ماینرهای بیت کوین موفقیت های متفاوتی را در مقابله با بحران گسترش بیش از حد ناشی از بدهی مشاهده می کنند

ماینرهای بیت کوین موفقیت های متفاوتی را در مقابله با بحران گسترش بیش از حد ناشی از بدهی مشاهده می کنند


بازیگران صنعت بیش از 4 میلیارد دلار بدهی در رونق اخیر کریپتو جمع کرده اند.

طبق گزارش اخیر از شاخص نرخ هش، استخراج‌کنندگان عمومی بیت‌کوین (BTC) با ورود به بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۴ میلیارد دلار وام گرفته‌اند. این صنعت که شیفته افزایش قیمت ها شده بود، عجله کرد تا استخراج کنندگان مدار مجتمع مخصوص برنامه بیت کوین را با اعتبار آسان خریداری کند.

با این حال، در شرایط سقوط قیمت بیت‌کوین امروز، افزایش سرسام‌آور قیمت‌های برق، قیمت‌های پایین بازار برای دکل‌های ماینینگ و رکورد دشواری استخراج، سال 2022 سال بسیار سختی برای بازیگران صنعت بوده است. با این حال، برخی بهتر از دیگران مقاومت می کنند.

10 ماینر برتر بیت کوین که به صورت عمومی معامله می شوند بر اساس بدهی ها | منبع: شاخص هشرات

در 3 ژانویه، Bitfarms اعلام کرد که این شرکت 1755 بیت کوین در دسامبر 2022 فروخته است که مجموعاً 29.9 میلیون دلار درآمد داشته است. سپس این شرکت از این مبلغ برای پرداخت 16.5 میلیون دلار بدهی به تسهیلات تحت حمایت BTC و 2.0 میلیون دلار برای تجهیزات استفاده کرد.

Bitfarms همچنین در مورد قراردادهای خرید ماینر مذاکره مجدد کرد و 45.4 میلیون دلار را بدون مجازات قطع کرد و وام 22.4 میلیون دلاری را برای سپرده های پیش پرداخت ایجاد کرد تا در مقابل قراردادهای خرید آتی اعمال شود. این شرکت 5167 بیت کوین (86.1 میلیون دلار در زمان انتشار) برای تمام سال 2022 استخراج کرد و مانده بدهی معوق 47.0 میلیون دلار در پایان سال داشت.

در همان روز، Stronghold Digital Mining اعلام کرد که به توافق مبادله ای دست یافته است تا 17.9 میلیون دلار از بدهی خود را به سهام ممتاز با ارزش اسمی 23.1 میلیون دلار تبدیل کند. سهام ممتاز هیچ سود یا سودی پرداخت نخواهد کرد و ممکن است با قیمت تبدیل هر سهم 0.40 دلار به سهام عادی تبدیل شود. .

دیگران آنقدر خوش شانس نبودند. کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود که در 21 دسامبر، گرینیج قرارداد بازسازی بدهی 74 میلیون دلاری را با طلبکار NYDIG امضا کرد. اگر این معامله انجام شود، وام به هزینه تغییر ساختار شرکت از یک استخراج کننده مستقل بیت کوین به یک سایت میزبانی برای دکل استخراج بیت کوین NYDIG تسهیل می شود. به طور مشابه، Core Scientific، یکی از بزرگترین بازیگران این صنعت، موفق شد وام 37.4 میلیون دلاری دریافت کند، اما همچنان ورشکست می شود.

همه ماینرهای بیت کوین در استراتژی های توسعه اعتبار محور شرکت نکرده اند. در 3 ژانویه، Digihost اعلام کرد که تولید BTC خود را 60 درصد در سال نسبت به سال افزایش داده است. این شرکت گفت که هیچ بدهی دیگری به جز وام 934500 دلاری بازخرید فروشنده در تاسیسات آلاباما ندارد. کوین تلگراف همچنین قبلاً در 21 دسامبر گزارش داده بود که استخراج کننده بیت کوین آلمانی Northern Data گفته است که شرکت هیچ بدهی مالی ندارد در حالی که انتظار 204 میلیون دلار درآمد برای سال 2022 را دارد.


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉