آیا ماینرهای بیت کوین حرکت بیت کوین را از بین خواهند برد؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

کارمزدهای پایین بیت کوین مشکلاتی را برای ماینرها ایجاد می کند. میانگین کارمزدهای روزانه شبکه پس از آخرین نصف شدن به شدت افزایش یافت و تا حدودی به بیت کوین کمک کرد معدنچیان. با این حال، با آرام شدن هجوم اولیه کاربران به پروتکل Runes، کارمزدها کاهش یافت و دوباره باعث فشار بر ماینرها برای کاهش پاداش شد.

کارمزدهای بالاتر به طور موقت مقداری از استرس پس از نصف شدن را بر ماینرها کاهش داد. به عنوان مثال، کارمزد تراکنش ها 16 درصد از بیت کوین ماراتون دیجیتالی را تشکیل می دهد که در آوریل به دست آورده است. این افزایش قابل توجه از 4.5 درصد در ماه مارس بود. این افزایش کارمزدها به جبران برخی از مشکلات مالی ناشی از هاوینگ کمک کرد، که اغلب ماینرها را مجبور به فروش بیت کوین برای پوشش هزینه های ایجاد بلاک های جدید می کند.

BTCUSD
نمودار بیت کوین/USDT از TradingView

اما با کاهش دستمزدها، معدنچیان بار دیگر فشار را احساس می کنند. ماینرهای بیت کوین معمولا بیت کوین را به عنوان دارایی جاری در ترازنامه خود نگه می دارند، بر اساس توانایی آنها در فروش دارایی ها برای تامین هزینه های عملیاتی. اگر ماینرها مجبور شوند حتی بخشی از دارایی های خود را نقد کنند، این می تواند منجر به افزایش فشار فروش در بازار شود.

برای مثال، Marathon Digital دارای 17631 بیت کوین به ارزش بیش از 1.1 میلیارد دلار است، در حالی که Riot Platforms دارای 8872 بیت کوین به ارزش بیش از 500 میلیون دلار است. اگر این ماینرها مجبور به فروش شوند، می تواند بر بازارهای بیت کوین تأثیر منفی بگذارد، به خصوص در ماه های تابستان که فعالیت تجاری کند می شود و نقدینگی خشک می شود. اگرچه عمق بازار تا 8 می به 407 میلیون دلار رسید، اما در آگوست گذشته به 250 میلیون دلار کاهش یافت که نشان دهنده شکنندگی احتمالی است.

هزینه های بالاتر به طور موقت استرس پس از نصف شدن را کاهش داد. به عنوان مثال، کارمزد تراکنش ها از 4.5 درصد از بیت کوین کسب شده شرکت Marathon Digital در ماه مارس به 16 درصد در ماه آوریل افزایش یافت. این افزایش در هزینه ها به جبران برخی از هزینه های مربوط به ایجاد بلوک های جدید کمک کرد. اما با کاهش دستمزدها، معدنچیان بار دیگر تحت فشار قرار گرفتند.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید