کیف پول‌های «میلیونر» بیت‌کوین در سال نزولی قیمت بیت کوین ۸۰ درصد کاهش یافت

کیف پول‌های «میلیونر» بیت‌کوین در سال نزولی قیمت بیت کوین ۸۰ درصد کاهش یافت


۱۲ ماه پس از بالاترین رکورد بیت کوین، موجودی ۷ رقمی بیت کوین ضربه خورد.

میلیونرهای بیت کوین (BTC) در حال تبدیل شدن به یک نژاد نادر هستند زیرا تعداد آنها در یک سال 80٪ کاهش می یابد.

طبق آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، در حال حاضر تنها ۲۳۰۰۰ کیف پول با موجودی بیت کوین ۱ میلیون دلاری یا بیشتر وجود دارد.

1 سال، 90000 میلیون دلار کیف پول BTC کمتر

در یکی دیگر از شاخص‌هایی که نشان می‌دهد تا چه حد بازار کریپتو از زمان بالاترین قیمت بیت‌کوین سقوط کرده است، میلیونرهای بیت‌کوین دچار بحران شدیدی شده‌اند.

گلس‌نود، که گروه‌های مختلف کیف پول‌های بیت‌کوین را نظارت می‌کند، تأیید کرد که تا ۲۵ نوامبر، ۲۳۲۴۵ کیف پول با موجودی بیش از ۱ میلیون دلار وجود داشته است.

اگر دیدگاه 8 نوامبر 2021 را با هم مقایسه کنیم، زمانی که BTC/USD به بالاترین حد خود یعنی 69000 دلار نزدیک شد، آنگاه 112898 کیف پول “میلیونر” وجود داشت.

جدول کیف پول های بیت کوین با موجودی ۱ میلیون دلار یا بیشتر. منبع: Glassnode

چنین آدرس‌هایی مطابق با خود قیمت نقدی کاهش یافته‌اند و این امر منوط به فروش اندک توسط مالکان در نقاط مختلف بازار نزولی بیت‌کوین است.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، تعداد کیف پول‌های میلیونر در آن دوره تقریباً 79 درصد کاهش یافته است، در حالی که BTC/USD در این ماه حداکثر 77 درصد کاهش داشته است.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

شماره آدرس بیت کوین در حالت “فقط بالا”.

در همین حال، همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نمودار از نظر بیت کوین کمی متفاوت به نظر می رسد. از زمان رونق FTX، کلاس های خاصی از کیف پول ها انباشته شده اند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین چقدر می تواند کاهش یابد؟

علاوه بر این، همانطور که یکی از بنیانگذاران بسته معاملاتی Decentrader در این هفته اشاره کردند، خروج کاربران صرافی از ذخیره سازی خصوصی و ادغام کیف پول ها احتمالاً افزایش قابل توجه کیف پول های دارای 1 BTC یا بیشتر را توضیح می دهد.

تا 27 نوامبر، تعداد آنها به بیش از 952000 رسید که یک رکورد در تاریخ بیت کوین است.

جدول کیف پول های بیت کوین با موجودی 1 بیت کوین یا بیشتر. منبع: Glassnode

با این حال، گلاس‌نود نشان می‌دهد که حتی کوچک‌ترین کلاس‌های سرمایه‌گذار با ۰.۰۱ بیت کوین یا بیشتر در کیف پول‌هایشان، اخیراً تعدادشان افزایش یافته است.

با این حال، داده‌ها نشان می‌دهند که آدرس‌های غیرصفر عموماً از ۱۸ نوامبر کاهش یافته‌اند، روند نسبتاً نادری که آخرین بار در آوریل ۲۰۲۱ مشاهده شد.

آدرس های بیت کوین با جدول موجودی غیر صفر. منبع: Glassnode

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉