قیمت بیت کوین در سخنرانی فدرال رزرو پاول به 17000 دلار رسید زیرا GBTC به بالاترین حد چند ماهه رسید.

قیمت بیت کوین در سخنرانی فدرال رزرو پاول به 17000 دلار رسید زیرا GBTC به بالاترین حد چند ماهه رسید.


معامله‌گران بیت‌کوین، کریپتو و دارایی‌های ریسکی منتظر سیگنال‌های دووی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیش از انتشار داده‌های جدید CPI هستند که اواخر این هفته منتشر می‌شود.

بیت کوین (BTC) در 10 ژانویه بالای 17000 دلار باقی ماند زیرا دارایی های ریسک در انتظار سیاست های جدید فدرال رزرو ایالات متحده بودند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

پاول هفته ماشه کلان ایالات متحده را آغاز می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD پس از رسیدن به 17,396 دلار در روز قبل در Bitstamp – بالاترین سطح آن از دسامبر تا کنون، تثبیت شد.

این جفت ارز همگام با طلا در اوایل هفته افزایش یافت و شاهد کاهش جزئی بود زیرا سهام ایالات متحده نیز در انتظار کاتالیزورهای احتمالی فدرال رزرو بود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار بود در کنفرانس بانک مرکزی در آن روز سخنرانی کند زیرا امیدوار بود که گاوها پس از ماه‌ها کاهش تورم، لحن کسل‌کننده‌تری پیدا کنند.

با این حال، آخرین داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) مربوط به دسامبر 2022، تا 12 ژانویه منتشر نشد.

مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، در مورد اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین، نسبت به خوش بین بودن بیش از حد هشدار داد.

او گفت: «با نزدیک شدن به سخنرانی دیروز پاول، بیت کوین در منطقه بحرانی + فقط منطقه مقاومت بحرانی را رد می کند. خلاصه شده است در 9 ژانویه

احتمالاً تا 17.1 هزار دلار پیش بروید یا 16.9 هزار دلار را از دست بدهید قبل از جهش دیگر به 17.5 هزار دلار برای واگرایی نزولی. نوسانات خوب افت زیادی در آلت کوین ها نیز وجود دارد.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/ توییتر

در همین حال، معامله گر تمام وقت بیت کوین جورج، یک دارایی محبوب رسانه های اجتماعی، محدوده احتمالی روزانه را با 17000 دلار به عنوان پشتیبانی بررسی کرد.

بخشی از یک به روز رسانی “من فکر می کنم ما می توانیم محدوده جدیدی از 17k تا 17.6k برای چند روز آینده ایجاد کنیم” تایید شده.

الان رای بدهید

در جاهای دیگر، هیچ نشانه‌ای از تسکین دلار آمریکا وجود نداشت، زیرا با افزایش احتمالی کریپتو، قدرت همچنان رو به وخامت گذاشت. شاخص دلار آمریکا (DXY) برای دومین روز متوالی 103 را به عنوان حمایت تهدید کرد.

نمودار شمعی 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

“تخفیف” GBTC علیرغم فشار سرمایه گذاران معکوس شد

قابل توجه تر از افزایش اندک در قیمت نقدی بیت کوین، بزرگ ترین وسیله سرمایه گذاری نهادی بیت کوین بود.

مطالب مرتبط: چرا بازار کریپتو امروز در حال افزایش است؟

از 6 ژانویه، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) بهبود قابل توجهی را آغاز کرد که شاهد افزایش 17 درصدی قیمت سهام آن در سه روز بود.

با انجام این کار، تخفیف GBTC به ارزش خالص دارایی آن – بیت کوین نقطه ای – به پایین ترین حد چند ماهه رسید.

منفی “حق بیمه”، که قبلا حق بیمه بود، به 38.5٪ در روز افزایش یافت، از پایین ترین رکورد 48.9٪ در 13 دسامبر، داده های Coinglass.

شرکت مادر گروه ارز دیجیتال (DGC) در بحبوحه تلاش‌های هماهنگ خود برای بازگرداندن دسترسی به پول نقد سرمایه‌گذاران، همچنان انتقاداتی را به دنبال داشت.

نمودار BTC/USD با حق بیمه و دارایی GBTC. منبع: شیشه سکه

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉