قیمت بیت کوین به 29.5 هزار دلار کاهش می یابد، اما داده های زنجیره ای نشان دهنده علاقه رو به رشد سرمایه گذاران است


قیمت بیت کوین امروز دوباره به زیر 30000 دلار سقوط کرد، اما اقدام اخیر قیمت بازار خرچنگ با فعالیت سرمایه گذاران متقاعد کننده در زنجیره نیز پشتیبانی می شود.

قیمت بیت کوین (BTC) در 18 ژوئیه به زیر 30000 دلار سقوط کرد، که ممکن است سرمایه گذاران خرد با توجه به تحولات یک ماه گذشته انتظار آن را نداشته باشند، اما آیا حرکت نزولی امروز نشان دهنده تغییر قریب الوقوع روند است؟

داده ها نشان می دهد که نه در بلندمدت.

برای اولین بار به نکات مثبت، قیمت بیت کوین پس از حدود 10 بار تلاش از آوریل سال جاری، همچنان در تلاش است تا سطح 30000 دلار را برای حمایت تغییر دهد، اما قیمت به طور مداوم خریدارانی در محدوده 28000 تا 25000 دلار پیدا می کند و به نظر می رسد خریداران آن را به عنوان قیمتی می دانند. انباشت حوزه.

داده‌های زنجیره‌ای از امتیاز روند انباشت بیت کوین گلس‌نود از این دیدگاه پشتیبانی می‌کند و بسته به اینکه سرمایه‌گذاران چگونه به چیزها نگاه می‌کنند ممکن است مثبت باشد، زیرا رفتار سرمایه‌گذاران در قیمت 30000 دلار بیت‌کوین منعکس‌کننده همان رفتار انباشتگی است که در محدوده 28000 تا 24000 دلار دیده می‌شود و فرضیات کمتر از 16800 دلار. بستن.

امتیاز روند پس انداز بیت کوین منبع: گره شیشه ای

طبق گفته گلس‌نود، «امتیاز روند انباشتگی نزدیک به 1 نشان می‌دهد که به طور کلی، دارایی‌های بزرگ‌تر (یا بخش بزرگی از شبکه) در حال انباشته شدن هستند و مقدار نزدیک به 0 نشان می‌دهد که یا در حال پراکندگی هستند یا انباشته نمی‌شوند.

اساسا، خریداران از نوامبر 2022 تا دسامبر 2022 به شدت انباشته شدند و از مارس تا آوریل 2023، زمانی که بیت کوین دوباره 30000 دلار را به دست آورد، انباشته های سنگینی بودند، و اندازه گیری این است که BTC یا سعی می کند مقاومت 30،000 دلاری را فتح کند. یا در ژوئیه که دریافت کردند همین کار را کردند. مقاومت در 30000 دلار از تمام اخبار ETF و XRP SEC پشتیبانی دریافت کنید.

بیت کوین در بازار خرچنگ

عملکرد فعلی قیمت و داده‌های بازار مشتقات نشان می‌دهد که بیت‌کوین در یک بازار خرچنگ است که در آن قیمت محدود به محدوده باقی می‌ماند و برای مدت زمان طولانی تثبیت می‌شود. همانطور که JJ the Janitor تحلیلگر JLabs هفته گذشته اشاره کرد، فشار قوی به سطح 32000 دلار می تواند پر کردن شکاف CME از دوران سقوط Luna Terra را تسریع کند.

بیت کوین CME Futures سقوط لونا CME Gap را به نمایش می گذارد. منبع: سرایدار جی جی

از منظر ساختار هفتگی بازار بیت کوین، سطح 30000 دلار نقطه محوری مهمی است که به عنوان حمایت (و در حال حاضر مقاومت) در چرخه قبلی بازار صعودی عمل می کرد، اما افزایش بالاتر از این سطح اساساً بالاترین سطح بلندمدت را ایجاد می کند. فریم و تایید یک روند معکوس که در آن نقطه مقاومت بعدی در 37000 دلار است.

نمودار 1 هفته ای BTC/USDT. منبع: TradingView

فعالیت معامله گران در بازار مشتقات یکی دیگر از عوامل مؤثر در بازار فعلی خرچنگ است. منابع مالی کاهش یافته است، موقعیت باز نسبتاً آرام و شکست های طولانی و آزمون های مجدد حمایت طولانی مدت یا وقفه های کوتاه و افزایش قابل توجهی در این معیارها برای اطمینان از صعودی بودن قیمت است، جدای از تلاش برای خرده فروشی ها در هر دو مورد، آستانه یک شکست بزرگ هنوز ظاهر نشده است.

داده های مشتق BTC/USDT، نمودار روزانه. منبع: سرایدار جی جی

مطمئناً، DXY در هفته گذشته به زیر 100 سقوط کرد، اما من فکر می‌کنم که این بیشتر به دلیل واکنش سرمایه‌گذاران به اقدام مثبت فدرال رزرو در مورد تورم و بازه زمانی بسیار کوتاهی است که انتظار واکنش فوری گسترده از BTC را دارند.

اقدام قیمت در معاملات آتی صرافی کریپتو بر پوزیشن‌های لانگ و شورت انحطاط تأکید دارد که سعی می‌کنند از شکست قیمت‌ها جلوگیری کنند و در کوتاه‌مدت چندان موفق نبوده‌اند.

Gatekeeper JJ پیشنهاد می‌کند که یکی از معیارهایی که باید تماشا کرد، کل علاقه باز است، اگر این میزان به شدت از محدوده فعلی کاهش یابد، ممکن است برخی فرصت‌های واقعی خرید پایین ایجاد شود. در حال حاضر، هنوز در یک روند صعودی است، هرچند جانبی، اما همچنین جالب است که شاهد افزایش OI باشیم و احتمالاً ناشی از اخبار، رویدادهای نظارتی یا قانونی باشد.

مرتبط با: با توجه به نگرانی های کلان و نظارتی، قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار کاهش می یابد

در حالی که اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین نگرانی هایی را در بین سرمایه گذاران جدید و معامله گران روزانه ایجاد کرده است، چشم انداز زنجیره ای کاملاً قانع کننده است.

در عین حال، معیار کل موجودی در آدرس‌های ذخیره شده نیز از 16 مارس، زمانی که قیمت BTC در 25000 دلار معامله می‌شد، به روند صعودی خود ادامه داده است.

کل موجودی بیت کوین در آدرس های اسپول (BTC). منبع: گره شیشه ای

خوانندگان همچنین باید توجه داشته باشند که این متریک کل موجودی آدرس‌های انباشته را نشان می‌دهد که از ژانویه 2022، زمانی که قیمت بیت‌کوین با 47800 دلار به ازای هر سکه معامله می‌شد، افزایش یافته است. آنچه واضح است این است که از طریق بدترین سقوط بازار کریپتو و فروش قیمت بیت کوین، معیارهای متعدد روی زنجیره نشان می دهد که سرمایه گذاران به افزایش تخصیص خود به بیت کوین ادامه می دهند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *