کتیبه های روزانه بیت کوین Ordinals به دلیل ‘توکن های BRC-20’ افزایش می یابد


استاندارد توکن BRC-20 از نوشته های Ordinal برای توزیع قراردادهای توکن، توکن های ضرابخانه و توکن های انتقال استفاده می کند.

به دلیل یک «استاندارد توکن» که اخیراً برای بلاک چین راه اندازی شده است، یک بالاترین روزانه جدید (ATH) برای تعداد Ordinal های ثبت شده در شبکه بیت کوین (BTC) ثبت شده است.

طبق داده‌های Dune Analytics، بیت کوین Ordinals در 2 آوریل به 58,179 پست رسید و بالاترین رکورد تاریخ (ATH) 31,692 در 9 مارس را با 83.5٪ شکست.

اعتقاد بر این است که این افزایش به دلیل ایجاد اخیر توکن های “Bitcoin Request for Comments” (BRC-20) توسط یک تحلیلگر زنجیره ای با نام مستعار در پروتکل Ordinals باشد. دومو در اوایل ماه مارس

تعداد روزانه کتیبه های Ordinals به رنگ سبز نشان داده شده است. منبع: Dune Analytics

Ordinal ها “مصنوعات دیجیتالی” مشابه توکن های تغییرناپذیر (NFT) در شبکه بیت کوین هستند که داده ها را به شکل متن، تصاویر JPEG، PDF، فرمت های ویدئویی و صوتی حمل می کنند، در حالی که استاندارد توکن BRC-20 از نوشته های Ordinal برای توزیع قراردادهای توکن استفاده می کند. . ، توکن های برش و توکن های انتقال – مشابه استاندارد توکن ERC-20 اتریوم.

ورود Ordinals و توکن های BRC-20 به بیت کوین به لطف فورک نرم Taproot که در 14 نوامبر 2021 اجرایی شد، حاصل شد.

بیش از 55000 کتیبه در 2 آوریل به شکل Ordinals مبتنی بر متن وارد شد که بسیاری از آنها با توکن‌های BRC-20 نشان داده شدند. راستی به “Leonidis.og” میزبان نمایش معمولی.

توکن‌های BRC-20 که به‌عنوان Ordinal‌های مبتنی بر متن طبقه‌بندی می‌شوند، رایج‌ترین ترتیبی هستند که در بیت‌کوین نوشته می‌شوند. منبع: تجزیه و تحلیل تلماسه.

لئونیدیس اعلام کرد در توییتی مبنی بر اینکه افزایش در 2 آوریل پشت ابزارهای جدیدی است که برای تعامل با توکن های BRC-20 استفاده می شود که در چند روز گذشته منتشر شده است.

هنگامی که یک ماه پیش BRC-20 عرضه شد، هیجان زیادی در اطراف BRC-20 وجود داشت، اما هیجان در نهایت فروکش کرد. در طول رکود، توسعه دهندگان ابزارهایی را توسعه دادند تا تعامل با BRC-20 را بسیار آسان تر کنند و اکنون ما شاهد علاقه هستیم. از ATH. قبلاً گفته‌ام و باز هم می‌گویم. تجربه کاربر مهم است!»

این ابزارهای جدید عبارتند از Ord.io، UniSat Wallet و BRC-20.io. طبق BRC-20.io، از زمان ایجاد استاندارد BRC-20، 1600 توکن ایجاد شده است.

محبوب ترین توکن های BRC-20 در حال حاضر شامل “pepe”، “ordi” و “punk” با ارزش بازار به ترتیب 2.5 میلیون دلار، 2.1 میلیون دلار و 900000 دلار است.

مرتبط با: خالق بیت کوین Ordinals پس از اولین نمونه شوک پورنو به دنبال رفع مشکل است

بیش از 42700 سکه BRC-20 در 24 ساعت گذشته ضرب شد که بیشتر آنها از wzrd، domo، BAYC، پستان و فرزندان بودند.

از طریق استاندارد BRC-20، توکن های بیت کوین اکنون می توانند در بازارها مانند توکن های اتریوم ERC-20 معامله شوند. منبع: BRC-20.io

در حالی که ارزش بازار توکن های BRC-20 در حال حاضر کمتر از 10 میلیون دلار است، شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Galaxy Digital معتقد است که بازار «بیت کوین NFT» تا سال 2025 می تواند به 4.5 میلیارد دلار برسد.

اعضای جامعه بیت کوین هنوز در مورد مناسب بودن Ordinals برای اکوسیستم بیت کوین اختلاف نظر دارند. در حالی که طرفدارانی مانند دن هلد پیشنهاد می کنند که بیت کوین موارد استفاده مالی بیشتری را ارائه می دهد، دیگران می گویند که ساتوشی ناکاموتو از دیدگاه بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی همتا به همتا دور می شود.

مجله: از هر 10 فروش NFT، 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید