سرمایه گذاران بیت کوین پس از اینکه SEC تصمیمات ETF را تشخیص داد، سودهای Grayscale را از بین می برند


قیمت بیت کوین در سه روز گذشته به شدت افزایش یافته است و تقریباً به همان سرعت در میان دو رویداد اخیر که بر برنامه های معلق برای ETF بیت کوین تاثیر گذاشته است، کاهش یافته است.

در کمتر از یک روز، بیت کوین (BTC) تقریباً تمام سود حاصل از پیروزی دادگاه Grayscale Investment بر تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده را از دست داد.

در 29 آگوست، پس از اینکه قاضی حکم داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار با رد درخواست بیت کوین ETF نقطه ای Grayscale، «خودسرانه و دمدمی مزاج» است، بیت کوین به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید.

با این حال، تاخیر اخیر SEC در ثبت هفت ETF بیت کوین معلق باعث شده است که قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته نزدیک به 5 درصد کاهش یابد.

داده های Cointelegraph Markets Pro نشان می دهد که قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود 26000 دلار است و از سطح 27300 دلاری که از زمان پیروزی Grayscale حفظ کرده بود به شدت کاهش یافته است.

نمودار قیمت هفت روزه بیت کوین نشان می دهد که سود آن در حال پاک شدن است. منبع: Cointelegraph Markets Pro

صندوق مشترک BlackRock، WisdomTree، VanEck، Bitwise، Valkyrie و Fidelity، و همچنین Invesco و Galaxy، توسط SEC در 31 اوت به تعویق افتاد.

افت قیمت اتفاق افتاد، اگرچه برخی از افراد، از جمله تحلیلگران بلومبرگ ETF، اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، انتظار داشتند که تاخیر اتفاق بیفتد.

تأخیر SEC 45 روز اضافی برای تأیید، رد یا تأخیر مجدد درخواست ها می دهد.

مرتبط با: چه زمانی برای سرمایه گذاری در بیت کوین دیر می شود؟

مهلت بعدی برای ثبت نام ETF بین 16 تا 19 اکتبر خواهد بود، اما SEC همچنین می تواند تصمیم خود را تا اواسط مارس سال آینده به تعویق بیاندازد، زمانی که باید تصمیم بگیرد.

با این حال، بالچوناس در 30 آگوست گفت که SEC به احتمال 75 درصد در سال جاری ETF بیت کوین را تایید می کند. این نرخ بالاتر از برآورد قبلی 65 درصد بود.

او افزایش احتمالات را به پیروزی گری اسکیل نسبت داد و گفت که رد قاضی به اتفاق آرا ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار به این معنی است که “برای توجیه ردهای بیشتر مشکل خواهد داشت زیرا با ضرب الاجل مواجه است.”

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید