داده‌های زنجیره‌ای و گزینه‌های بیت‌کوین به اقدام قاطع در قیمت بیت‌کوین اشاره می‌کنند


نوسانات پایین تاریخی بیت کوین ممکن است در ماه ژوئن به طور ناگهانی تغییر کند، زیرا دارندگان بلندمدت حرکت می کنند و معامله گران گزینه ها افزایشی در موقعیت های نزولی نشان می دهند.

نوسانات بیت کوین (BTC) به دلیل عدم قطعیت اقتصاد کلان و نقدینگی پایین بازار به پایین ترین حد تاریخی رسیده است. با این حال، داده‌های بازار زنجیره‌ای و گزینه‌ها به نوسانات از ژوئن اشاره می‌کند.

شاخص نوسانات بیت کوین، که نوسانات روزانه قیمت بیت کوین را اندازه گیری می کند، نشان می دهد که نوسانات 30 روزه قیمت بیت کوین 1.52 درصد است که کمتر از نیمی از میانگین سالانه تاریخ بیت کوین و اغلب بالای 4 درصد است.

به گفته گلس‌نود، انتظار نوسان یک «نتیجه‌گیری منطقی» است که بر اساس این واقعیت است که سطوح نوسان پایین تنها در 19.3 درصد از تاریخ قیمت بیت‌کوین مشاهده شده است.

آخرین به‌روزرسانی هفتگی از سوی شرکت تحلیل زنجیره‌ای نشان می‌دهد که معیار نوسانات ماهانه Glassnode برای بیت‌کوین با افزایش نوسانات به زیر مرزهای باند بولینگر تاریخی کاهش یافته است.

بولینگر معیار نوسانات ماهانه بیت کوین را تعیین می کند. منبع: گره شیشه ای

متریک دارندگان بیت کوین بلندمدت به شکست قیمت اشاره دارد

حجم نقل و انتقالات زنجیره ای بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال به پایین ترین حد تاریخی رسیده است. بر اساس این گزارش، قیمت همچنین نزدیک به روند محافظه‌کارانه کوتاه‌مدت خود معامله می‌شود که نشان‌دهنده یک «موقعیت سود و زیان متعادل برای سرمایه‌گذاران جدید» است که در طول و پس از چرخه صعودی 2021-2022 ارزهای دیجیتال را خریداری می‌کنند. در حال حاضر 50 درصد سرمایه گذاران جدید سود و مابقی در زیان هستند.

با این حال، دارندگان کوتاه‌مدت به سطوح تعادلی رسیده‌اند، در حالی که دارندگان بلندمدت در آخرین اصلاح حرکت می‌کنند و از نوسانات حمایت می‌کنند.

گلس‌نود سکه‌های قدیمی‌تر از 155 روز را تحت عرضه بلندمدت مالک در یک کیف پول طبقه‌بندی می‌کند.

نوارهای خاکستری در تصویر زیر نشانگر خرج دودویی مالک بلندمدت (LTH) را نشان می دهد، که نظارت می کند که آیا میانگین هزینه LTH در 7 روز گذشته برای کاهش کل دارایی های آنها کافی است یا خیر.

این نمونه‌های قبلی را نشان می‌دهد که در آن هزینه LTH افزایش یافته است و معمولاً با افزایش نوسانات دنبال می‌شود.

نشانگر باینری خرج بلند مدت مالک. منبع: گره شیشه ای

اصلاحات اخیر بیت کوین شاهد افت اندکی در این اندیکاتور بود، “4 از 7 روز حاکی از فروش واضح LTH ها است، سطحی شبیه به رویدادهای نقدینگی خروجی که در YTD مشاهده می شود.”

تحلیلگران انتظار دارند که نوسانات به سطح تعادلی برسد که در آن بازار عمدتاً به دلیل افزایش یا توزیع عرضه بلندمدت حامل حرکت کند.

بازارهای اختیار معامله مجدداً انتظارات معامله گران از نوسانات را تأیید می کنند

داده های بازار گزینه ها به نظریه مشابهی در مورد نوسانات قریب الوقوع اشاره می کند.

آخرین انقضای بازار آپشن ها در ماه مه علیرغم تاریخ انقضای واقعی 2.3 میلیارد دلاری به یک ماجرای خسته کننده تبدیل شده است. با این حال، فشرده سازی طولانی مدت نوسانات می تواند نشان دهنده یک حرکت بزرگ در قیمت باشد.

آخرین گزارش آلفا Bitfinex نشان می‌دهد که شاخص DVOL، که نشان‌دهنده انتظارات 30 روزه بازار است که حاکی از نوسانات بیت‌کوین است، درست قبل از انقضا از 50 به 45 کاهش یافته است که نشان‌دهنده پایین‌ترین میزان سالانه است.

دایرکتوری DVOL برای گزینه های بیت کوین. منبع: bitfinex

نوسانات ضمنی در اختیار معامله به انتظارات بازار از نوسانات آتی دارایی پایه اشاره دارد که در قیمت اختیار معامله منعکس می شود.

مطالب مرتبط: سقف بدهی، بحران بانکی باعث انفجار “بشکه پودر” شد – بنیانگذار BitMEX

تحلیلگران Bitfinex خاطرنشان کردند که انتظارات برای نوسانات پایین ممکن است به دلیل “رویدادهای آتی که انتظار می رود بازار را به حرکت درآورد” یا “افزایش عدم اطمینان یا ریسک گریزی در بین فعالان بازار” باشد.

در حال حاضر، معامله گران گزینه ریسک گریزی نشان می دهند و موقعیت های نزولی خود را افزایش داده اند و از ماه می تا ژوئن حرکت می کنند.

نرخ خرید گزینه های بیت کوین از 0.38 به 0.50 افزایش یافت. وزن بالاتر گزینه های فروش نشان می دهد که معامله گران به طور فزاینده ای نسبت به بیت کوین نزولی هستند.

تحلیلگران Bitfinex در حال حاضر انتظار دارند که “تلاطم احتمالی بازار و نوسانات کوتاه مدت قیمت” در ژوئن به خصوص در اواخر ماه پایان یابد.

سطوح بالقوه قیمتی که می توانند بر اساس موقعیت بازار گزینه ها به عنوان آهنربا عمل کنند، حداکثر سطح درد 27000 دلار و 24000 دلار برای ماه های می و ژوئن است.

حداکثر درد که به عنوان حداکثر درد یا درد اختیار نیز شناخته می شود، مفهومی است که در معاملات آپشن استفاده می شود و به قیمتی اشاره دارد که در آن خریداران بیشترین ضرر را متحمل می شوند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید