بیش از 300 میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری سرقت شده وارد میکسرهای بیت کوین در سال 2023: داده ها


داده های به اشتراک گذاشته شده توسط CertiK نشان می دهد که یک سوم از ضررهای 50 اکسپلویت رمزارز برتر در سال 2023 در شبکه بیت کوین رخ داده است.

در حالی که تمرکززدایی بیت کوین به بسیاری از افراد این آزادی را می دهد تا دارایی ها را بدون خطر سانسور منتقل کنند، بازیگران مخرب نیز از حریم خصوصی ذاتی شبکه برای انتقال وجوه دزدیده شده خود سوء استفاده می کنند.

قبل از تحریم‌هایی که توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) در سال 2022 اعمال شد، تورنادو کش یک انتخاب برجسته برای هکرها برای شستشوی ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده بود. بر اساس گزارش OFAC، از سال 2019 بیش از 7 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده با استفاده از میکسرها شسته شده است. با این حال، یافته های جدید شرکت امنیتی بلاک چین CertiK نشان می دهد که در سال 2023 تغییری وجود دارد.

داده های تجزیه و تحلیل شده توسط CertiK نشان می دهد که بیش از 300 میلیون دلار درآمد سرقت شده از 50 سوء استفاده بزرگ سال 2023 به بیت کوین منتقل شده است، زیرا هکرها به دنبال یافتن مکان های دیگری برای انتقال سودهای غیرقانونی خود در پی افزایش نظارت نظارتی بر Tornado Cash هستند.

ادامه مطلب


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید