ماینرهای بیت کوین با هیت ۱۰ میلیارد دلاری هالوینگ مواجه خواهند شد


طبق یک خبر اخیر گزارش بر اساس گزارش بلومبرگ، ماینرهای بیت کوین به دلیل رویداد نصف شدن که در کمتر از پنج روز دیگر اتفاق می افتد، با ضرر بیش از 10 میلیارد دلار مواجه خواهند شد.

پاداش فوری استخراج بلوک های جدید از 6.25 بیت کوین در هر بلوک به تنها 3125 بیت کوین کاهش می یابد.

انتظار می رود نصف شدن، ضربه شدیدی به شرکت های معدنی با هزینه های عملیاتی بالاتر از حد متوسط ​​وارد کند.

از لحاظ تاریخی، ماینرها توانسته‌اند از تاثیر افت پاداش بلاک به دلیل روند صعودی که پس از هر نصف‌سازی رخ می‌دهد، بهبود پیدا کنند. پسندیدن ثبت شده است طبق گزارش Chainalytics، ماینرها در آستانه دو نیمه هاوینگ اول در سال های 2012 و 2016 مشغول ساخت نقدینگی نقدی بودند، اما قبل از نیمه سوم در سال 2020 چنین نبود. بر اساس عملکرد بیت کوین پس از دو چرخه استخراج قبلی، ماینرها مدت بیشتری منتظر ماندند تا ذخایر خود را نقد کنند زیرا انتظار قیمت های بالاتر را داشتند.

این بار کل موجودی استخرهای ماینینگ نیز بیش از 20 درصد کاهش یافته است اما این کاهش نسبت به دو نیمه اول بسیار کمتر است. این واقعیت که قیمت بیت‌کوین در آستانه نصف شدن توانست به بالاترین حد خود برسد، باعث شد استخراج‌کنندگان احساس راحتی بیشتری در نقدینگی برخی از دارایی‌ها داشته باشند تا برای تأثیر شدید نصف شدن آماده شوند.

یک ضربه مضاعف

علاوه بر نصف شدن بیت کوین، ماینرها باید با رقابت فزاینده شرکت های هوش مصنوعی (AI) نیز دست و پنجه نرم کنند.

مدیر عامل Core Scientific، آدام سالیوان، خاطرنشان کرد که قدرت در ایالات متحده “به طرز فوق العاده ای محدود شده است.”

غول های فناوری مانند آمازون آماده اند تا مبالغ هنگفتی را برای مراکز داده خرج کنند. این امر، گرفتن قراردادهای جدید انرژی کم هزینه را برای ماینرها دشوارتر می کند.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید