Bitcoin premium hits 60% in Nigeria as it limits ATM cash withdrawals

حق بیمه بیت کوین در نیجریه به 60٪ می رسد زیرا ATM برداشت پول نقد را محدود می کند


قیمت یک بیت کوین (BTC) در نیجریه می تواند به 38000 دلار برسد.

قیمت بیت کوین (BTC) در نیجریه در بحبوحه تلاش های مستمر بانک مرکزی برای سوق دادن شهروندان خود به سمت ارز دیجیتال به سرعت بسیار بالاتر از سطح بازار افزایش یافته است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت 1 BTC در صرافی ارز دیجیتال نیجریه NairaEX در حال حاضر 17.8 میلیون نایرا یا 38792 دلار است.

این بیش از 60 درصد از قیمت فعلی بازار بیت کوین را نشان می دهد که در زمان نگارش این مقاله حدود 23700 دلار است.

این در حالی رخ داد که بانک مرکزی نیجریه در بحبوحه تلاش‌های مستمر برای تسریع انتقال به جامعه بدون پول نقد، به اعمال محدودیت‌هایی برای برداشت نقدی خودپرداز ادامه داد.

اوایل ماه جاری، بانک مرکزی پس از اعلام ماه دسامبر، سقف برداشت نقدی را معرفی کرد.

از 9 ژانویه، شهروندان مجاز بودند حداکثر 20000 NGN (تقریباً 43.50 دلار) در روز از دستگاه های خودپرداز برداشت کنند و سقف آن 100،000 NGN (تقریباً 217 دلار) بود.

این اقدام همچنین چند روز قبل از گردش اسکناس های جدید نایرا در تلاش برای کاهش تورم و پولشویی انجام می شود. بانک مرکزی به مردم نیجریه تا 24 ژانویه فرصت داده است تا اسکناس های قدیمی خود را با پول جدید جایگزین کنند.

با این حال، مردم پس از شکایت هایی مبنی بر اینکه زمان کافی برای رعایت ضرب الاجل وجود ندارد، صف های طولانی تشکیل دادند. بر اساس گزارش های مورخ 9 دی، بانک مرکزی اکنون این مدت را تا 20 بهمن ماه تمدید کرده است.

این اولین بار نیست که حق بیمه بیت کوین در نیجریه افزایش می یابد. در فوریه 2021، بانک مرکزی موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات به مبادلات ارزهای دیجیتال در کشور منع کرد. این امر حق بیمه بیت کوین را در آن زمان به 36 درصد رساند.

مربوط: نیجریه آماده تصویب لایحه شناسایی بیت کوین و ارزهای دیجیتال است

به گفته Google Trends، علاقه اخیر به بیت کوین باعث شده است که نیجریه به کشور پیشرو در جستجوهای وب بیت کوین تبدیل شود.

علاوه بر این، رویترز در 26 ژانویه گزارش داد که بانک مرکزی نیجریه یک برنامه کارت داخلی را برای رقابت با کارت های خارجی مانند MasterCard و Visa راه اندازی کرده است.

طرح کارت “AfriGo” برای دسترسی بهتر نیجریه ای ها به خدمات کارت نقدی و دور زدن هزینه های اغلب گران قیمت کارت های خارجی و هزینه های مبادله طراحی شده است.
نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉