توضیح قیمت بیت کوین: دلیل واقعی کاهش بیت کوین پس از تایید ETF


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

سال 2024 در حال حاضر ثابت کرده است که برای سرمایه گذاران بیت کوین یک سفر وحشیانه است. در چیزی که احتمالاً هیجان‌انگیزترین عرضه محصول مالی در تاریخ است، SEC 10 محصول ETF بیت کوین را برای تجارت در بازارهای ایالات متحده تأیید کرده است.

در پاسخ، قیمت بیت کوین به بالاترین حد چند سال اخیر رسید و به 49102 دلار رسید. پس از آن بازار در آخر هفته 18 درصد سقوط کرد و به 40236 دلار به پایین‌ترین حد در سال گذشته رسید.

مانند هر رویداد بزرگ، دارندگان بیت کوین دوست دارند در مورد قیمت گذاری یا عدم قیمت آن بحث کنند.

بر این مبنا، خولیو مورنورئیس تحقیقات CryptoQuant این روایت گسترده را که افت قیمت بیت کوین به دلیل فروش بیت کوین توسط GBTC Grayscale است، رد می کند.

قبل از تبدیل آن از تراست به ETF، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) یکی از تنها گزینه‌های سرمایه‌گذاران سهام در ایالات متحده بود تا بدون نیاز به خرید ارز دیجیتال واقعی، در معرض نوسانات قیمت بیت‌کوین قرار بگیرند.

در حالی که GBTC پس از فهرست شدن خود در یک ETF شاهد خروجی های قابل توجهی بود، برخی از این جریان ها ناشی از تغییر سرمایه گذاران به ETF های با کارمزد پایین بود.

مورنو تاکید کرد که GBTC تقریباً 60000 بیت کوین فروخته است، در حالی که سایر ETF های بیت کوین تقریباً 72000 بیت کوین را در یک شبکه خریداری کرده اند، بنابراین فروش BTC را از GBTC Grayscale جبران می کند.

او نوسانات قیمت بیت کوین را به فروش دارندگان بیت کوین (معاملات کوتاه مدت و نهنگ ها) نسبت می دهد که پس از رالی سال گذشته سود کسب کردند، و خاطرنشان می کند که تایید ETF ممکن است فقط یک مورد “فروش اخبار” باشد.

داده های روی زنجیره چه می گویند؟

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، کاهش قیمت بیت کوین می تواند به دلیل اهرم مشتقه و برداشت سود لحظه ای باشد.

با این حال، معیارهای مختلف در فضای زنجیره ای و مشتقات نشان می دهد که سهم غیر جزئی سرمایه گذاران بیت کوین تایید ETF را یک رویداد فروش خبری می دانند.

به گفته گلاسنود، در حالی که ممکن است عوامل محرک اصلی دیگری پشت نوسانات موقت وجود داشته باشد، هر دو بازار آتی و اختیار معامله از اواسط اکتبر شاهد افزایش قابل توجهی در بهره باز (OI) بوده اند.

علاقه باز در هر دو بازار در بالاترین حد چند ساله باقی می ماند، که نشان می دهد اهرم در حال افزایش است و به یک نیروی مسلط تر در بازارها تبدیل می شود.

طبق داده‌های CoinMarketCap، در زمان نگارش این مقاله، بیت‌کوین با 0.58 درصد افزایش به 41543 دلار در 24 ساعت گذشته رسید.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید