دلار می رود و تحلیلگران را بر آن داشت تا حدس بزنند که قیمت بیت کوین ممکن است به کجا برسد.

بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به بالاترین قیمت سالانه 19501 دلاری خود در 13 ژانویه، اکنون به کجا می رود؟

بیت کوین به دنبال افزایش شدید در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که در حال حاضر مثبت است، شاهد افزایش حرکت صعودی است.

افزایش اخیر بیت کوین با افزایش سطح حجم و اینکه آیا قیمت در حالت تقلبی است یا خیر، تعامل اجتماعی بالاتری ایجاد می کند.

آیا بازار نزولی بیت کوین به پایان رسیده است؟

اگرچه بازار از نظر فنی هنوز در مقایسه با هفته گذشته در بازار نزولی قرار دارد، اما احساسات سرمایه گذاران در حال بهبود است. بر اساس شاخص ترس و طمع، یک معیار ویژه ارز دیجیتال که احساسات را با استفاده از پنج منبع وزنی اندازه گیری می کند، احساسات سرمایه گذاران در مورد بازار به بالاترین حد ماهانه رسید.

شاخص ترس و طمع بیت کوین. منبع: alternative.me

قیمت بیت کوین در حال حاضر به سطح مهم روانشناختی 20000 دلار نزدیک شده است و بسیاری از تحلیلگران و معامله گران نظرات خود را در مورد اینکه قیمت بیت کوین ممکن است در کجا قرار گیرد، ارسال می کنند.

بیایید چند مورد از این دیدگاه ها را بررسی کنیم.

حجم معاملات بیت کوین همچنان عامل نگرانی است

قیمت بیت کوین هنوز از سطوح قبل از FTX بهبود نیافته است، اما در 13 ژانویه برای اولین بار از 8 نوامبر 2022 به بالای 19501 دلار رسید. با وجود قدرت رالی اخیر، برخی از تحلیلگران معتقدند که قیمت بیت کوین باید زودتر به 21000 دلار می رسید. روند صعودی فعلی پایدار است.

بر اساس تجزیه و تحلیل Glassnode،

روند صعودی مجددی که از اول ژانویه آغاز شد، بیت کوین را به 18.6 تا 18.9 هزار دلار رساند، اما برای ادعای کانال تجاری جدید در حدود 19 تا 21 هزار دلار، باید از 19 هزار دلار عبور کرد. مقاومت در اطراف این سطوح انتظار می رود زیرا بیت کوین با یک روند نزولی میان مدت مواجه است. اگر قیمت نتواند از خط روند عبور کند، ما انتظار عقب نشینی به سمت منطقه 16-17 هزار دلاری را داریم.

قیمت بیت کوین نسبت به حجم. منبع: Glassnode

فقدان حجم معاملات در حدود 18000 دلار نشان دهنده ضعف در فعالیت های فعلی زنجیره ای و متمرکز بورس (CEX) است. به نظر می رسد که بیشترین حجم و فعالیت کلی در حدود 16000 دلار باشد، که نشان می دهد این پایه محکم تری نسبت به محدوده قیمت فعلی است. با حجم کمتری از سطوح اطراف بالای 20000 دلار، رالی بیت کوین می تواند تا 20000 دلار محدود شود.

آیا این فقط یک رالی بازار نزولی است؟

بیت کوین هنوز در یک اقتصاد کلان در حال سفت شدن با بادهای معکوس مواجه است، از جمله اخراج های عمده در بازار سهام، مسائل حقوقی جمینی و جنسیس، و تشکیل یک کمیته فرعی با محوریت رمزنگاری مجلس نمایندگان ایالات متحده.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) در حال حاضر بیت کوین را به عنوان بیش از حد خرید نشان می دهد. طبق تجزیه و تحلیل RSI، در حالی که قیمت در حال اصلاح است، ممکن است یک روند نزولی شدید رخ دهد.

بیت کوین RSI. منبع: TradingView

بازارهای کلان نیز در سطوح مقاومت اصلی قرار دارند. شاخص دلار آمریکا (DXY) در موقعیت حمایتی کلیدی قرار دارد، به این معنی که دارایی های پرخطری مانند بیت کوین در صورت بهبود شاخص می توانند شروع به فروش کنند. بیت کوین همچنان با سهام در ارتباط است و شاخص آتی SPX mini نیز نشانه هایی از عقب نشینی را نشان می دهد.

TraderSZ در زیر توضیح می دهد:

همانطور که TraderSZ پیشنهاد می‌کند، با کسب سود سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، رسیدن بیت‌کوین به سطوح بالاتر ممکن است دشوار باشد.

تحلیل تاریخی به یک پایگاه جدید بیت کوین اشاره می کند

بیت کوین در حال حاضر کمتر از میانگین متحرک 200 هفته ای خود است و به گفته تحلیلگر مستقل بازار Rekt Capital، قیمت بیت کوین ممکن است طبق داده های تاریخی به پایین ترین حد خود رسیده باشد. از نظر تاریخی، سطح “صلیب مرگ” به 23500 دلار رسیده است.

در حالی که معامله‌گران و تحلیل‌های فنی برای پیش‌بینی دقیق مدت زمان ماندگاری یک بازار گاوی یا خرسی شناخته شده نیستند، تحلیلگر مستقل بازار HornHairs به ​​داده‌های تاریخی سال 2015 استناد می‌کند تا تخمین بزند که چقدر طول می‌کشد تا بیت‌کوین به بالاترین حد خود برسد.

بازار گاوی از سال 2015 تا 2017 به مدت 1064 روز ادامه داشت، مطابق با بازار صعودی از سال 2018 تا 2021 که همین تعداد روز به طول انجامید. اگر معامله گران بازار نزولی را از سال 2017 تا 2018 و 2021 با بازار فعلی مطابقت دهند، 1001 روز طول می کشد تا بیت کوین به بالاترین حد خود برسد.

با وجود شرایط فعلی و قدرت شکست قیمت فعلی، بیت کوین ثابت کرده است که بسیاری از تحلیلگران فنی در گذشته اشتباه می کنند. معامله گران ریسک گریز ممکن است مراقب افزایش حجم معاملات با قیمت های بالاتر باشند تا نشانه ای از ورود بیت کوین به بازار صعودی باشد یا خیر.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉