ماینر بیت کوین CleanSpark فعالیت های خود را در گرجستان گسترش می دهد

ماینر بیت کوین CleanSpark فعالیت های خود را در گرجستان گسترش می دهد


برخی از ماینرهای BTC اعلام ورشکستگی کردند یا برای زنده ماندن به دنبال کمک مالی بودند. دیگران در حال یافتن راه های منحصر به فرد برای رشد در میان بازار نزولی هستند.

ماینر بیت کوین (BTC) CleanSpark در حال گسترش فعالیت های خود در ایالت جورجیا و افزایش ظرفیت استخراج خود با وجود بازار نزولی است.

CleanSpark در ژانویه اعلام کرد، انتظار می‌رود که ساخت تاسیسات جدید استخراج بیت کوین 50 مگاواتی در واشنگتن، جورجیا تا پایان بهار تکمیل شود. انتظار می رود که گسترش تقریباً 16 میلیون دلاری هش ریت شرکت را 2.2 اگزاهش در ثانیه افزایش دهد. با هش کل تا 8.7 EH/s.

این مرکز توسعه یافته 16000 ماینر را در خود جای خواهد داد، از جمله مدل های جدید Antminer S19j Pro و Antminer S19 XP.

زک برادفورد، مدیر عامل شرکت، گفت: “این مرحله دوم بیش از دو برابر اندازه عملیات موجود است.”

CleanSpark تاسیسات جورجیا را در ماه آگوست خریداری کرد و سپس در ماه بعد، تاسیسات معدنی محلی Mawson Infrastructure Group را به مبلغ 33 میلیون دلار خریداری کرد. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد تا 70000 ناوگان ماینینگ را در سال 2023 پشتیبانی کند.

CleanSpark در اوایل سال 2020 مجوز تجارت عمومی در بورس Nasdaq را دریافت کرد. سال بعد، این شرکت 200 میلیون دلار سرمایه از طریق عرضه سهام افزایش داد.

مانند سایر ماینرهای بیت کوین که به صورت عمومی معامله می شوند، سهام CleanSpark (CLSK) طی سال گذشته به شدت کاهش یافته است. منبع: TradingView.

از آنجایی که قیمت بیت کوین بیش از 76 درصد از اوج به پایین سقوط کرد، ماینرها مجبور شدند استراتژی تجاری خود را برای بقا در بلندمدت تجدید نظر کنند. Core Scientific، یکی از بزرگترین بازیگران صنعت، در ماه دسامبر برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرد. در همین حال، شرکت معدنی گرینریج، یک طناب نجات ۷۴ میلیون دلاری خرید تا سرپا بماند.

مربوط: ماینر کریپتو توضیح می دهد که چگونه استخراج بیت کوین شبکه ها را تثبیت می کند

برخی از ماینرها با کاهش هزینه های انرژی و اجتناب از اهرم بیش از حد در بازار نزولی موفق بوده اند. متیو شولتز، مدیر اجرایی CleanSpark در ماه اکتبر به کوین تلگراف گفت: استخراج بیت کوین یک راه حل بالقوه برای ایجاد فرصت های بیشتر برای توسعه انرژی است.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉