ماینر بیت کوین CleanSpark 45000 ASIC را به قیمت 145 میلیون دلار خریداری کرد.


شرکت ماینینگ BTC تخمین می زند که قدرت استخراج آن تا پایان سال به 16 EH/s برسد.

در 11 آوریل، CleanSpark ماینر آمریکایی بیت کوین (BTC) اعلام کرد که 45000 دستگاه استخراج مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه Antminer S19 XP را به قیمت 144.9 میلیون دلار خریداری کرده است. CleanSpark می گوید تمام واحدها قبل از پایان سپتامبر برای تحویل توسط Antminer آماده خواهند شد. انتظار می‌رود که این خرید 6.3 اگزاهش در ثانیه (EH/s) را به ریگ خود اضافه کند که در حال حاضر ظرفیت 6.7 EH/s دارد.

پس از خرید، هش ریت مورد انتظار شرکت حدود 3.8 درصد از کل شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد. زک برادفورد، مدیرعامل CleanSpark، اظهار داشت:

Antminer S19 XP کارآمدترین دستگاه استخراج بیت کوین در بازار امروز و یک جزء کلیدی در کار مداوم ما برای ساخت برخی از کارآمدترین امکانات استخراج بیت کوین در کشور است.

از 45000 ASIC، 25000 دستگاه در ماه آگوست تحویل داده می شود و انتظار می رود 20000 دستگاه باقیمانده در ماه سپتامبر آماده شود. CleanSpark اعلام کرد که قصد دارد تمام واحدهای خریداری شده را در تاسیسات استخراج بیت کوین خود در سندرزویل، جورجیا، که در حال حاضر در حال توسعه 150 مگاواتی است، مستقر کند.

این بازار نزولی به ما فرصت‌هایی برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه‌گذاری، از جمله فرصت خرید بهترین ماینر صنعت با قیمتی پیشرو در صنعت، ادامه داد.»

CleanSpark هدف گذاری کرده است که تا پایان سال 2023 به نرخ هش 16 EH/s برسد. در ماه فوریه، این شرکت 20000 ASIC خریداری کرد که قرار است در این سه ماهه عملیاتی شوند. CleanSpark ادعا می‌کند که بیش از 90 درصد برق استخراجی از «منابع انرژی کم کربن» تأمین می‌شود. در پایان سال گذشته، مجموع دارایی های شرکت 486.8 میلیون دلار و کل بدهی ها 59.8 میلیون دلار بود.

مجله: قدرت انتزاع حساب کیف پول های اتریوم: راهنمای Dummies


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید