حرکت کپی متریک قیمت بیت کوین قبل از سقوط -25٪ FTX است


داده های بیت کوین SLRV Ratio یک متقاطع میانگین متحرک را انجام می دهند که از زمان رونق FTX در بازار در دسترس نبوده است.

بیت کوین (BTC) می‌توانست هفته گذشته پس از آنکه یک معیار زنجیره‌ای حرکت خود را پس از سقوط FTX تکرار کرد، حتی بیشتر سقوط کند.

پسندیدن ثبت شده است بر اساس بیانیه 5 سپتامبر جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال CryptoSlate، نسبت SLRV برای اولین بار از نوامبر 2022 “بازگشت” شده است.

هشدار FTX کانال های نرخ بیت کوین SLRV

ضعف در قیمت بیت کوین ناظران بازار را برای نزول به 23000 دلار آماده می کند، اما عواقب سقوط بیت کوین در ماه اوت می توانست بسیار بدتر باشد.

بر اساس نسبت ارزش واقعی کوتاه مدت و بلندمدت (SLRV)، فروش بیت کوین قدیمی در اواسط آگوست افزایش یافت.

SLRV که توسط تحلیلگر مشهور David Puell و ARK Invest توسعه داده شده است، از متریک محبوب امواج HODL برای ردیابی سرعت زنجیره ای بیت کوین استفاده می کند.

امواج HODL عرضه در گردش بیت کوین را بر سن سکه های استفاده شده در تراکنش ها تقسیم می کند. SLRV سکه هایی را می گیرد که قبلاً در 24 ساعت گذشته جابجا شده اند و آنها را به سکه هایی تقسیم می کند که قبلاً شش تا دوازده ماه پیش جابجا شده اند.

این معیار همچنین شامل دو میانگین متحرک (خط روند 30 روزه و 150 روزه) است و تقاطع بین آنها با رویدادهای کلیدی قیمت BTC منطبق است.

درست قبل از سقوط FTX، رگه 150 روزه از 30 روز گذشت و در اواسط آگوست این رویداد برای اولین بار از آن زمان تکرار شد.

خطوط SLRV در 13 آگوست، سه روز قبل از کاهش قیمت بیت کوین به 25000 دلار، معکوس شدند. استاتن در بخشی از اظهار نظر خود در مورد نمودار SLRV شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نوشت.

نمودار نرخ بیت کوین SLRV. منبع: James Straten/X

سفته بازان خطر BTC را کاهش می دهند

در همین حال، تحلیل های قبلی به رفتار گروه های سرمایه گذار بیت کوین توجه زیادی داشت.

مطالب مرتبط: سفته بازان بیت کوین اکنون کمترین میزان بیت کوین را از زمان بالاترین رقم ۶۹ هزار دلاری در اختیار دارند.

در مقایسه با هدلرهای بلندمدت، کسانی که BTC را به مدت 155 روز یا کمتر نگه می‌دارند، که به عنوان دارندگان کوتاه‌مدت یا سفته‌بازان شناخته می‌شوند، مورد توجه ویژه گلس‌نود، پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant و دیگران هستند.

هزینه کوتاه مدت مبتنی بر مالکیت (کل قیمتی که STH ها سهم خود را از عرضه BTC انباشته کردند) قبلاً به عنوان پشتیبانی بازار عمل می کرد، اما به نظر می رسد که دیگر اینطور نیست.

پایه هزینه STH در حال حاضر بالاتر از قیمت لحظه ای است، زیرا Straten گزارش می دهد که سفته بازان از اواخر ماه اوت با ضرر زیادی به فروش می پردازند.

داده‌های CryptoQuant آخرین قیمتی را نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال مختلف مورد استفاده در تراکنش‌ها با آن جابه‌جا شده‌اند.

قیمت واقعی تراکنش بیت کوین بر اساس نمودار محدوده سنی (اسکرین شات). منبع: CryptoQuant

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید