تثبیت قیمت بیت کوین راه را برای APE، MANA، AAVE و FIL باز می کند

تثبیت قیمت بیت کوین راه را برای APE، MANA، AAVE و FIL باز می کند


بیت‌کوین می‌تواند از رشد شدید خود فاصله بگیرد و اگر قیمت بیت‌کوین از حمایت اصلی خود عقب نشینی کند، APE، MANA، AAVE و FIL ممکن است منفجر شوند.

پس از رشد نزدیک به 20 درصدی در هفته گذشته، بیت کوین (BTC) در مسیر پایان دادن به این هفته با افزایش حدود 10 درصدی قرار دارد. صعود بیت کوین باعث بهبود احساسات شد و خرید در چندین آلتکوین را جذب کرد. این قطعاً کل سرمایه بازار کریپتو را به بیش از 1 تریلیون دلار رسانده است.

بهبود قوی بیت کوین بسیاری از تحلیلگران را که نسبت به این افزایش شک داشتند، شگفت زده کرد. در حالی که برخی معتقدند رالی فعلی یک جهش گربه مرده است که جهت را به شدت معکوس می کند، برخی دیگر شباهت هایی را بین رالی فعلی و بازگشت مجدد بازار نزولی در سال 2018 مشاهده می کنند.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: سکه 360

در حالی که معامله گران باید برای هر احتمالی آماده باشند، سرعت افزایش بیت کوین به پایین ترین حد ممکن اشاره می کند. احتمالاً دست اندازها در راه وجود دارد، اما کاهش قیمت احتمالاً توسط معامله گران به شدت خریداری می شود.

بهبود مستمر بیت کوین ممکن است خرید آلتکوین های خاص را تشویق کند.

بیایید نمودارهای بیت کوین را بررسی کنیم و آلت کوین هایی را انتخاب کنیم که در کوتاه مدت قدرت نشان می دهند.

BTC/USDT

بیت کوین در 20 ژانویه به بالای مقاومت 21650 دلاری صعود کرد که نشان دهنده از سرگیری حرکت صعودی است. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالا همچنان قوی است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها قیمت را به بالای مقاومت 22800 دلاری در 21 ژانویه رساندند، اما نتوانستند بالاتر از نقطه شکست، همانطور که از فتیله بلند روی کندل روزانه دیده می‌شود، رشد کنند.

میانگین های متحرک شیب دار به سمت بالا نشان می دهد که گاو نر غالب است، در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد خرید، احتیاط را ایجاب می کند. این نشان می دهد که چندین روز تثبیت یا اصلاح جزئی امکان پذیر است.

با این حال، زمانی که یک روند صعودی جدید شروع می شود، گاهی اوقات RSI تمایل دارد در منطقه بیش از حد خرید باقی بماند و خرس ها را ناامید کند. اگر این اتفاق بیفتد، روند صعودی می تواند بدون عقب نشینی عمده ادامه یابد و جفت به 25211 دلار برسد.

از طرف دیگر، پشتیبانی اولیه 21480 دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در هر افت کوچکی خرید می‌کنند. این می تواند احتمال رالی را به 25211 دلار افزایش دهد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا سطح 22800 دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر قیمت به افزایش خود ادامه دهد و به بالای 23271 دلار برسد، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و جفت به 25211 دلار صعود کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 22600 دلار سقوط کند، این جفت می تواند به سمت میانگین متحرک نمایی 20 سقوط کند. این سطح می تواند به عنوان حمایت عمل کند، اما اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر آن برسانند، توقف بعدی می تواند 21480 دلار باشد.

APE/USDT

ApeCoin (APE) در چند ماه گذشته بین 7.80 تا 3 دلار معامله شده است. از آنجایی که خرس‌ها نمی‌توانند قیمت را به زیر محدوده برسانند، گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت محدوده برسانند.

نمودار روزانه APE/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک شیب دار به سمت بالا و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که خریداران دست بالا را دارند. مقاومت جزئی نزدیک به 6.40 دلار وجود دارد، اما اگر خریداران بتوانند آن را برطرف کنند، جفت APE/USDT می تواند تا 7.80 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند صحنه فروش تهاجمی خرس ها باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.80 دلار) برسد، ممکن است دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. این می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (4.17 دلار) کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته APE/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت در یک روند صعودی قوی قرار دارد. خرس‌ها در تلاشند تا روند صعودی را در 6 دلار متوقف کنند، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها زمین زیادی را ترک نکرده‌اند. این نشان می دهد که هر قطره کوچک خریداری می شود. گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به بالای 6 دلار برسانند و به روند صعودی خود ادامه دهند.

برعکس، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق باشند، این جفت می تواند از گاوهای نر کوتاه مدت سود ببرد. این جفت ممکن است بعداً به 5 دلار کاهش یابد.

MANA/USDT

Decentraland (MANA) از 0.28 دلار در 30 دسامبر به 0.78 دلار در 21 ژانویه افزایش یافت که نشان دهنده حرکت قوی به نفع گاوها است.

نمودار روزانه MANA/USDT. منبع: TradingView

خرس ها شکست 17 ژانویه را بالای 0.74 دلار فروختند، اما گاوها وارد عمل شدند و افت را با 0.61 دلار خریدند. این نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران این افت را به عنوان یک فرصت خرید می بینند.

گاوها باید قیمت را بالای 0.74 دلار نگه دارند تا نشانه شروع مرحله بعدی بهبود باشد. جفت MANA/USDT می تواند تا 0.87 دلار و سپس به سد روانی 1 دلار صعود کند.

اگر خرس ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید قیمت را به زیر 0.61 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت می تواند اصلاح عمیق تری را به سمت 0.53 دلار آغاز کند.

نمودار 4 ساعته MANA/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی سر و شانه معکوس را نشان می دهد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط گردن الگو قرار دهند، راه اندازی کامل می شود و این جفت می تواند به سمت هدف 0.93 دلاری خود افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که خرس ها مقاومت 0.74 دلار را به شدت حفظ کرده اند. این جفت ممکن است بعداً به منطقه حمایتی 0.61 تا 0.55 دلار کاهش یابد.

مربوط: پروتکل وام ترا مریخ برای راه اندازی شبکه اصلی

AAVE/USDT

Aave (AAVE) در 17 ژانویه بالاتر از خط روند نزولی شکست که نشان دهنده یک روند معکوس بالقوه است. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به پایین‌تر از خط روند نزولی در 18 ژانویه برسانند، اما گاوها موضع خود را حفظ کردند.

نمودار روزانه AAVE/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (74 دلار) و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها از مزیت برخوردار هستند. این مزیت را می توان با شکست بالای 92 دلار بیشتر تقویت کرد. سپس جفت AAVE/USDT می تواند تا سطح 100 دلاری که از نظر روانی مهم است افزایش یابد.

این سطح می تواند دوباره چالش بزرگی برای خریداران باشد، اما اگر آنها این مانع را بشکنند، این جفت می تواند به 115 دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند نزولی برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این مزیت می تواند به نفع خرس ها در یک لغزش زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه متمایل شود.

نمودار AAVE/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها از منطقه بین 88 تا 91 دلار دفاع می کنند، اما نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین های متحرک برسانند. این نشان دهنده یک احساس صعودی است که در آن معامله گران در حال خرید پایین هستند.

گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا منطقه بالایی را پاک کنند. اگر آنها بتوانند به این هدف دست یابند، این جفت می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد.

در عوض، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای 91 دلار برسانند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد این جفت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند. این جفت می تواند تا 78 دلار و سپس به 73 دلار کاهش یابد.

FIL/USDT

Filecoin (FIL) در 14 ژانویه بالاتر از خط روند نزولی شکست و در 18 ژانویه سطح شکست را دوباره آزمایش کرد. این نشان می دهد که گاوها خط روند نزولی را به سمت حمایت تغییر داده اند.

نمودار روزانه FIL/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها کنترل دارند. جفت FIL/USDT می تواند تا 6.50 دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها می توانند دوباره دفاعی قوی داشته باشند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، حرکت صعودی می تواند با یک مکث کوتاه در حدود 7 دلار به 9 دلار برسد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.24 دلار) پشتیبانی مهمی است که باید در جهت نزولی مراقب آن باشید، زیرا افت زیر آن می تواند مزیت را به نفع خرس ها تبدیل کند.

نمودار 4 ساعته FIL/USDT. منبع: TradingView

خرس ها تلاش کردند تا رالی امدادی را با قیمت 5 دلار متوقف کنند، اما گاوها بر این مقاومت غلبه کردند و مرحله بعدی بهبود را آغاز کردند. میانگین های متحرک شیب دار به سمت بالا و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها قطعاً در صندلی راننده هستند. خریداران سعی خواهند کرد این جفت را به سمت 6.50 دلار و سپس به سمت 7 دلار سوق دهند.

از جنبه منفی، 20-EMA پشتیبانی مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که روند صعودی دست نخورده باقی می ماند. از سوی دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشند، این جفت می‌تواند تا 4.20 دلار کاهش یابد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉