ETF استخراج بیت کوین در نمودارهای عملکرد سال جدید در صدر بازار ETF سهام قرار دارد

ETF استخراج بیت کوین در نمودارهای عملکرد سال جدید در صدر بازار ETF سهام قرار دارد


پس از یک سال پرتلاطم، ETF های استخراج بیت کوین به موقعیت های پیشرو در نمودارهای عملکرد برای اولین ماه سال 2023 بازگشته اند.

با شروع سال جدید، بازار کریپتو شاهد رشد صعودی جدیدی بوده است زیرا بیت کوین (BTC) و سایر آلت کوین ها به بالاترین سطح چند ماهه رسیده اند. علاوه بر بازار نقدی، بازار صندوق قابل معامله در بورس (ETF) نیز تحت سلطه BTC است. جایی که ETF ماینرز بیت کوین Valkyrie (WGMI) پیشرو بازار ETF سهام است که نسبت به تاریخ 40 درصد رشد داشته است.

ETF استخراج بیت کوین نه تنها در بازار سنتی ETF سهام، بلکه ETFهای سهام اهرمی نیز پیشرو است، که یک اتفاق نادر در نظر گرفته می شود. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF مشخص شده است او گفت که ETF استخراج بیت کوین Valkyrie با سرمایه گذاری تنها در 20 شرکت، از جمله Agro Blockchain، Bitfarm، و اینتل، در میان نام های کلیدی دیگر، به شدت فشرده است.

ETF، ایالات متحده، Crypto Capital
الان رای بدهید!

WGMI ETF در فوریه 2022 در نزدک فهرست شد، اما مستقیماً در BTC سرمایه گذاری نکرد. این ریسک از طریق اوراق بهادار شرکت هایی که 80 درصد دارایی خالص و حداقل 50 درصد درآمد یا سود خود را از استخراج بیت کوین تولید می کنند، ارائه می دهد. Valkyrie 20% باقیمانده را در شرکت هایی سرمایه گذاری می کند که “بخش قابل توجهی از دارایی خالص خود” را در بیت کوین نگه می دارند.

عملکرد بازار ETF سهام منبع: بلومبرگ

اولین ETF بیت کوین تایید شده در ایالات متحده، ProShares Bitcoin Strategy ETF بود که در اکتبر 2021 راه اندازی شد و قیمت بیت کوین را از طریق قراردادهای آتی معامله شده در CME دنبال می کرد. اولین ETF در اوایل بازار، با 1 میلیارد دلار حجم معاملات در روز اول خود، کشش زیادی به دست آورد. این امر بسیاری را به این باور رسانده است که این موفقیت در نهایت رگولاتورها را متقاعد خواهد کرد که اولین ETF مبتنی بر بازار را در سال 2022 تأیید کنند، اما طولانی‌مدت زمستان کریپتو و اپیدمی‌های کریپتو، جریان را علیه ETFهای کریپتو تغییر داده است.

طبق داده‌های ETF.com، ETF‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال دو ETF بدترین عملکرد در استرالیا در سال ۲۰۲۲ بودند و همین داستان در ایالات متحده نیز در حال وقوع است.

موارد مرتبط: مدیر عامل Grayscale گزینه خرید مجدد سهم GBTC 20٪ را در صورت شکست تبدیل ETF برجسته می کند

ETF های رمزنگاری به عنوان گام بزرگ بعدی به سمت پذیرش عمومی صنعت کریپتو در نظر گرفته می شوند. با این حال، طولانی شدن بازار نزولی و سرایت‌های مختلف کریپتو در سال 2022 توجه را از بین برده است.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉