تسلیم ماینرهای بیت کوین: چه اتفاقی می افتد؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در بازار ارزهای دیجیتال، انتظار نمی رفت که استخراج کنندگان بیت کوین تسلیم شوند. اما این می تواند راه حلی عالی برای وضعیت فعلی طلای دیجیتال باشد. به همین دلیل است که می تواند سوختی برای رشد BTC باشد.

در 18 ماه گذشته، هش بیت بیت کوین در یک روند صعودی بوده است که نشان دهنده امنیت خوب در شبکه است. با این حال، داده ها نشان می دهد که روند نقض شده است. این نشان می‌دهد که برخی از ماینرها در حال دست کشیدن هستند، یا بهتر است بگوییم، ماینینگ را به طور کلی ترک می‌کنند.

کاپیتولاسیون ماینرها با کاهش قابل توجه در نرخ هش آشکار می شود که قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج بیت کوین را اندازه گیری می کند.

نمودار BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

نمودار CryptoQuant کاهش نرخ هش واقعی شبکه را نشان می دهد. در غیر این صورت، هش ریت واقعی که دائماً در حال افزایش است، کاهش می یابد. با نگاهی به باند پایین‌تر نرخ هش، می‌توانیم به طور موثر بگوییم که قدرت محاسباتی در حال کاهش است، که از افزایشی که در یک سال و نیم گذشته شاهد بودیم فاصله دارد.

مرتبط با

این ممکن است به دلیل افزایش هزینه عملیات و کاهش سودآوری برای ماینرها باشد، زیرا نصف شدن از نظر عملکرد قیمت به کار نمی آید. با ادامه کاهش قیمت بیت کوین، سودآوری عملیات استخراج در عملیات خود پیچیده می شود. صادقانه بگویم، این باعث شده است که برخی از ماینرها ماشین های خود را به طور کامل خاموش کنند و برخی دیگر فعالیت های استخراج خود را کاهش دهند.

افت در نرخ هش معمولاً منجر به یک دوره همسویی مجدد برای بیت کوین می شود. تسلیم شدن ماینرها به ماینرها اجازه می‌دهد تا به روش ساده‌تری برای استخراج بلاک‌ها برای ماینرهای باقی‌مانده تنظیم شوند. این تنظیم می تواند کارایی و حتی هزینه های ماینرهای فعال را کاهش دهد.

در گذشته، به دنبال کاهش نرخ هش، تغییرات قیمت زیادی رخ داده است. تسلیم معدنچیان می تواند فشار فروش را در حال حاضر کاهش دهد. با کاهش فشار فروش، قیمت یک دارایی ممکن است تثبیت شود و حتی اگر تقاضا از عرضه بیشتر شود، افزایش یابد.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید