داده های گره بیت کوین: فرانکفورت میزبان بزرگترین شبکه سراسری شهر است


بیش از 60 درصد و 14 درصد از گره های بیت کوین مستقر در 5773 شهر در سراسر جهان به ترتیب با پروتکل های IPv4 و IPv6 کار می کنند، در حالی که بیش از 25 درصد به صورت ناشناس در .onion اجرا می شوند.

ایالات متحده بیشترین سهم را در مشارکت کننده نرخ هش بیت کوین (BTC) و شبکه ATM دارد، در حالی که شهری که میزبان بیشترین تعداد گره های بیت کوین قابل دسترسی است – بزرگترین ستون سیستم بیت کوین – فرانکفورت آلمان است.

گره بیت کوین نشان دهنده یک سیستم کامپیوتری است که با سایر کامپیوترهای غیرمتمرکز کار می کند تا به تایید و انتقال بلوک ها و تراکنش های بیت کوین کمک کند. از مجموع 43706 گره میزبانی شده در 134 کشور، 9999 یا 30.53٪ توسط ایالات متحده میزبانی می شود و آلمان با 4529 (13.83٪) در رتبه دوم قرار دارد که داده های Bitnodes را تأیید می کند.

لیست 10 کشور برتر با بیشترین تعداد گره بیت کوین. منبع: Bitnodes

با این حال، هنگامی که صحبت از سهم شهرها به میان می آید، فرانکفورت میزبان بیشترین تعداد گره بیت کوین IPv4/IPv6 در زمان نگارش این مقاله بود. حدود 2 درصد یا 652 گره در فرانکفورت فعال هستند. در رتبه دوم اشبرن، ایالات متحده آمریکا با 517 (1.58٪) گره همانطور که در زیر نشان داده شده است.

در اینجا لیستی از 10 شهر برتر با بیشترین گره بیت کوین آورده شده است. منبع: Bitnodes

به دلیل عواملی مانند فایروال های ISP و شبکه های خصوصی، حدود 18٪ یا 5865 گره بیت کوین به مکان خاصی نسبت داده نشد – این به دیدگاه ساتوشی ناکاموتو برای یک سیستم پرداخت واقعاً غیرمتمرکز کمک می کند. 10 شهر برتر با بالاترین گره بیت کوین شامل هلسینکی، تورنتو، لندن، آمستردام، مسکو، توکیو، دوبلین و نورنبرگ است.

بیش از 60 درصد و 14 درصد از گره های مستقر در 5773 شهر در سراسر جهان به ترتیب با پروتکل های IPv4 و IPv6 کار می کنند، در حالی که بیش از 25 درصد به صورت ناشناس روی .onion کار می کنند.

مربوط: شبکه لایتنینگ با دستگاه خودپرداز بیت کوین در استرالیا شکل فیزیکی پیدا می کند

در میان افزایش سریع نرخ هش و افزایش پذیرش، رشد شبکه خودپرداز بیت کوین در شش ماه گذشته راکد به نظر می‌رسید.

نمودار تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان را نشان می دهد. منبع: CoinATMRadar

فقط 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین بین جولای تا دسامبر 2022 به شبکه جهانی اضافه شد. در مقابل، 4169 دستگاه خودپرداز در شش ماه اول سال اضافه شد.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید