با آماده شدن معامله گران برای نسخه CPI این هفته، قیمت بیت کوین به 29.4 هزار دلار افزایش یافت


افزایش قیمت بیت کوین به 29,400 دلار در حالی رخ داد که گزارش CPI بسیار مهمی که در 12 آوریل منتشر شد و معامله گران در مورد بازگشت فدرال رزرو بحث کردند.

بیت کوین (BTC) در 10 آوریل به بالاترین سطح ده ماهه رسید. معامله گران منتظر گزارش 12 آوریل شاخص قیمت مصرف کننده این هفته هستند تا بینش عمیق تری از مبارزه فدرال رزرو با تورم چسبنده به دست آورند. اگر این گزارش نشان دهد که تورم در حال کاهش است، این می تواند کاتالیزور احتمالی بعدی باشد که به حرکت صعودی BTC دامن می زند.

در 10 آوریل، قیمت بیت کوین پس از یک تعطیلات آخر هفته آرام عید پاک با 3.37 درصد افزایش به بالای 29300 دلار رسید. جالب توجه است که افزایش روزانه بیت کوین همراه با کاهش سهام ایالات متحده بود. این یک واگرایی نادر است که ویژگی‌های ریسک رو به کاهش ارزهای دیجیتال را برجسته می‌کند.

BTC/USD از سال تا به امروز بازدهی در برابر شاخص های سهام ایالات متحده دارد. منبع: TradingView

پویا قبل از CPI می تواند موثر باشد

اداره آمار کار اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) مارس را در 12 آوریل منتشر خواهد کرد که انتظار دارد تورم از 6.0 درصد در سال قبل به 5.1 درصد کاهش یابد.

کاهش سرعت در سرفصل CPI احتمال تغییر فدرال رزرو را در جهت بدتر افزایش می دهد. در مقابل، نیروهای تورمی مداوم ممکن است معامله گران را به شرط بندی برای افزایش بیشتر نرخ در ماه می سوق دهد.

افزایش بیت کوین به بالای 29000 دلار نشان می دهد که معامله گران کریپتو با کاهش تورم قیمت گذاری می کنند که می تواند منجر به معکوس شدن احتمالی فدرال رزرو شود.

با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) که قدرت دلار در برابر ارزهای خارجی اصلی را دنبال می‌کند، در 10 آوریل 0.7 درصد افزایش یافت که نشان می‌دهد همراه با ضعیف شدن بازار سهام ایالات متحده، سرمایه‌گذاران کلان انتظار افزایش نرخ بهره را دارند.

نمودار قیمت روزانه DXY. منبع: TradingView

بر اساس گزارش CME Fed Watch Tool، در واقع، بازار احتمال 70 درصدی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را 25 واحد پایه در نشست ماه مه خود می بیند. این ممکن است به دلیل انقباض بازار کار باشد که به فدرال رزرو مهمات بیشتری برای ادامه افزایش نرخ های وام خود در آینده می دهد.

آیا بیت کوین می تواند در ماه آوریل به 30000 دلار برسد؟

از منظر بنیادی، به نظر می رسد بیت کوین قبل از FOMC فدرال رزرو به 30000 دلار برسد. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، احتمال حفظ این سودها به داده های تورم بستگی دارد.

مطالب مرتبط: CPI باعث “قتل عام” دلار می شود – 5 چیز که در این هفته در بیت کوین باید بدانید

در همین حال، از نظر تحلیل تکنیکال، بیت کوین باید بالاتر از محدوده مقاومت هفتگی تعریف شده بین 29500 تا 32000 دلار بسته شود تا بتواند تا 40000 دلار افزایش یابد.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView

این محدوده به عنوان پشتیبانی برای جلسات دسامبر 2020 – فوریه 2021، مه 2021 – ژوئیه 2021 و ژانویه 2022 – مارس 2022 خدمت می کرد.

در صورت عقب نشینی از محدوده ذکر شده، قیمت بیت کوین با خطر کاهش شدید به سمت میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای (EMA 50 هفته ای؛ موج قرمز) به 25250 دلار و میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای) روبرو می شود. . ; موج آبی) نزدیک به 25000 دلار.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *