فیلیپ سوئیفت: قیمت بیت کوین به راحتی می تواند در 4 ماه آینده به 20000 دلار برسد.


Decentrader و بنیانگذار Look Into Bitcoin می گوید که قیمت بیت کوین ممکن است به پایین ترین سطح خود رسیده باشد، اما گاوهای بیت کوین هنوز از جنگل خارج نشده اند.

بیت کوین (BTC) با بازار نزولی تمام شده است، اما ممکن است در ماه های آینده شاهد بازگشت به 20000 دلار باشد.

این دیدگاه فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر ارشد بازار بیت کوین است که مجموعه معاملاتی Decentrader و منبع داده Look Into Bitcoin را تأسیس کرده است.

در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف، سوئیفت نگاهی به آینده نزدیک و بلندمدت برای اقدام قیمت بیت کوین دارد.

پس از پیش‌بینی پایان بازار نزولی تا پایان سال 2022، سوئیفت همچنان نسبت به احتمال اصلاح عمیق‌تر از افت 10 درصدی هفته گذشته محتاط است، در حالی که به ارزیابی خود از قدرت زیربنایی قیمت پایبند است.

او می گوید که گاوها در مسیر رسیدن به بالاترین سطح تاریخ با موانع زیادی روبرو هستند که سیاست دولت به ویژه در مورد سرکوب احتمالی قیمت ها نگران کننده است.

با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم در حال حاضر به کف رسیده است و یک دوره رشد قوی در انتظار بیت کوین در نیمه دوم سال است.

کوین تلگراف (CT): در آخرین مصاحبه ما در ماه اکتبر، شما پیش بینی کردید که بازار نزولی بیت کوین تا 3 ماه دیگر به پایان می رسد. آیا فکر می کنید برای همیشه از بین رفته است؟

فیلیپ سوئیفت (PS): آره.

ما واقعاً احساس کردیم که در اکتبر به حداکثر درد نزدیک شده بودیم و اندکی بعد در نوامبر تسلیم نهایی شدیم. سپس BTC در ژانویه، 3 ماه پس از جلسه ما، شروع به افزایش کرد.

این نمودار نشان می‌دهد که بازار نزولی کنونی از نظر زمان‌بندی کاملاً شبیه به چرخه‌های قبلی است و نشان می‌دهد که طبیعت انسان هرگز واقعاً تغییر نکرده است:

اما این بدان معنا نیست که ما نخواهیم توانست در چند ماه آینده یک تعمیر مناسب داشته باشیم. ممکن است پس از سه ماهه اول سال 2023، جایی که بیت کوین 80 درصد افزایش یافت، کمی نوسانات و نوسانات را تجربه کنیم. من تعجب نمی کنم اگر لازم باشد کمی خنک شویم.

آی تی: از زمانی که بیت کوین در سه ماهه اول 80 درصد افزایش یافت، آیا عملکرد قیمت بیت کوین در سال 2023 شما را شگفت زده کرد؟

توجه داشته باشید: برای بیت کوین غیرعادی نیست که پس از یک دوره طولانی افسردگی، چنین حرکات بزرگی انجام دهد. ما توانستیم ببینیم که نرخ‌های تامین مالی ثابت/منفی باقی می‌مانند در حالی که قیمت از پایین‌ترین سطح افزایش می‌یابد، که نشان‌دهنده بی‌اعتمادی زیادی در میان معامله‌گران مشتقه است.

این به قیمت بیت کوین کمک کرد تا با فشارهای کوتاه مدت متوالی تا 30000 دلار افزایش یابد.

آی تی: بسیاری از فعالان بازار نسبت به رالی امسال بدبین هستند و انتظار بازگشت 20000 دلار یا بدتر از آن را دارند. تا چه حد با آنها موافقید؟

توجه داشته باشید: مطمئناً امکان پذیر است زیرا تنها 25-٪ کاهش نسبت به قیمت های فعلی وجود خواهد داشت. برای دارایی نوسانی مانند بیت کوین، که می تواند به راحتی در 3-4 ماه آینده ظاهر شود. فراتر از آن، فکر می‌کنم این احتمال بیشتر و بیشتر می‌شود، زیرا معتقدم روایت نصف شدن، که باید فشار خرید را افزایش دهد، در اواخر سال آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در حدود 27000 دلار تثبیت می شود – چه چیزی می تواند حرکت بعدی را آغاز کند؟

آی تی: ما چندین بمب نظارتی داشته ایم که بیت کوین در ماه های اخیر توانسته است بارها و بارها بازگردد. آیا فکر می کنید بازار می تواند به خلاص شدن از شر چنین قوهای سیاه “مینی” ادامه دهد؟

توجه داشته باشید: من این کار را انجام می‌دهم، تا زمانی که این قوهای سیاه کوچک بسیار خاص باشند و در سطح صنعت نباشند. برای گسترش این موضوع، بزرگترین ترس من برای بیت کوین حمله هماهنگ دولت های بزرگ برای قطع ورود و خروج های بانکی فیات است که از این فضا پشتیبانی می کند.

من می دانم که بیت کوین برای بقای خود ساخته شده است، اما فکر می کنم اگر چنین تلاش هماهنگی به خوبی اجرا شود، قیمت را به طور قابل توجهی برای مدت طولانی کاهش می دهد.

از نظر مقررات، آنچه در حال حاضر در ایالات متحده می بینیم چندان دلگرم کننده نیست. قطعا چیزی برای تماشای چند سال آینده.

آی تی: بحران بانکی آمریکا و پیامدهای آن را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا در کوتاه مدت و میان مدت با حوادث شوک بیشتری مواجه هستیم؟

توجه داشته باشید: باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا رویدادهای اخیر صنعت بانکداری فقط نوک کوه یخ هستند یا خیر. با این حال، من فکر می‌کنم که چنین رویدادهایی در نهایت یک کاتالیزور مثبت برای بیت‌کوین هستند – به‌ویژه در میان افراد جوان‌تر که همچنان می‌پرسند که چرا بهتر است در بانکی پس‌انداز کنید که در آن خطر نگهداری در مقابل یک دارایی غیرمتمرکز و محافظت‌کننده مانند بیت‌کوین وجود دارد. .

در نهایت، من معتقدم که مشکلات صنعت بانکداری با سپرده‌های مشتریان در بلندمدت برای بیت کوین صعودی است.

آی تی: اگر همه چیز برابر باشد، فکر می کنید BTC/USD در این سه ماهه و بعد از آن چگونه عمل می کند؟ آیا هنوز خیلی زود است که در مورد سنبله قبل از نصف شدن صحبت کنیم؟

توجه داشته باشید: من فکر می‌کنم ممکن است برای چند ماه پس از سخت شدن سه ماهه اول بیت کوین، به اقدامات جانبی از اینجا نیاز داشته باشیم. در پایان سال، تا پایان سه ماهه سوم و تا سه ماهه چهارم، انتظار دارم روایت پیش از نصف شدن واقعاً ادامه داشته باشد که باید تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد.

همچنین، این زمان باید برای بازیابی بازار پس از FTX کافی باشد. همچنین، Mt. ما همچنین مجبور بودیم بیشتر ریسک فروش Gox را تحمل کنیم. فروش باقی مانده باید توسط بازار در آن نقطه ارزیابی و قیمت گذاری شود.

آی تی: Filbfilb (مدیر عامل Decentrader) اخیراً تحلیلی درباره نحوه عملکرد بیت کوین در چرخه هاوینگ بعدی منتشر کرده است و هدف اصلی خود را دو برابر کردن 180000 دلار می کند. در بالای چرخه بعدی کجا ایستاده اید؟

توجه داشته باشید: قطعا امکان پذیر است. من انتظار دارم دارندگان بلندمدت بیت کوین های خود را پس از گذشتن از 80000 دلار شروع کنند.

با این کار عرضه جدید به بازار آغاز خواهد شد. در نهایت، عرضه زیادی برای جذب تقاضا وجود خواهد داشت. من انتظار دارم این بیش از 100000 دلار باشد.

جستجوی دقیق در کجا بسیار دشوار است. در سال 2017 شاهد افزایش قیمت از 10000 دلار به 20000 دلار در کمتر از 2 هفته بودیم! بسیاری از مردم این را فراموش می کنند. اگر قله دیگری مانند این را بدست آوریم، آن نوع نوسان، تعیین دقیق قله را بسیار دشوار یا تقریباً غیرممکن می کند.

من فکر می کنم یک محدوده واقعی بین 120000 تا 210000 دلار خواهد بود.

آی تی: کدام معیارهای قیمت BTC در حال حاضر توجه شما را به خود جلب کرده است؟

توجه داشته باشید: مقایسه بازار گاو نر: برای درک اینکه از نظر زمان در کجا هستیم مفید است.

  • موج HODL 1 ساله: نشان می دهد که دارندگان طولانی مدت انباشته شده اند و نمی فروشند. به صورت عمده تا زمانی که قیمت به بالاترین حد خود برسد.
نمودار موج HODL یک ساله بیت کوین. منبع: Decentralizer
  • MVRV Z-Score: سطوح “سود” در سطح بازار را نشان می دهد – تفاوت بین ارزش بازار و سرمایه تحقق یافته. در حال حاضر، بازار به سود خود بازگشته است زیرا امتیاز Z (خط آبی) آن به بالای منطقه تجمع سبز حرکت کرده است. هنوز راه درازی در پیش داریم تا به اوج بازار نزدیک شویم.
نمودار Z-Score بیت کوین MVRV. منبع: Decentralizer

آی تی: آیا بازار NFT مرده است؟

توجه داشته باشید: نه، اما او در حال حاضر در افسردگی شدید است.

  • کلکسیون های خوب عموماً از نظر دلار ثابت بوده اند، در حالی که تقریباً همه کلکسیون های اصلی در چند ماه گذشته در برابر اتریوم کاهش یافته اند.
  • حجم در مقایسه با بالاترین قیمت بازار گاوی 150 میلیون دلاری در هفته به 1 میلیارد دلار در اوج بازار گاوی کاهش یافته است.
  • ما حتی می بینیم که تأثیرگذاران NFT در محور توییتر برای صحبت در مورد موضوعات دیگری مانند هوش مصنوعی حرکت می کنند. این بدان معنا نیست که اینفلوئنسرها در بلندمدت نسبت به NFT ها خوشایند نیستند، فقط علاقه به قیمت های کوتاه مدت و میان مدت NFT به وضوح از بین رفته است.

با این حال، ما معتقدیم که ممکن است به زودی به مراحل پایانی بازار نزولی NFT برسیم.

در حالی که نارضایتی عمومی تری در بازار وجود دارد، ما انتظار داریم که سرمایه گذاران استراتژیک به طور فزاینده ای به دنبال NFT های با کیفیت با قیمت های مقرون به صرفه باشند. این ممکن است برای تعداد کمی از مجموعه ها در کوتاه مدت تسکین دهد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *