گزینه های بیت کوین: چگونه با افزایش یا کاهش 10 درصدی قیمت بیت کوین بازی کنیم


یک طوفان کامل برای نوسانات بالاتر در حال شکل گیری است. یاد بگیرید که چگونه از اقدام قیمت بیت کوین در هر دو طرف سود ببرید.

در اینجا آمده است که چگونه معامله گران بیت کوین (BTC) می توانند در 55 روز 10 درصد افزایش یا کاهش قیمت داشته باشند.

گزینه های بیت کوین: پشتیبانی از نوسانات

تحلیلگران سنتی بازار شروع به افزایش نوسانات به دلیل بحث بدهی دولت ایالات متحده کرده اند.

علاوه بر این، پس از اینکه شاخص DXY که ارزش دلار آمریکا را در برابر ارزهای خارجی اندازه گیری می کند، با 101 در 4 می به پایین ترین سطح 12 ماه گذشته خود رسید، سیگنال های استرس بخش بانکی سرمایه گذاران را شگفت زده کرد.

Markets & Mayhem، تحلیلگر کلان و بازار سهام، نموداری از دویچه بانک منتشر کرده است که هزینه‌های تاریخی دولت و نگرانی‌های بدهی را با افزایش نوسانات بازار سهام مرتبط می‌کند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داده است که وجوه نقد دولت ممکن است تا ژوئن تمام شود، مگر اینکه کنگره سقف بدهی را افزایش دهد. به گزارش بی‌بی‌سی، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، رهبران کنگره را برای نشستی درباره این موضوع در 9 می فراخوانده است.

مقامات دولتی گفتند که هزینه های اضافی تا حدی به دلیل درآمدهای مالیات بر درآمد کمتر از حد انتظار دوره های رکود است.

نوسانات ممکن است بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد، اما جهت آن مشخص نیست

شایان ذکر است که شاخص نوسانات نه تعیین کننده تقویت بازار است و نه سقوط های احتمالی را پیش بینی می کند.

محاسبه شاخص سود یا زیان قیمت را در نظر نمی گیرد، فقط جهت را تغییر می دهد. بنابراین، اگر نوسانات به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده باشد، تنها نشان‌دهنده این است که دارایی دامنه پایینی از نوسان قیمت روزانه را نشان می‌دهد.

نوسانات 40 روزه بیت کوین. منبع: TradingView

توجه داشته باشید که نوسانات تاریخی 40 روزه بیت کوین معمولاً برای مدت طولانی زیر 40 درصد باقی نمی ماند. این اطلاعات، همراه با استرس سنتی بازار و بحث سقف بدهی ناشی از بحران بانکی منطقه‌ای، می‌تواند طوفانی عالی را برای افزایش شدید نوسانات آماده کند.

در حالی که می توان از چشم انداز نوسانات بالاتر برای چند هفته آینده استفاده کرد، اکثر سرمایه گذاران تمایلی به شرط بندی جهت گیری ندارند، به این معنی که اعتماد به بالا یا پایین رفتن بازار ندارند.

با این حال، یک استراتژی گزینه وجود دارد که با این سناریو مطابقت دارد و به معامله‌گران اجازه می‌دهد از یک حرکت قوی در هر دو طرف سود ببرند.

پروانه آهنی معکوس (کوتاه) یک استراتژی معاملاتی با ریسک محدود و سود محدود است. مهم است که به یاد داشته باشید که گزینه ها تاریخ انقضای خاصی دارند، به این معنی که تغییر قیمت باید در طول دوره مشخص شده رخ دهد.

تخمین سود/زیان. منبع: Deribit Position Builder

قیمت های آپشن بالا در 5 می، زمانی که بیت کوین با قیمت 29172 دلار معامله می شد، گرفته شد. تمام گزینه های فهرست شده برای تاریخ انقضای 30 ژوئن هستند، اما این استراتژی همچنین می تواند با استفاده از یک بازه زمانی متفاوت استفاده شود.

استراتژی پیشنهادی بدون جهت شامل فروش 9.2 قرارداد بیت کوین به مبلغ 26000 دلار اختیار خرید و همزمان فروش 12.2 گزینه تماس با 33000 دلار است. برای انجام معامله باید 13.5 قرارداد با اختیار خرید 30 هزار دلاری و 8 قرارداد با اختیار فروش 30 هزار دلاری خریداری شود.

این اختیار خرید به خریدار این حق را می دهد که دارایی را به دست آورد، در حالی که فروشنده قراردادی (بالقوه) ریسک منفی را می پذیرد. برای محافظت کامل در برابر نوسانات بازار، باید 0.90 BTC (تقریباً 26250 دلار) سپرده شود که نشان دهنده حداکثر ضرر سرمایه گذاران است.

محکومیت مهم است زیرا نسبت ریسک به پاداش معکوس شده است

برای اینکه این سرمایه گذار سود کند، قیمت بیت کوین باید زیر 27000 دلار (7.5 درصد کاهش) یا بالای 32150 دلار (افزایش 10.2 درصد) در 30 ژوئن باشد. در اصل، تجارت یک منطقه بسیار سودآور است، اما اگر بیت کوین نتواند به طور قابل توجهی در هر دو جهت حرکت کند، بیش از دو برابر سود احتمالی را از دست خواهد داد.

حداکثر پرداخت 0.337 BTC (حدود 9830 دلار) است، اما اگر یک معامله گر مطمئن باشد که نوسانات در نزدیکی گوشه است، حرکت 10٪ در عرض 55 روز کاملاً ممکن به نظر می رسد.

توجه داشته باشید که معامله‌گر می‌تواند معامله را قبل از منقضی شدن گزینه‌ها، ترجیحاً درست پس از یک حرکت قوی قیمت بیت کوین، معکوس کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو گزینه فروخته شده را پس بگیرید و دو گزینه دیگر را که قبلا خریداری شده اند بفروشید.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *