استخراج بیت کوین و افزایش قبوض انرژی – سناتور وارن در مقابل توییتر کریپتو


سناتور وارن در تایید مقاله نیویورک تایمز در مورد این موضوع گفت: “من زنگ خطری را که بیت کوین برای شبکه های برق و اقلیم ما ایجاد می کند به صدا در می آورم.”

سناتور ایالات متحده، الیزابت وارن، صنعت استخراج بیت کوین (BTC) را به دلیل افزایش قیمت انرژی در خانواده های آمریکایی بر اساس گزارش های جریان اصلی تایید نشده مقصر دانست. کریپتو توییتر، با این حال، آماده نبود که اجازه دهد این اسلاید شود و به اتفاق آرا تصمیم گرفت اطلاعات نادرست را روشن کند.

در حالی که سناتور وارن عمدتاً علیه اکوسیستم کریپتو صحبت کرده است، آخرین بررسی در استخراج بیت کوین بر اساس مقاله نیویورک تایمز است. در این گزارش، ماینرهای بیت کوین به کسب درآمد از برق و مجبور کردن غیرمستقیم مردم به پرداخت هزینه متهم شده است. این روایت با تصور وارن از صنعت کریپتو مطابقت دارد. اظهار داشت:

من زنگ خطری را در مورد خطراتی که بیت کوین برای شبکه های برق و اقلیم ما ایجاد می کند به صدا در می آورم. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و وزارت انرژی باید از اختیارات خود استفاده کنند تا ماینرهای کریپتو را ملزم به افشای مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای خود کنند.

برای کمک به وارن در بازاندیشی و تصمیم گیری آگاهانه، چندین کارآفرین با تلاش برای اصلاح این تصور غلط پاسخ دادند. استفان لیورا، میزبان پادکست بیت کوین، مستقیماً گزارش NYT را رد کرد و اظهار داشت که “گزارش NYT مملو از اطلاعات نادرست است.”

از سوی دیگر، مایکل سیلر، بنیانگذار و رئیس Microstrategy با اظهارات سناتور وارن مخالفت کرد. او توضیح داد که چگونه استخراج بیت کوین به آلودگی کمک نمی کند اما در عوض به کاهش صورتحساب انرژی کمک می کند.

سایرین از جامعه توییتر کریپتو سعی کردند در چت، مدیر عامل تسلا و حامی Dogecoin (DOGE)، ایلان ماسک را که فعالانه در تلاش است تا کمپین های اطلاعات نادرست را در پلت فرم رسانه اجتماعی تازه مالکیت خود حذف کند، برچسب گذاری کنند.

نیویورک تایمز یکی از اولین رسانه های خبری بود که قربانی حمله ماسک به اطلاعات نادرست و تبلیغات شد. توییتر اخیراً پرچم آبی تأیید شده را از حساب اصلی NYT حذف کرد، زیرا این سازمان از برآورده کردن شرایط اشتراک خود امتناع کرد. کوین تلگراف روشی را برای فهمیدن اینکه چه کسی برای تایید توییتر آبی پرداخت کرده است، گزارش داد.

مرتبط با: طبق گزارش ها، ایلان ماسک هزاران پردازنده گرافیکی را برای پروژه هوش مصنوعی توییتر خود خریداری کرده است

در مصاحبه اخیر با FOX، ماسک فاش کرد که یک رقیب ChatGPT به نام TruthGPT در حال توسعه است. به گفته این کارآفرین، TruthGPT یک مدل زبان بزرگ (LLM) است که برای کشف اسرار جهان آموزش داده خواهد شد. به قول او:

“من قصد دارم چیزی را شروع کنم که آن را TruthGPT یا هوش مصنوعی حداکثر جستجوی حقیقت در تلاش برای درک ماهیت جهان است.”

در این مصاحبه، ماسک به تاکر کارلسون مجری فاکس گفت که ChatGPT “توسط کارشناسان چپ برنامه ریزی شده است که چت بات ها را برای دروغ گفتن آموزش می دهند.”

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *