طبق گزارش ها، استخراج کننده بیت کوین Core Scientific در فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد

طبق گزارش ها، استخراج کننده بیت کوین Core Scientific در فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد


طبق گزارش ها، Core Scientific در بحبوحه کاهش درآمد و قیمت بیت کوین، برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 در تگزاس ثبت نام کرده است.

چند روز پس از پیشنهاد طلبکاران برای کمک به Core Scientific، یک شرکت استخراج بیت کوین (BTC) برای جلوگیری از ورشکستگی احتمالی، گزارش هایی منتشر شد که سرنوشت اجتناب ناپذیر این شرکت را تایید می کرد. طبق گزارش ها، Core Scientific در بحبوحه کاهش درآمد و قیمت بیت کوین، برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 در تگزاس ثبت نام کرده است.

در 14 دسامبر، پلتفرم خدمات مالی B. Riley به Core Scientific با 72 میلیون دلار – 42 میلیون دلار در شرایط احتمالی صفر و 32 میلیون دلار با شرایط – برای محافظت از ارزش سهام پیشنهاد داد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که ارزش Core از 4.3 میلیارد دلار در ژوئیه 2021 به 78 میلیون دلار در زمان گزارش کاهش یافت.

به عنوان یک نتیجه مستقیم از گسترش بازار نزولی، Core Scientific مجبور شد برای ادامه فعالیت، 9618 بیت کوین در ماه آوریل بفروشد. یک گزارش CNBC به نقل از یکی از آشنایان با وضعیت مالی شرکت می گوید که شرکت استخراج بیت کوین در تاریخ 21 دسامبر 2022 برای فصل 11 ورشکستگی تشکیل می دهد.

در حالی که این شرکت به تولید جریان نقدی مثبت ادامه می دهد، درآمد برای پوشش هزینه های عملیاتی آن، که شامل پرداخت اجاره تجهیزات استخراج بیت کوین است، کافی نیست.

این گزارش همچنین نشان می دهد که Core Scientific به عملیات استخراج خود ادامه خواهد داد و هیچ برنامه ای برای انحلال آن ندارد. با پیشنهاد اعتباردهندگان برای وام دادن، سهام این شرکت برای لحظه ای نزدیک به 200 درصد افزایش یافت و از آن زمان تاکنون روند کاهشی ثابتی داشته است.

اقدام قیمت سهام Core Scientific در نزدک. منبع: TradingView

یک پرونده هسته ای علمی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 26 اکتبر به مشکلات مالی اشاره کرد. به گفته این شرکت، دلایل اصلی این امر قیمت‌های پایین بیت‌کوین، افزایش هزینه‌های برق، افزایش نرخ هش بیت‌کوین جهانی و ورشکستگی توسط وام‌دهنده کریپتو سلسیوس بود که بدهی‌های بدهکار به Core Scientific را از بین برد.

Core Scientific هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مربوط: ماینر بیت کوین گرینیج قرارداد بازسازی بدهی ۷۴ میلیون دلاری را با NYDIG امضا کرد

غول فناوری مایکروسافت اخیرا استخراج رمز ارزهای کاربران ابری را به عنوان اقدامی برای بهبود پایداری خدمات ابری خود محدود کرده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، مایکروسافت خط مشی استفاده قابل قبول خود را در اول دسامبر به روز کرد تا روشن کند که «ماشین ارز دیجیتال بدون تأیید قبلی مایکروسافت ممنوع است».

این شرکت با اعلام قصد خود برای محافظت از مشتریان خود با کاهش خطرات اختلال یا اختلال در خدمات در مایکروسافت کلود، این اقدام را به پایان رساند.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉