قیمت بیت کوین پس از سقوط First Republic Bank افزایش یافت


قیمت بیت کوین به دلیل کاهش سپرده های بانک فرست ریپابلیک که ترس از یک بحران جدید بانکی در ایالات متحده را برانگیخت، افزایش یافت.

سهام First Republic Bank (FRC) در 25 آوریل بیش از 50 درصد سقوط کرد، در حالی که قیمت بیت کوین (BTC) بیش از 3 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافت زیرا نگرانی ها از ورشکستگی احتمالی دیگر افزایش یافت.

به گفته رئیس تحقیقات پلتفرم آموزشی کریپتو استرالیا Collective Shift، قیمت بیت کوین درست پس از آن که چارلز گاسپرینو، خبرنگار تجاری فاکس نیوز گزارش داد که بانکدارانی که با First Republic Bank کار می کنند منتظر هستند تا این موسسه به امانتدار دولتی تبدیل شود، افزایش یافت.

خرید تاکتیکی است که به طلبکاران اجازه می دهد وجوهی را که در معرض نکول احتمالی قرار می گیرند بازیابی کنند و به شرکت های مشکل دار کمک می کند تا از ورشکستگی جلوگیری کنند.

داده‌های شرکت تحلیلی رمزارز Santiment نشان می‌دهد که ارتباط بین بیت‌کوین و S&P500 ممکن است رو به زوال باشد، زیرا این روایت که بیت‌کوین یک پناهگاه امن در میان بحران بانکی است، دوباره شروع به تقویت می‌کند.

First Republic در اوایل ماه مارس با مشکلاتی روبرو شد و این زمانی بود که JP Morgan و Bank of America Corp. منجر به سپرده‌گذاری 30 میلیارد دلاری 30 میلیارد دلاری توسط 11 مؤسسه بانکی بزرگ در ایالات متحده از جمله بانک شد.

در 26 مارس، بلومبرگ گزارش داد که مقامات ایالات متحده در حال بررسی ایجاد یک تسهیلات وام اضطراری برای کمک به حمایت از “چالش های ساختاری” بانک در ترازنامه هستند.

به گفته منابع ناشناس، علیرغم مهار نگرانی‌های نقدینگی جمهوری اول در آن زمان، مقامات آمریکایی گفتند که سپرده‌های این بانک در حال «توازن» بوده و خطر «فرار ناگهانی و خشونت‌آمیز» توسط رگولاتورها وجود ندارد. برای تعطیلی بانک سیلیکون ولی.

متأسفانه، این اطمینان ها نادرست بودند.

روز دوشنبه، 23 آوریل، First Republic گزارش داد که کل سپرده‌ها در سه ماهه اول خود بیش از 100 میلیارد دلار کاهش یافته است و “گزینه‌های استراتژیک” را برای تقویت موقعیت مالی خود در سریع‌ترین زمان ممکن دنبال خواهد کرد.

درآمد سه ماهه اول سال 2023 بانک First Republic. منبع: بانک اول جمهوری

در حالی که بانک هنوز دقیقاً این گزینه‌های استراتژیک را فاش نکرده است، گزارش درآمد نشان می‌دهد که شرکت درگیر قصد دارد ترازنامه خود را کاهش دهد و هزینه‌های خود را با کاهش حقوق مدیران، کاهش اجاره دفتر و به تعویق انداختن آن از 20 درصد به 25 درصد کاهش دهد. . درصد کارکنان در سه ماهه دوم.

مرتبط با: فیلیپ سوئیفت: قیمت بیت کوین به راحتی می تواند در 4 ماه آینده به 20000 دلار برسد.

بحران بانکی در طول سال جاری تأثیر زیادی بر موسسات مالی در ایالات متحده داشته است. در 8 مارس، بانک سیلورگیت اعلام کرد که پس از کاهش ناگهانی سپرده ها، درهای خود را می بندد.

دو روز بعد، در 10 مارس، بانک سرمایه گذاری سیلیکون ولی توسط وزارت حفاظت مالی کالیفرنیا تعطیل شد.

علیرغم این آشفتگی، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده بار دیگر تاکید کرد که بخش بانکی آمریکا مستحکم و با ثبات است. یلن در جلسه شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) در 21 آوریل گفت: «سیستم بانکی ما با سرمایه و موقعیت نقدینگی قوی همچنان قوی است.
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید