استخراج کنندگان بیت کوین قبل از نصف شدن، بیت کوین بیشتری می فروشند


فهرست

  • نرخ هش در حال افزایش است
  • بزرگترین رویداد نیمه‌سازی تاریخ

برخی از ماینرها فروش BTC خود را قبل از رویداد نصف شدن افزایش می دهند. بر اساس به پلتفرم پیشرو تحلیل رمزنگاری CryptoQuant.

فروش روزانه به میزهای خارج از بورس (OTC) در اواخر مارس به 1600 بیت کوین رسید که بالاترین سطح از آگوست 2023 است.

منبع: ایکس

علاوه بر این، کاهش قابل توجه کارمزد تراکنش ها با نزدیک شدن به نصف شدن، بر سودآوری استخراج کنندگان بیت کوین فشار وارد می کند. علیرغم رسیدن درآمدهای روزانه به بالاترین حد جدید، قیمت هش ماینر 30 درصد پایین تر از سطوح قبل از نیمه قبلی باقی می ماند که نشان دهنده کاهش درآمد در هر تلاش محاسباتی است.

نرخ هش در حال افزایش است

افزایش اخیر در نرخ هش شبکه بیت کوین به 600 H/s نشان می دهد که رقابت بین ماینرها برای پاداش های مشابه در حال افزایش است.

منبع: ایکس

هش ریت جهانی بیت کوین که بر حسب هش در ثانیه (H/s) اندازه گیری می شود، کل قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج و ایمن سازی شبکه را منعکس می کند. با افزایش هش شبکه، این نشان دهنده سطح بالاتری از امنیت و انعطاف پذیری در برابر حملات یا قطعی های احتمالی است.

بزرگترین رویداد نیمه‌سازی تاریخ

در آوریل 2024، شبکه بیت کوین (BTC) در حال آماده شدن برای مهم ترین رویداد نصف شدن از نظر کاهش پاداش استخراج کنندگان به دلار است. این نصف کردن باعث کاهش پاداش به ازای هر بلوک از 6.25 بیت کوین (BTC) به 3125 بیت کوین (BTC) خواهد شد که به طور بالقوه منجر به کاهش 3 تا 7 درصدی تعداد ماینرهای فعال می شود.

ادامه پذیرش صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) می تواند فشار فروش را کاهش دهد و به تقاضای پایدارتر برای بیت کوین کمک کند. ETF ها به سرمایه گذاران نهادی و فردی در معرض تغییرات قیمت بیت کوین قرار می گیرند بدون اینکه مستقیماً دارایی اصلی را در اختیار داشته باشند، که به طور بالقوه بر ساختار بازار بیت کوین تأثیر مثبت می گذارد.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید