ماینرهای بیت کوین به نرم افزاری نگاه می کنند که به تثبیت شبکه تگزاس کمک کند

ماینرهای بیت کوین به نرم افزاری نگاه می کنند که به تثبیت شبکه تگزاس کمک کند


استخراج بیت کوین می تواند به تثبیت شبکه های برق کمک کند، اما نرم افزار می تواند اطمینان حاصل کند که ماینرها می توانند در چند ثانیه روشن و خاموش شوند.

در حالی که استخراج بیت کوین (BTC) همچنان یک موضوع بحث برانگیز است، شنیدن اینکه چگونه استخراج بیت کوین می تواند به تثبیت تقاضای شبکه کمک کند، رایج تر می شود. این امر در ایالت تگزاس نشان داده شده است زیرا ماینرهای بیت کوین می توانند در برنامه های پاسخگویی به تقاضا شرکت کنند که ماینرها را تشویق می کند تا عملیات خود را در زمان اوج تقاضا تعطیل کنند.

سخنگوی شورای قابلیت اطمینان برق تگزاس (ERCOT)، سازمانی که شبکه برق تگزاس را اداره می‌کند، به کوین تلگراف گفت که بارگذاری کریپتو می‌تواند مانند هر بار اصلی روی شبکه تأثیر بگذارد. با این حال، آنها خاطرنشان کردند که ماینرهای کریپتو می توانند با خاموش کردن تقاضای برق خود در زمان واقعی، به تثبیت شبکه کمک کنند:

ماینینگ کریپتو فوق‌العاده پاسخگو است و می‌تواند در کمتر از یک ثانیه خاموش شود و تا زمانی که لازم باشد خاموش می‌ماند. ما از نزدیک با صنعت استخراج کریپتو کار می‌کنیم و یک کارگروه بار انعطاف‌پذیر بزرگ ایجاد کرده‌ایم تا ما را با قابلیت اطمینان شبکه و حرکت رو به جلو نگه دارد. رشد بار در تگزاس را در نظر داشته باشید.

در 25 مارس، ERCOT یک فرآیند موقت را ایجاد کرد تا اطمینان حاصل شود که محموله های بزرگ جدید مانند استخراج کنندگان بیت کوین می توانند به شبکه ERCOT متصل شوند. ERCOT توضیح داد که در حالی که ملاحظات برای اتصالات محموله بزرگ فرآیند جدیدی نیست، جدول زمانی که بر اساس آن اکثر ماینرهای رمزنگاری کار می‌کنند، نیازمند فرآیند جدیدی است تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای موجود برای اتصال محموله‌های بزرگ جدید رعایت می‌شوند. کمیته مشاوره فنی ERCOT ایجاد “گروه ویژه بار قابل انعطاف بزرگ” را در 30 مارس تصویب کرد تا به توسعه یک فرآیند بلندمدت برای جایگزینی فرآیند موقت فعلی کمک کند.

ارائه دهندگان نرم افزار می خواهند به استخراج کنندگان کمک کنند تا شبکه را تثبیت کنند

در حالی که قابل توجه است که ERCOT به استخراج کنندگان بیت کوین کمک کرده است تا سریعتر به شبکه تگزاس متصل شوند، ارائه دهندگان نرم افزار همچنین شروع به کار با ماینرها کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که ابزارهای لازم برای فعال کردن متعادل شبکه را به درستی در اختیار دارند.

آخرین: شمارش انتخابات: آیا بلاک چین بر صندوق های رای ضربه می زند؟

مایکل مک نامارا، بنیانگذار و مدیرعامل Lancium، یک شرکت انرژی و زیرساخت مستقر در تگزاس، در جریان اجلاس بلاک چین تگزاس به کوین تلگراف گفت که در سال 2020 Lancium نشان داد که چگونه یک معدن بیت کوین می تواند به عنوان یک محموله قابل کنترل عمل کند:

برای اینکه بارها به عنوان منبع بار قابل کنترل در ERCOT واجد شرایط شوند، مشتریان باید بتوانند دو کار را انجام دهند: اول، آنها باید طبق دستور ERCOT در کمتر از 15 ثانیه به سطح مصرف انرژی مورد نظر خود – کم و بیش – در کمتر از 15 ثانیه برسند. دوم، «پاسخ فرکانس» «اولیه». این بدان معناست که ماینرها باید بتوانند به یک رویداد کاهش تولید (به عنوان مثال، خاموش شدن غیرمنتظره یک ایستگاه تولید حرارت) در عرض 15 ثانیه پاسخ دهند.

با در نظر گرفتن این الزامات، مک‌نامارا به اشتراک گذاشت که Lancium دارای مجوز نرم‌افزاری است که به‌عنوان محموله‌های قابل کنترل در ERCOT عمل می‌کند تا خدمات پایداری شبکه را به برخی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ارائه دهد. مک نامارا که با نام Lancium Smart Response شناخته می شود توضیح داد که این نرم افزار با پاسخ خودکار به شرایط شبکه برق و سیگنال ها در عرض چند ثانیه کار می کند.

از نظر برآوردن الزامات ERCOT، نرم افزاری مانند Lancium Smart Response برای برآوردن زمان مورد نیاز ERCOT ضروری است. او توضیح داد: «منابع بار قابل کنترل، مزایای جراحی و قطعی تثبیت شبکه را نسبت به سایر برنامه‌های پاسخگویی به تقاضا ارائه می‌دهند و مشتریان بابت ارائه این خدمات ارزشمندتر به شبکه، در سطح بالاتری غرامت دریافت می‌کنند.»

برای مثال، مک‌نامارا خاطرنشان کرد که استخراج‌کنندگانی که از نرم‌افزار Lancium استفاده می‌کنند، می‌توانند توسط ERCOT برای شرکت در برنامه‌های مختلف تثبیت شبکه، گواهینامه دریافت کنند، که می‌تواند به اپراتورها کمک کند تا هزینه‌های برق را تا ۵۰ درصد کاهش دهند و در عین حال درآمدهای بالاتری ایجاد کنند.

به طور خاص، یک سخنگوی ERCOT به Cointelegraph گفت که ERCOT برای هر بار برنامه ای برای مشارکت در ارائه خدمات جانبی دارد. به گفته ERCOT، این برنامه‌ها نیازمند واجد شرایط بودن محموله‌ها برای ارائه این خدمات هستند. برخی از ماینرهای کریپتو واجد شرایط ارائه این خدمات هستند، مشابه سایر محموله های شرکت کننده در این برنامه های موجود. این برنامه‌ها اغلب برنامه‌های پاسخگویی به تقاضا نامیده می‌شوند، و عملیات‌ها داوطلبانه در «گسست» شرکت می‌کنند.» ERCOT گفت.

در حالی که مک نامارا نمی‌توانست در مورد اینکه کدام ماینرها پاسخ هوشمند Lancium را پیاده‌سازی می‌کنند، اظهار نظر کند، دن لارنس، مدیر عامل Foreman Mining، به Cointelegraph گفت که ماینر بیت‌کوین CleanSpark از نرم‌افزار شرکت خود برای مدیریت عملیات خود استفاده می‌کند.

تیلور مونیگ، معاون فناوری معدن در CleanSpark، به کوین تلگراف گفت که فورمن به ماینرها اجازه می دهد تا به جای چرخاندن کاترها، عملیات را به طور موثر دریچه گاز کنترل کنند. او گفت: “سپس محموله ها را می توان به جایی که نیاز است هدایت کرد و اساساً به عنوان باتری کار می کند.”

در واقع، اتوماسیون برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که در برنامه‌های پاسخ به بار شرکت می‌کنند، مهم است. برای درک این موضوع، سام کوهن، رئیس توسعه کسب و کار در فورمن، به کوین تلگراف گفت که این نرم افزار به ماینر امکان می دهد تا به هدف خود در مقیاس دست یابد.

او توضیح داد: به عنوان مثال، اگر از یک ماینر بخواهید مصرف خود را 10 مگاوات کاهش دهد، فورمن می تواند بدون دخالت اپراتور، بار خود را در کمتر از یک دقیقه کاهش دهد.

Monnig اضافه کرد که Foreman به CleanSpark اجازه می دهد تا ماشین های خود را طوری برنامه ریزی کند که در صورت لزوم هش را متوقف کنند. به عنوان مثال، یک دستگاه ماینینگ S19 در حالت خواب از 3000 وات به 90 وات می رسد. سپس، زمانی که شبکه دیگر به برق نیاز ندارد، ماشین ها دوباره روشن می شوند.

با این حال، بر خلاف Lancium، فورمن در حال حاضر به طور مستقیم با ERCOT کار نمی کند. او گفت: “ما دوست داریم بیشتر با ERCOT کار کنیم و معتقدم برای این کار آماده هستیم. با این حال، بوروکراسی زیادی در کار در ERCOT وجود دارد.”

با توجه به این موضوع، فورمن نگران است که صنعت رو به رشد ماینینگ تگزاس به جای چند ارائه‌دهنده نرم‌افزار، توسط تعداد انگشت شماری از بازیکنان کنترل شود. فورمن از تمرکززدایی استخراج بیت کوین پشتیبانی می کند. “اگر همه چیز به درستی پیش برود، ممکن است تمام بارهای استخراج قابل کنترل در مقیاس بزرگ در تگزاس توسط تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان کنترل شود، که منبع تمرکز را نشان می دهد.”

استخراج بیت کوین به عنوان منبع بار قابل کنترل

جدا از تمرکز، گیدئون پاول، مدیر عامل و رئیس Cholla Petroleum Inc.، یک شرکت اکتشافی مستقر در تگزاس که بر بخش انرژی متمرکز است، به کوین تلگراف گفت که او معتقد است استخراج بیت کوین محموله نهایی برای برنامه های پاسخگویی به تقاضا است که او پیشگام و توسعه می دهد. توسط ERCOT

زمانی که برق شبکه تمام می‌شود، دو گزینه پیش رو داریم: ژنراتورهای بیشتری را راه‌اندازی کنیم یا مصرف برق خود را کاهش دهیم. به عنوان افراد، انجام این کار دشوار است. اما استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و شرکت‌های نرم‌افزاری از این بارها استفاده می‌کنند تا به ERCOT اجازه دهند تا یک منبع انرژی را فراهم کند. پاسخ تقاضا بسیار نزدیکتر به عملکرد یک ژنراتور سنتی (معکوس) است. این به شما امکان می دهد آن را مشاهده و کنترل کنید.

پاول اضافه کرد که با متداول شدن انرژی بادی و خورشیدی، استخراج بیت کوین می تواند به برق رسانی به شبکه تگزاس کمک کند. به عنوان مثال، او خاطرنشان کرد، گریتینگ ها از نظر تاریخی از نقطه نظر تولید حرارتی در نظر گرفته می شدند، زیرا تولید حرارتی همیشه اجازه می دهد تا جرم دوار با تولید و بار مطابقت داشته باشد. با این حال، وی خاطرنشان کرد که منابع بادی و خورشیدی متناوب هستند و تعادل بار را دشوار می‌کند زیرا این انرژی‌های تجدیدپذیر دائماً در نوسان هستند.

بسیاری از شرکت‌ها فناوری توسعه داده‌اند که به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و سایر مراکز داده‌ای که میزبان محاسبات آگنوستیک تأخیر هستند را قادر می‌سازد تا به دستورالعمل‌های ERCOT پاسخ دهند یا به قیمت‌گذاری بلادرنگ در شبکه پاسخ دهند. هنگامی که برق کمیاب است، قیمت ها افزایش می یابد و استخراج کنندگان بیت کوین و دیگران ممکن است سرنگون شوند.

آخرین: خانه روی تپه: بهترین کشورها برای خرید املاک و مستغلات با ارزهای دیجیتال

پاول همچنین ادعا کرد که ERCOT آزادترین شبکه بازار در جهان است که دارای چارچوب قانونی لازم برای ترویج راه حل های پایین به بالا است. به همین دلیل است که تگزاس همچنان به جذب کارآفرینان انرژی مورد نیاز برای بازارهای انرژی پیچیده‌تر ادامه خواهد داد.

در حالی که قابل توجه است، توجه به این نکته مهم است که بیت کوین همچنان شاهد افزایش مصرف انرژی در هر سال است که می تواند منجر به مقررات سخت گیرانه شود. با این حال، مک نامارا همچنان خوش بین است و اشاره می کند که استخراج بیت کوین منبعی دوستانه برای شبکه تگزاس است و پتانسیل این فناوری را در مناطق دیگر نیز نشان می دهد.


نویسنده: Rachel Wolfson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉