سهام ماینینگ بیت کوین با بازار گسترده تر افزایش می یابد زیرا معامله گران فدرال رزرو را کمتر تهاجمی می بینند

سهام ماینینگ بیت کوین با بازار گسترده تر افزایش می یابد زیرا معامله گران فدرال رزرو را کمتر تهاجمی می بینند


قیمت بیت کوین این هفته در آستانه انتشار گزارش مورد انتظار CPI ایالات متحده به بالاترین حد سه هفته اخیر رسید.

سهام ماینرهای بیت کوین (BTC) که به صورت عمومی معامله می شوند، در 9 ژانویه با انباشته شدن معامله گران در بازارهای سهام در بحبوحه شرط بندی های فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو ایالات متحده می تواند به زودی مبارزه تهاجمی خود با تورم را کاهش دهد، افزایش یافت.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین Riot Blockchain (RIOT)، Hut8 (HUT)، Bitfarms (BITF)، Marathon Digital Holdings (MARA) و دیگران درصد افزایش دو رقمی را در معاملات روزانه گزارش کردند.

این رالی همزمان با رشد گسترده بازارهای سهام بود، زیرا شاخص بزرگ S&P 500 1% و Nasdaq متمرکز بر فناوری قبل از کاهش سود، 2% افزایش یافت.

بازارها قبل از گزارش مورد انتظار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده که اواخر این هفته منتشر می شود، افزایش یافتند، که انتظار می رود ادامه کاهش فشار هزینه ها را نشان دهد. داده های وزارت کار در 7 ژانویه نشان داد که ایجاد شغل و رشد دستمزدها در ماه دسامبر کاهش یافته است و نشان می دهد که کمپین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو اثرات مطلوب را نشان می دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، قراردادهای سوآپ نشان داد که معامله گران اکنون انتظار دارند که نرخ موثر وجوه فدرال رزرو از 5.06 درصد پس از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز جمعه به زیر 5 درصد کاهش یابد. در همین حال، قیمت های آتی صندوق فدرال رزرو نشان می دهد که معامله گران انتظار افزایش کمتر تهاجمی نرخ بهره را در ماه های آینده دارند.

مربوط: قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سه هفته اخیر CPI آمریکا رسید – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

علاوه بر شرایط بازار به طور کلی مطلوب، افزایش سهام استخراج بیت کوین را می توان به بستن یک موقعیت کوتاه در بازار با نقدینگی پایین نیز نسبت داد. معاملات کوتاه اغلب مسئول مراحل اولیه رالی است، زیرا معامله گران موقعیت خود را با خرید یک دارایی پس از کوتاه شدن قبل از آن تعیین می کنند.

با کاهش 75 درصدی قیمت بیت کوین از بالا به پایین و ورشکستگی چندین شرکت رمزنگاری، این بیماری همه گیر در نهایت به صنعت معدن سرایت کرد. در ماه دسامبر، Core Scientific، یکی از بزرگترین ماینرهای BTC از نظر قدرت محاسباتی، درخواست ورشکستگی فصل 11 را در تگزاس داد. در همان ماه، شرکت معدنی گرینریج یک راه نجات 74 میلیون دلاری برای بازسازی از گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک دریافت کرد.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉