افزایش قیمت بیت کوین تسکین بسیار مورد نیاز ماینرهای بیت کوین را فراهم می کند

افزایش قیمت بیت کوین تسکین بسیار مورد نیاز ماینرهای بیت کوین را فراهم می کند


خروج طولانی مدت بیت کوین بالای 22000 دلار فشار بر حاشیه سود بسیار ناچیز را برای ماینرهای بیت کوین کاهش می دهد.

استخراج بیت کوین تراکنش های شبکه و قیمت بیت کوین را تقویت می کند. در طول دوره صعودی سال 2021، برخی از عملیات های ماینینگ سرمایه ای برای بیت کوین ASIC و ذخایر بیت کوین جمع آوری کردند.

ماینرها همچنین ASIC ها را با حق بیمه بالا پیش سفارش داده اند و با انجام IPO ها مقداری سرمایه جمع آوری کرده اند.

با افت بازار کریپتو و تصرف نقدینگی در این صنعت، ماینرها در وضعیت بدی قرار گرفتند و کسانی که نمی توانستند به تعهدات بدهی خود عمل کنند مجبور شدند ذخایر بیت کوین خود را نزدیک به انتهای بازار بفروشند یا اعلام ورشکستگی کنند.

ورشکستگی های قابل توجه استخراج بیت کوین در سال 2022 از Core Scientific بود که اعلام ورشکستگی کرد، اما عملکرد BTC در اوایل سال 2023 نشان می دهد که بیشتر تسلیم ها پشت سر گذاشته شده است.

علیرغم قدرت بازار نزولی کنونی، چندین ماینر موفق به افزایش تولید در طول سال 2022 شده اند و داده های زنجیره ای نشان می دهد که انباشت ماینرهای بیت کوین در دسامبر 2022 شروع به افزایش کرد و این حرکت تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

افزایش بیت کوین به 22000 دلار، حاشیه های ماینر را افزایش می دهد

صعود بیت کوین 2023 در 20 ژانویه، زمانی که قیمت بیت کوین به 22153 دلار با افزایش 7 روزه 17 درصدی رسید، کمک قابل توجهی به عملیات استخراج بیت کوین کرد.

افزایش قیمت بیت کوین و قیمت هش شبکه به استخراج کنندگان بیت کوین کمک می کند تا ترازهای مثبت خالص را تا پایان سال 2022 نگه دارند و ثبات کسب و کار را افزایش دهند. علاوه بر این، در حال حاضر ماینرهای بیت کوین بیشتر در حال کسب سود هستند.

ماینرهای عمومی بیت کوین را فروختند و استخراج کردند. منبع: شاخص هشرات

با بازگشت بیشتر ماینرها به دکل های استخراج بیت کوین، دشواری در حال افزایش است که می تواند از حرکت در جهت مخالف در آینده جلوگیری کند. با بهبود شرایط، آیا ماینرهای بیت کوین به انباشته شدن یا ادامه روند فروش ادامه می دهند؟

Jaran Mellerud، تحلیلگر استخراج بیت کوین در Luxor Mining در جمع بندی سال 2022 گفت:

ماینرهای عمومی بین ژانویه و نوامبر 47284 بیت کوین استخراج کردند در حالی که 51180 بیت کوین را تخلیه کردند.

هش قیمت بیت کوین، معیاری که ارزش بازار استخراج یا قدرت محاسباتی را اندازه گیری می کند، بینشی در مورد سودآوری عملیات استخراج بیت کوین ارائه می دهد.

از اول ژانویه 2023، قیمت هش در 19 ژانویه بیش از 20 درصد افزایش یافته است. سود ماینینگ بیت کوین از 0.06 دلار به ازای هر Terra Hash در روز (TH/day) به 0.07874 TH/day افزایش یافت که از افزایش قیمت بیت کوین سود می برد. Hashprice از اوایل اکتبر 2022 شاهد سطوح نهایی نبوده است.

قیمت هش بیت کوین منبع: شاخص هشرات

اگرچه سودآوری استخراج بیت کوین از ابتدای سال 2023 بهبود یافته است، اما صنعت همچنان با آب های خشن روبرو است. به گفته نیکو اسمید، یکی از بنیانگذاران Digital Mining Solutions:

افزایش اخیر قیمت هش مثبت است، اما بسیاری از ماینرها همچنان با حاشیه های ناچیز کار می کنند. یک سال پیش، قیمت هش 0.22 دلار در هر روز بود. اگرچه بازار به پایین ترین حد خود رسیده است، اما شرایط اقتصادی فعلی برای استخراج همچنان چالش برانگیز است.

ماینرهای بیت کوین هنوز بیشتر بیت کوین استخراج شده خود را می فروشند

ماینرهای بیت کوین از افزایش قیمت استفاده می کنند و داده ها نشان می دهد که بسیاری از آنها به فروش پاداش های خود ادامه می دهند.

موقعیت و درآمد ماینر بیت کوین. منبع: CryptoQuant

قوی ترین عملیات ماینینگ در واقع بدهی و توسعه را محدود می کرد یا از استراتژی فروش متمرکز BTC در حین کسب سود استفاده می کرد. آنتونی پاور، تحلیلگر استخراج بیت کوین در Compass Mining، فهرستی از ذخایر ماینرها را در آغاز و پایان سال با استفاده از داده های گزارش شده خود تهیه کرد.

Marathon Digital که در بین شرکت های استخراج بیت کوین در رتبه اول قرار دارد، در پایان دسامبر 2022 دارای 8133 بیت کوین بود. این شرکت قصد دارد برای افزایش بیشتر مزیت های خود، تولید را بر اساس سود دهی قیمت هش افزایش دهد.

دشواری استخراج ممکن است مانع از سود آینده شود

با بازگشایی بیشتر ماینرهای بیت کوین سخت افزار بیت کوین خود، معیار دشواری استخراج در ۱۶ ژانویه به میزان ۱۰.۲۶ درصد به سمت بالا تنظیم شد. سختی بیت کوین نشان دهنده زمان و هزینه استخراج بیت کوین برای دریافت پاداش است. این تعدیل بزرگترین از اکتبر 2022 بود، و افزایش سختی باعث می شود که استخراج کنندگان بیت کوین از طریق مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) پاداش دریافت کنند.

دشواری استخراج بیت کوین منبع: شاخص هشرات

با نصف شدن بیت کوین که قرار است در سال 2024 اتفاق بیفتد، استخراج بیت کوین برای ماینرها دشوارتر و احتمالاً گران تر می شود و فشار بیشتری را بر حاشیه های کم سود وارد می کند. نکته مثبت این است که آخرین رویداد هاوینگ در سال 2019 با افزایش 300 درصدی بیت کوین در سال قبل همراه شد.

در حالی که معدنچیان در حال حاضر پس از یک سال سخت شاهد آرامش هستند، آنها هنوز جاده های ناهمواری را در پیش دارند. عملیات تجاری ظاهراً در حال بهبود است زیرا ماینرهای بیت کوین به جای استقراض در برابر دارایی های بیت کوین، برای سود می فروشند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉