Bitcoin Ordinals creators look for fix after first instance of shock porn

سازندگان بیت کوین Ordinals پس از اولین نمونه شوک پورنو به دنبال رفع مشکل هستند


یک تصویر نسبتاً ناخوشایند قبل از پنهان شدن 30 دقیقه در صفحه اول وب سایت Ordinals باقی مانده است، اما خود تصویر تغییر نمی کند.

تنها چند روز پس از راه‌اندازی پروتکل Ordinals مبتنی بر بیت‌کوین (BTC)، سازندگان آن مجبور شدند با اولین تصویر تکان‌دهنده هرزه‌نگاری ثبت‌شده در بلاک چین مقابله کنند.

در حدود ساعت 12:15 UTC در 2 فوریه، تصویری ناخوشایند به نام “بز” از طریق پروتکل Ordinals روی بلاک چین بیت کوین نوشته شد.

در پست شماره 668 نمایش داده شد و حدود نیم ساعت قبل از حذف تصویر در صفحه اول Ordinals زنده ماند. هنوز در بلاک چین وجود دارد اما با استفاده از وب سایت Ordinals قابل مشاهده نیست.

خالق Ordinals، کیسی رودرمور به کوین تلگراف اذعان کرد که به سرعت آن را از وب سایت رسمی Ordinals حذف کرد، اما به دلیل ماهیت پروتکل، کار زیادی برای متوقف کردن نمونه های آینده نمی توان انجام داد.

حداقل در حال کار بر روی راه حلی برای جلوگیری از نمایش تصاویر در وب سایت Ordinals است.

این نقاشی که با نام “بز” شناخته می شود، مردی را در حال دستکاری مقعد خود به تصویر می کشد. به دلیل ارزش شوک آن، اغلب برای فریب کاربران اینترنت استفاده می شود.

در حال حاضر، رودامور گفت که هیچ راهی برای پنهان کردن برخی از پست‌های وب‌سایت Ordinals بدون ورودی دستی وجود ندارد.

او گفت: “کاوشگر یک فایل پیکربندی دارد که می تواند برای پنهان کردن متون خاص استفاده شود، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که نگاه کردن به آن خیلی خوب نباشد.” “ما آن را به فایل پیکربندی اضافه کرده ایم و اکنون سرور این متن را بر نمی گرداند و این محتوا را بر نمی گرداند.”

Ordinals یک وب سایت ساده دارد که هر پست جدید در صفحه اصلی آن ظاهر می شود.

در حالی که Rodarmor قصد دارد یک “خط مشی محتوای بسیار آزاد” داشته باشد که در آن افراد می توانند “کاملا” تصاویر مستهجن را پست کنند، اما می خواهد آنها را سانسور کند تا زمانی که راهی پیدا کند که به طور خودکار آنها را از صفحه اول دور نگه دارد، مانند ایجاد یک صفحه جداگانه. برای آنها در وب سایت قرار دهید.

کتیبه های اخیر در سایت Ordinals کاربران را در حال تایپ تصاویر Pepe the Frog، میم کارتونی اینترنتی نشان می دهد. تصویر: اعداد ترتیبی

در حالی که منتقدان فناوری بلاک چین نگران هستند که ماهیت تغییرناپذیر آن می‌تواند برای میزبانی از رسانه‌های غیرقانونی یا ترسناک برای همیشه استفاده شود، دیگران استدلال می‌کنند که مقاومت در برابر سانسور باید یک ویژگی مهم باشد.

وقتی از او پرسیده شد که آیا نگران انتقادی است که Ordinals ممکن است برای سانسور برخی تصاویر دریافت کند، Rodarmor پاسخ داد:

کتیبه هنوز روی زنجیره است، و اگر نسخه‌ای از Ordinal خود را اجرا کنید – که هر کسی آزاد است انجام دهد – آن فایل پیکربندی را نخواهد داشت و اگر آن چیزی است که شما می‌خواهید، ابله خالی را خواهید دید.

او افزود که سایت او تنها نمونه‌ای از کاوشگر بلاک است و امیدوار است که مکان‌هایی را ایجاد کند که دیگران بتوانند «سیاست‌های تعدیل خود را مطابق میل خود اجرا کنند».

مربوط: “من فقط شاهد چه چیزی بودم؟” Magic Eden پس از هک شدن سرویس میزبانی به پورن تبدیل می شود

رودرمور گفت این دومین بار است که یک تصویر مستهجن را سانسور می کند. او معتقد است که دشواری فنی و هزینه ضبط یک تصویر در شبکه BTC، موارد چنین تلاش‌های ترولینگ را کاهش داده است.

Ordinals در 21 ژانویه راه اندازی شد و بلافاصله جامعه رمزنگاری را در مورد اینکه آیا برای اکوسیستم بیت کوین خوب است یا خیر تقسیم کرد.

این پروتکل با نوشتن ساتوشی، ارز بومی شبکه بیت کوین، با محتوایی مانند تصاویر برای ایجاد ساختارهای NFT مانند قابل انتقال کار می کند.

هزینه صرفه جویی در یک ساتوشی در مقایسه با یک تراکنش معمولی شبکه می تواند ده ها دلار هزینه داشته باشد که از چند سنت تا چند دلار متغیر است.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉