افزایش قیمت بیت کوین باعث خروج دارایی های قابل توجهی از مبادلات رمزنگاری می شود


خروج دارایی ها از صرافی های کریپتو یک نشانه صعودی در نظر گرفته می شود زیرا نشان می دهد که سرمایه گذاران در انتظار افزایش قیمت دارایی های خود را از صرافی ها دور می کنند.

صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال در 24 اکتبر خروجی واضحی را ثبت کردند، زیرا قیمت بیت‌کوین برای اولین بار در یک سال به مدت کوتاهی به سطح 35000 دلار رسید. دور شدن وجوه از بازارهای سهام در حالی که سرمایه گذاران دارایی های خود را در انتظار افزایش قیمت از پلتفرم های مرکزی دور می کنند، نشانه صعودی محسوب می شود.

بر اساس داده‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط شرکت تحلیل رمزارز Coinglass، بایننس با بیش از ۵۰۰ میلیون دلار خروجی از بازار سهام، بیشترین خروجی را از بازار سهام در ۲۴ ساعت گذشته داشته است. پس از آن crypto.com با خروجی 49.4 میلیون دلار و OKX با خروجی 31 میلیون دلار قرار دارند. اکثر صرافی های دیگر خروجی زیر 20 میلیون دلار را ثبت کردند.

خروج اخیر از پلتفرم‌های کریپتو باعث نگرانی‌ها در مورد “رانش بانکی” پس از سقوط FTX در نوامبر شد، اما آخرین خروج بیشتر با احساسات معامله‌گران مطابقت دارد تا برداشت‌های ناشی از ترس در اوج بازار نزولی. داده های Glassnode تایید می کند که خروج بیت کوین از صرافی ها مطابق با افزایش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته افزایش یافته است.

خروج از صرافی بیت کوین منبع: Glassnode

مرتبط با: قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2023 نزدیک می شود – 5 نکته که باید در این هفته در بیت کوین بدانید

این افزایش قیمت همچنین منجر به انحلال میلیون ها پوزیشن فروش شد که مجموع نقدینگی ها به 400 میلیون دلار رسید. 94,755 معامله گر شاهد انحلال موقعیت های مشتقه خود در 24 ساعت گذشته بودند. بزرگترین سفارش انحلال تنها مربوط به Binance به ارزش 9.98 میلیون دلار بود.

تحلیلگران زنجیره ای همچنین به نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) اشاره کردند، معیاری که ارزش بازار دارایی را با ارزش تحقق یافته مقایسه می کند. با تقسیم ارزش بازار یک ارز دیجیتال بر ارزش واقعی محاسبه می شود. قیمت تحقق یافته با میانگین قیمتی که هر سکه یا توکن آخرین بار در زنجیره حرکت کرده است تعیین می شود. نسبت MVRV در حال حاضر 1.47 است. وقتی آخرین بازی گاو نر اتفاق افتاد، نسبت MVRV 1.5 بود.

ارزش بازار کریپتو با 7.3 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته به 1.25 تریلیون دلار رسید. این بالاترین مقدار از آوریل بود. گمان می‌رود کاتالیزور پشت این افزایش، گمانه‌زنی‌های بیشتر در مورد راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین باشد.

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید