استخر استخراج بیت کوین BTC.com از حمله سایبری 3 میلیون دلاری گزارش می دهد

استخر استخراج بیت کوین BTC.com از حمله سایبری 3 میلیون دلاری گزارش می دهد


BTC.com، هفتمین استخر بزرگ ماینینگ بیت کوین، اعلام کرد که حملات سایبری 3 میلیون دلاری اخیر بر خدمات وجوه مشتریانش تاثیری نداشته است.

استخر اصلی استخراج ارزهای دیجیتال BTC.com مورد حمله سایبری توسط این شرکت و مشتریانش قرار گرفته است که منجر به از دست دادن قابل توجه سرمایه شده است.

بر اساس اعلام رسمی شرکت مادر استخر ماینینگ، BIT Mining Limited، در 3 دسامبر، BTC.com در 3 دسامبر متحمل یک حمله سایبری شد و مهاجمان حدود 700000 دلار از دارایی های مشتری و 2.3 میلیون دلار از دارایی های شرکت را سرقت کردند.

BIT Mining و BTC.com این حمله سایبری را به مجریان قانون در شنژن چین گزارش کردند. مقامات محلی سپس تحقیق در مورد این حادثه را آغاز کردند و شواهد جمع آوری کردند و از آژانس های مربوطه در چین کمک گرفتند. در این اطلاعیه آمده است که هماهنگی محلی قبلاً به BTC.com کمک کرده است تا برخی از دارایی ها را در داخل بازیابی کند.

BIT Mining گفت: «این شرکت تمام تلاش خود را برای بازیابی دارایی‌های دیجیتال به سرقت رفته انجام خواهد داد.

این شرکت گفت، علیرغم مواجهه با این حادثه، BTC.com به ارائه خدمات استخر استخراج به مشتریان خود ادامه می دهد:

“BTC.com در حال حاضر تجارت خود را طبق معمول انجام می دهد و خدمات صندوق مشتری، جدا از خدمات دارایی دیجیتال، تحت تاثیر قرار نمی گیرند.”

BTC.com، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال در جهان، خدمات استخراج چند ارزی را برای انواع دارایی های دیجیتال، از جمله بیت کوین (BTC) و لایت کوین (LTC) ارائه می دهد. علاوه بر خدمات ماینینگ، BTC.com یک مرورگر بلاک چین نیز دارد. شرکت مادر آن، BIT Mining، یک شرکت سهامی عام در بورس نیویورک است.

مربوط: هش بیت بیت کوین پس از انجماد بزرگ که ماینرها را تعطیل کرد، دوباره افزایش یافت

استخر ماینینگ BTC.com هفتمین استخر بزرگ ماینینگ در سراسر جهان است که بر اساس داده‌های BTC.com دارای هش هش 5.80 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است که 2.5 درصد از کل توزیع استخر ماینینگ را در هفت روز گذشته به خود اختصاص داده است. سهم نرخ هش بیت کوین BTC.com بیش از 5 درصد از کل قدرت هش استخرهای استخراج بیت کوین را تشکیل می دهد.

توزیع استخر بیت کوین در هفت روز گذشته. منبع: BTC.com

تحقیقات BTC.com در مورد حملات سایبری در چین، یک پرونده حقوقی مرتبط با رمزنگاری را برای مقامات محلی ایجاد می کند که سال گذشته تصمیم گرفتند همه تراکنش های رمزنگاری را ممنوع کنند. علیرغم این ممنوعیت، چین در ژانویه 2022 پس از اینکه برای مدت کوتاهی رهبری هش‌ریت جهانی خود را در سال 2021 از دست داد، دوباره به عنوان دومین ارائه‌دهنده بزرگ هش بیت بیت کوین ظاهر شد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉