ریسک انحلال قیمت بیت کوین با تلاش BTC برای بازپس گیری 18000 دلار افزایش می یابد


معامله گران با حاشیه طولانی اهرمی در حال بازی کردن با سیب زمینی داغ هستند و ممکن است به زودی آتش بزنند زیرا بیت کوین با قیمت 17000 دلار مبارزه می کند.

قیمت بیت کوین (BTC) در 9 دسامبر پس از اینکه گزارش نوامبر در مورد قیمت های تولیدکننده ایالات متحده افزایش 7.4 درصدی را نسبت به سال 2021 نشان داد، واکنش متفاوتی داشت. داده ها نشان داد که هزینه های عمده فروشی همچنان در حال افزایش است و تورم ممکن است بیشتر از آنچه سرمایه گذاران قبلاً تصور می کردند طول بکشد. قیمت نفت نیز همچنان در کانون توجه سرمایه گذاران قرار دارد و نفت خام WTI در 8 دسامبر به کمترین میزان سال جدید یعنی 71.10 دلار رسید.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که معیاری برای سنجش قدرت دلار در برابر ارزهای خارجی اصلی است، در 104.50 ثابت ماند، اما این شاخص در 104.10 در کمترین حد خود در 5 ماه گذشته معامله شد. توانایی فدرال رزرو آمریکا برای کاهش تورم بدون ایجاد رکود بزرگ.

معامله گر gutsareon خاطرنشان کرد که فعالیت های نوسان منجر به انحلال موقعیت های خرید و فروش اهرمی شد، اما به دنبال آن یک افت موقت ناموفق به زیر 17050 دلار دنبال شد.

بر اساس تجزیه و تحلیل، رکود علاقه باز در قراردادهای آتی نشان دهنده اعتماد پایین خرس ها است.

عدم قطعیت نظارتی می تواند نقش مهمی در محدود کردن افزایش بیت کوین داشته باشد. در 8 دسامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دستورالعمل جدیدی را منتشر کرد که می تواند شرکت های دولتی را در معرض قرار گرفتن خود در معرض دارایی های کریپتو افشا کنند.

بخش مالی شرکتی SEC گفت که بحران اخیر در صنعت دارایی های رمزنگاری شده ” باعث اختلال گسترده ای شده است” و ممکن است شرکت های آمریکایی تحت قوانین اوراق بهادار فدرال تعهداتی برای افشای اطلاعات داشته باشند تا افشا کنند که آیا این رویدادها بر تجارت آنها تأثیر می گذارد یا خیر.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

حاشیه سود بیت کوین با افزایش شدید روبرو می شود

بازارهای مارجین بینشی را در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند برای تقویت موقعیت خود ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند.

به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض را می توان با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین افزایش داد. از سوی دیگر، وام‌گیرندگان بیت‌کوین تنها می‌توانند موقعیت‌های کوتاه را در این ارز دیجیتال داشته باشند، زیرا شرط می‌بندند که قیمت آن کاهش می‌یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین مارجین طولانی و کوتاه همیشه مطابقت ندارد.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ وام حاشیه معامله گران OKX از 4 دسامبر تا 9 دسامبر افزایش یافته است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای اهرم خود را حتی پس از چندین تلاش ناموفق برای شکستن مقاومت 17300 دلاری افزایش داده اند.

این معیار که در حال حاضر در 35 قرار دارد، از استیبل کوین استیبل استقراض با حاشیه بالایی پشتیبانی می کند و نشان می دهد که شورت ها از ایجاد موقعیت های نزولی اهرمی مطمئن نیستند.

معامله گران اختیار معامله ریسک گریز هستند

معامله گران باید بازارهای آپشن را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند آیا بیت کوین در نهایت تسلیم فید خبری نزولی می شود یا خیر. چوله دلتا 25 درصد یک علامت تعیین کننده در هر موقعیتی است که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی هزینه اضافی می پردازند.

این اندیکاتور گزینه‌های مشابه خرید (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس غالب می‌شود، مثبت می‌شود، زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بالاتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله گران نگران کاهش قیمت بیت کوین باشند، متریک چولگی به بالای 10 درصد خواهد رسید. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده 10 درصد چولگی منفی است.

گزینه های 60 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا نشان داده شد، بهبود 25 درصدی شیفت دلتا بین 4 دسامبر و 9 دسامبر نشان می دهد که معامله گران گزینه ریسک گریزی خود را برای کاهش قیمت غیرمنتظره کاهش داده اند. با این حال، انحراف دلتای 15 درصدی کنونی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان ترسیده‌اند، زیرا بازارسازان کمتر درگیر ارائه حفاظت از سمت پایین هستند.

مربوط: تنظیم کننده ایالات متحده به دنبال بازخورد در مورد تأثیر DeFi بر جرایم مالی است – Finance Redefined

از یک طرف، عدم افزایش نرخ بهره باز دلگرم کننده به نظر می رسد زیرا بیت کوین پایین ترین سطح خود را در روز 9 دسامبر آزمایش کرد. با این حال، استفاده بیش از حد از حاشیه نشان می دهد که خریداران ممکن است مجبور به کاهش موقعیت خود در طی حرکت های نزولی غافلگیرانه شوند.

هر چه مدت زمان بیشتری طول بکشد تا بیت کوین دوباره 18000 دلار را به دست آورد، ریسک حاشیه اهرم آن بیشتر می شود. بازارهای سنتی همچنان نقش مهمی در تعیین روند ایفا می کنند، بنابراین امکان آزمایش مجدد احتمالی تا سقف 16000 دلار را نمی توان رد کرد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید