پروژه استخراج بیت کوین در کنیا به تقویت جامعه روستایی کمک می کند


Gridless Compute، یک استارتاپ استخراج بیت کوین با نیروی برق آبی، در توییتی نوشت که این پروژه با موفقیت به جامعه روستایی انرژی داده و نرخ انرژی موجود را کاهش داده است.

یک پروژه ماینینگ کریپتو با نیروی برق آبی مستقر در آفریقا، به روز رسانی در مورد تلاش های خود برای ایجاد بهبود انرژی در جوامع روستایی از طریق بیت کوین (BTC) منتشر کرده است.

در 9 دسامبر، Gridless Compute عکس‌ها و نظراتی در مورد اینکه چگونه سکوهای معدنی BTC برق آبی کل یک سکونتگاه روستایی را تامین می‌کنند در حالی که به طور همزمان نرخ انرژی را برای 2000 نفر (معادل 500 خانواده) کاهش می‌دهند، توییت کرد. طبق این توییت، هزینه ها از 10 دلار در ماه به 4 دلار در ماه کاهش می یابد.

همه اینها در حالی که شبکه بلاک چین زیربنایی BTC را ایمن می کند.

در اوایل این هفته، این پروژه همچنین نتایج یک دور موفقیت آمیز بودجه 2 میلیون دلاری به رهبری VC Stillmark و Blocks، شرکت مادر CashApp و Square را به اشتراک گذاشت.

به گفته Gridless، وجوه حاصل از این دور برای توسعه معادن BTC در بازارهای آفریقا و در عین حال هدف قرار دادن جوامع روستایی برای انرژی قابل دسترس استفاده خواهد شد.

اریک هرسمن، مدیر عامل Gridless می‌گوید در حالی که استخراج BTC در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا رایج است، آفریقا فرصت‌های خوبی برای تنوع بخشیدن به استخراج دارد. وی تاکید کرد که انرژی های تجدیدپذیر در این قاره فراوان است.

این پتانسیل سود عالی را هم برای تولیدکنندگان انرژی و هم برای استخراج‌کنندگان و همچنین توانایی تأثیر مثبت واقعی بر جوامعی که در آن استفاده می‌شود، ارائه می‌کند.»

مایلز سوتر، یک شخصیت فعال در جامعه BTC و یک رهبر در CashApp، از یکی از سایت‌های روستایی کنیا بازدید کرد. سوتر جنبه انرژی های تجدیدپذیر این پروژه را برجسته کرد، زیرا استخراج BTC قبلاً به دلیل تأثیرات شدید زیست محیطی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

این در حالی است که نرخ هش بیت کوین در ماه گذشته کاهش یافته است و به ماینرها این امکان را می دهد تا پس از گزارش استخراج کمترین درآمد در دو سال گذشته، ضرر خود را جبران کنند.

مربوط: سریعترین رشد بازارهای رمزنگاری خاورمیانه و شمال آفریقا: داده

فعالیت رمزنگاری در قاره آفریقا در طول سال گذشته به دلیل استفاده عملی از ارزهای دیجیتال و فناوری آن در حال ظهور است.

این به حدی است که صندوق بین المللی پول اخیراً خواستار مقررات سختگیرانه تر ارزهای دیجیتال در آفریقا شده است.

علاوه بر این، مشارکت‌های جدید از طریق شبکه لایتنینگ BTC به نیجریه، غنا و کنیا پول ارسال می‌کنند و امکان پرداخت‌های فرامرزی بین شهروندان ایالات متحده را فراهم می‌کنند.
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید