گزارش: کارمزد صدور کل بیت کوین Ordinals 700٪ از آوریل افزایش یافته است


تعداد کل بیت کوین Ordinals از زمان شروع آن در ژانویه از 8 میلیون فراتر رفته است.

بر اساس گزارشی که توسط @dgtl_assets از Dune Analytics گردآوری شده است، کل هزینه های شبکه پرداخت شده برای چاپ بیت کوین Ordinals به 1414 بیت کوین (BTC) یا 38.2 میلیون دلار در 20 می رسید که 700٪ و 831٪ نسبت به 20 آوریل افزایش داشت. به ترتیب از 1 آوریل. یک تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که، علی‌رغم ادامه علاقه به NFT‌های بیت‌کوین، اکثریت قاطع بیت‌کوین Ordinal‌ها از فوریه تا آوریل به کتیبه‌های مبتنی بر متن روی آورده‌اند، با تعادل تا حدودی متن و پیکتوگرام از فوریه تا آوریل.

همانطور که توسط کیف پول زنجیره ای BitKeep توضیح داده شده است، بیت کوین Ordinals یک سیستم شماره گذاری است که یک شماره منحصر به فرد را به هر SAT اختصاص می دهد. [Satoshi, or 1/100 million of a Bitcoin]همراه با تراکنش Inscription، که یک لایه اطلاعات اضافی را به هر ساتوشی اضافه می‌کند، این امکان را به کاربران می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد را روی بلاک چین بیت کوین چاپ کنند.

مجموع رتبه بندی بیت کوین به طور قابل توجهی در طول زمان افزایش یافت | منبع: Dune Analytics

برخلاف NFT‌های سنتی که با استفاده از قراردادهای هوشمند ساخته می‌شوند و بر روی راه‌حل‌هایی مانند IPFS میزبانی می‌شوند، توسعه‌دهندگان BitKeep توضیح دادند که «Ordinals کاملاً بر روی بلاک چین بیت‌کوین قرار دارند و به زنجیره جانبی یا توکن جداگانه نیاز ندارند».

در ژانویه 2023، Rodarmor توسعه دهنده Web 3.0 چارچوب تئوری بیت کوین Ordinal را منتشر کرد. علاوه بر این، Domo توسعه‌دهنده وب 3.0 استاندارد توکن بیت‌کوین BRC-20 را در مارس 2023 ایجاد کرد که از Ordinals و Inscriptions برای ایجاد و مدیریت قراردادهای توکن، صدور توکن و انتقال توکن در بیت‌کوین استفاده می‌کند.

از آن زمان، بیش از 8 میلیون رتبه بندی بیت کوین ایجاد شده و 24677 توکن BRC-20 ایجاد شده است که ارزش کل بازار آن 612.5 میلیون دلار است. در 20 می، صرافی ارزهای دیجیتال OKX فهرست ORDI BRC-20، محبوب ترین توکن در این دسته را با ارزش بازار بیش از 300 میلیون دلار اعلام کرد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند: آیا می توانیم آن را تعمیر کنیم؟


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید