ماینرهای بیت کوین از سال 2010 تاکنون 50 میلیارد دلار پاداش بلاک بیت کوین به دست آورده اند


آنها ممکن است روزهای سختی را تجربه کرده باشند، اما به طور کلی، برآوردها به این نتیجه رسیده اند که ماینرهای بیت کوین 37 درصد از فعالیت خود افزایش یافته اند.

بر اساس داده‌های جدید، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین (BTC) از زمان آغاز به کار، حدود 37 درصد سود از استخراج بیت‌کوین کسب کرده‌اند.

محاسبات از شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای گره شیشه ای او پیشنهاد می‌کند که از سال 2010، کارمزدها و یارانه‌های پاداش بلوکی بیش از 50 میلیارد دلار به استخراج‌کنندگان وارد کرده است.

درآمد ماینر بیت کوین بیش از 50 میلیارد دلار است

در میان بحث‌های جاری در مورد هزینه‌های ماینرها و حساسیت به کاهش قیمت بیت کوین، اعداد جدید نشان می‌دهند که ماینرها در بلندمدت کاملاً روی زمین هستند.

طبق گزارش گلس‌نود، کل درآمد ماینرها برای تمام دوران تقریباً 40 درصد بیشتر از هزینه‌های تخمینی آنها بوده است که به ترتیب به 50.2 میلیارد دلار در مقابل 36.6 میلیارد دلار می‌رسد.

نمودار تشریح شده ترموکاپ ماینر بیت کوین و هزینه تولید تجمعی. منبع: Glassnode/ توییتر

محققان این ارقام را با استفاده از دو معیار تهیه کردند: سقف حرارتی و کارمزد تراکنش – “مجموع صادرات ضرب شده در درآمد دستمزد تمام وقت به اضافه قیمت لحظه ای” – و مشکل هزینه تولید است.

در گزارش ویژه‌ای در اواخر ماه مارس، آن‌ها تفاوت‌های ظریف پشت محاسبات را توضیح دادند و در عین حال به حاشیه سود 37 درصدی دست یافتند که هنوز هم وجود دارد.

این گزارش توضیح می‌دهد: «در این مدل، هزینه‌های ترموکپ و تراکنش‌ها را می‌توان به عنوان درآمد حاصل از استخراج‌کنندگان در نظر گرفت، در حالی که هزینه تولید دشواری را می‌توان به عنوان کل هزینه ورودی معدن در نظر گرفت.

نتایج به‌خاطر ترس‌ها مبنی بر اینکه قیمت بسیار پایین BTC/USD می‌تواند منجر به تسلیم انبوه در صنعت معدن شود، که هنوز به سرعت در حال رشد است، مقابله می‌کند.

اصول شبکه بیت کوین از این استدلال پشتیبانی می کند، با مشکل و نرخ هش که هر دو به بالاترین حد خود در طول سال 2023 می رسند.

با این حال، پیش‌بینی‌های فعلی BTC.com پیش‌بینی می‌کند که تعدیل سختی این هفته اولین تعدیل منفی بیت کوین از اواسط فوریه خواهد بود.

جدول اجمالی مبانی شبکه بیت کوین (نمایش). منبع: BTC.com

کارمزد تراکنش بیت کوین افزایش یافت

در همین حال، جریان تازه تولید شده از خروجی تراکنش های خرج نشده (UTXO) به لطف اعداد ترتیبی، به سرعت تراکنش های زنجیره ای را جذاب تر می کند.

مرتبط: قیمت بیت کوین ممکن است به کاهش 24.4 هزار دلاری نیاز داشته باشد زیرا دلالان بیت کوین همچنان در سود هستند

Glassnode نشان می دهد که این UTXOهای ایجاد شده در ماه می به بالاترین سطح خود از سال 2015 رسیده است و هزینه ها نیز بر همین اساس در حال افزایش است.

تعداد بیت کوین های نمودار UTXO تولید شده. منبع: Glassnode

Blockchain.com دارای نرخ کارمزد تراکنش میانگین متحرک 1 روزه 6.91 دلار برای 2 می است – بالاتر از هر زمان دیگری از جولای 2021.

کارمزد بیت کوین به ازای هر تراکنش جدول میانگین 1 روزه (عکس). منبع: Blockchain.com

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید