بیت کوین برای دستیابی به پتانسیل کامل خود – Web3 exec – به VM اتریوم نیاز دارد


ویلم شرو، بنیانگذار آزمایشگاه بوتانیکس، استدلال می‌کند که «مقدار عظیمی از ارزش» از دارایی‌های دنیای واقعی در بیت کوین جذب می‌شود، به شرطی که به ماشین مجازی اتریوم متصل باشد.

یکی از مدیران Web3 پیشنهاد می‌کند که پذیرش جریان اصلی بیت‌کوین (BTC) تا زمانی که به ماشین مجازی اتریوم (EVM) متصل نشود، که نقطه ورود اولیه بسیاری از دارایی‌های دنیای واقعی است، اتفاق نمی‌افتد.

ویلم شرو، بنیانگذار شرکت زیرساخت‌های زنجیره‌ای متقاطع Botanix Labs، به کوین تلگراف گفت که بیت‌کوین «باید در دنیای EVM شروع به بازی کند» تا بتواند موارد استفاده در دنیای واقعی را برای افزایش پذیرش و کاربرد آن ایجاد کند.

بیت کوین امن ترین و غیرمتمرکزترین پروتکل از نظر فناوری است [and] Schroé گفت: EVM ثابت کرده است که لایه کاربردی برای سیستم مالی جهانی است.

در حالی که بیت کوین اغلب به عنوان یک سیستم پرداخت همتا به همتا یا ذخیره ارزش استفاده می شود، شرو گفت که پتانسیل این ارز دیجیتال در صورتی که نتواند به سیستم مالی گسترده تر مانند بازارهای امنیت و کالا متصل شود، محقق نخواهد شد.

شرو استدلال کرد که اتصال بیت کوین به دارایی های دنیای واقعی مبتنی بر اتریوم، استیبل کوین ها، امور مالی غیرمتمرکز و توکن های غیرقابل تعویض از طریق EVM اولین گام در این مسیر است.

“این مقدار عظیمی از ارزش و توسعه است که در انتظار وقوع است.”

آزمایشگاه Botanix Schroé قصد دارد اکوسیستم های بیت کوین و اتریوم را از طریق “Spider Chain” متصل کند، یک لایه اثبات سهام 2 که پل های EVM-to-EVM را پیاده سازی می کند تا بیت کوین را قادر به تعامل با EVM کند.

دارایی‌های سهام با یک مکانیسم غیرمتمرکز چند امضایی تضمین می‌شوند و طراحی آن نیازی به فورک بیت کوین ندارد.

شرو معتقد است که راه‌حل‌های فعلی مربوط به بیت‌کوین که روی اتریوم و سایر زنجیره‌های سازگار با EVM پیچیده شده‌اند، مشکل‌ساز هستند، و استدلال می‌کند که این راه‌حل‌ها در معرض سانسور و نظارت‌های نظارتی آسیب‌پذیر هستند، زیرا توسط شرکت آمریکایی BitGo اداره می‌شوند.

پیشنهاد مشابهی برای آوردن عملکرد اتریوم به بیت‌کوین نیز از طریق «زنجیره‌های محرک» که به عنوان پیشنهاد بهبود بیت‌کوین-300 نیز شناخته می‌شود، پیشنهاد شده است که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین در حال بحث مجدد درباره آن هستند. در صورت اجرا، امکان ایجاد “زنجیره های جانبی” در شبکه را فراهم می کند.

رابین لینوس، توسعه‌دهنده بیت‌کوین، کاغذ سفیدی با عنوان «BitVM: محاسبه همه‌چیز در بیت‌کوین» را در ۹ اکتبر منتشر کرد که در آن به جزئیات چگونگی ایجاد قراردادهای هوشمند دسته‌ای خوش‌بینانه مانند اتریوم در شبکه بیت‌کوین پرداخت.

مرتبط با: فروشندگان بیت کوین در السالوادور به کودکان 12 ساله نحوه ارسال ساتو را آموزش می دهند

برخلاف Spiderchain، BIP-300 به یک فورک نرم بیت کوین نیاز دارد و توسط ماینرها فعال می شود. این شبیه به سافت فورک Taproot در نوامبر 2021 است که راه را برای Ordinals و توکن های BRC-20 شبیه سازی NFT هموار کرد.

پاول شتروک، خالق BIP، می‌گوید کسانی که طرفدار BIP-300 هستند، معتقدند که حریم خصوصی جدید و موارد استفاده مقیاس‌پذیری بیت‌کوین را از جمله مزایای دیگر ارائه می‌دهد.

اما همه از ایده گسترش اکوسیستم بیت کوین فراتر از موارد استفاده فعلی آن خوششان نمی آید.

کوری کلیپستن، مدیر عامل صرافی بیت کوین سوان بیت کوین، معتقد است زنجیره های انتقال و راه حل هایی که دارایی های دیگر را به بیت کوین می آورند نیز هجوم کلاهبرداران را به همراه خواهند داشت.

Saifedean Ammous، نویسنده The Bitcoin Standard، با ایده انتشار آلت کوین در بیت کوین مخالف است و استدلال می کند که تنها رمز مورد نیاز “پول خوب” است.

اما شرو گفت که او فکر می‌کند که بیت کوین و اتریوم با هم می‌توانند مجموعه جدیدی از برنامه‌های کاربردی را ایجاد کنند که در آن «تمرکززدایی و امنیت اولین اصول هستند».

او گفت: «EVM ماشین مجازی برنده و بیت کوین بهترین سکه است.

مجله: اتریوم دارد دنیا را می خورد – “شما فقط به اینترنت نیاز دارید”
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید